تحریف در «بدون تحریف»!
۳۳۶۵۷۴
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷
۶۰۷۳ 
«برنامه‌ای را به نام «بدون تحریف» در روزهای سالگرد امام راحل پخش کردند که امیدها برای رفع اشکالات صداوسیما با مدیریت جدید را کمرنگ کرد.»
روزنامه آرمان: «برنامه‌ای را به نام «بدون تحریف» در روزهای سالگرد امام راحل پخش کردند که امیدها برای رفع اشکالات صداوسیما با مدیریت جدید را کمرنگ کرد.»

«بدون تحریف برنامه‌ای بود که نشانی از اصلاحات ریاست جدید این سازمان در خود نداشت و به نوعی دلجویی از جریان راه نیافته به مجلس دهم ارزیابی می‌شود یعنی جبهه پایداری!

چند زمانی است که جبهه پایداری با تکذیب تعریف می‌شود. جبهه‌ای که باید نام آن را بازنده بزرگ انتخابات مجلس دهم نامید، مدتی است برای نشان دادن تنفس خود حتی به صورت مصنوعی اخباری را منتشر می‌کند که بلافاصله تکذیب می‌شود؛ هر چند این تکذیب‌ها هم برای آنها یک امتیاز است چون یک‌ بار دیگر حتی به بهانه صحت نداشتن خبر اعلامی‌شان، نام این جبهه را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند. جالب این که برخی ادعاهای آنان بسیار بزرگ و غیر قابل باور و مصداق ضرب‌المثل«سنگ بزرگ علامت نزدن است» تعبیر می‌شود.

مثلا روزی شایعه‌ای از سوی هواداران جبهه پایداری در فضای مجازی منتشر شد که آیت‌ا... محمد یزدی، دبیرکل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، از لیست مورد نظر جبهه پایداری تحت عنوان ائتلاف اصولگرایی حمایت کرده است و زمان زیادی نگذشت که سایت رسمی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این خبر را با معرفی کاندیداهای خود تکذیب کرد.

روز دیگر با پخش اخباری در صدد القای حمایت جبهه پایداری از لاریجانی برآمدند تا با توجه به عدم اقبال عمومی به خودشان از آرای لاریجانی بکاهند که این‌بار هم نماینده مردم قم در واکنش به این تلاش‌ها برای تخریبی که برنامه‌ریزی شده بود، در آخرین جلسات مجلس به یک عضو جبهه پایداری گفت: «اشکالتان این است که نمی‌گذارید پاسخ بدهیم! من برای شما متاسفم که حتی تحمل پاسخ هم ندارید.»

یک سوال ساده از سوی مطهری خیلی زود نادرست بودن حمایت جبهه پایداری از لاریجانی را فاش کرد: «واقعا کسانی که روزی حامیانشان به علی لاریجانی مهر و کفش پرتاب می‌کردند و او را به دلیل مدیریت جلسه تصویب برجام زیر سوال برده و ناعادل خطاب می‌کردند، از ترس ریاست نامزد جناح رقیب، در مقام حمایت از او برآمده‌اند؟»

مخالف یاران امام در برنامه حفظ آرمان امام!


در نهایت پس از ناکامی‌های پیاپی آخرین امید آنها به صداوسیما بود. وحید یامین‌پور که ۶ سال در سازمان صداوسیما جایی نداشت با برنامه «بدون تحریف» بازگشت. او از حامیان جدی جبهه پایداری است که برای انتخابات مجلس دهم از قم کاندیدا شد اما زمان زیادی نگذشته بود که به نفع لیست اصولگرایان از رقابت با سایر کاندیداها انصراف داد! اکنون که انتخابات مجلس به پایان رسیده و رئیس آن هم مشخص شده است جبهه پایداری مسیر دیگری را برای بقا انتخاب کرده است و آن هم حضور درصداوسیما و دعوت از منتقدان اعتدال و اصلاحات برای هجمه و انتقادات تند به این دو طیف که پیروز انتخابات است. در همین راستا وحید یامین‌پور، مجری نزدیک به جبهه پایداری که چند سال در صداوسیما حضور نداشت با برنامه «بدون تحریف» به رسانه ملی بازگشت و در شب اول میزبان حدادعادل و در شب دوم میزبان حسین شریعتمداری شد. البته برای کاهش از حجم انتقادات که شاید پیش‌بینی هم کرده بودند از سیدمحمود دعایی یکی از یاران امام در میان سخنرانی ‌میهمانان استفاده ‌کردند.

سوالی که از سوی دوستداران امام و انقلاب پس از اطلاع از مشی این برنامه تلویزیونی مطرح شد این بود که حدادعادل یا حسین شریعتمداری در مبارزات انقلابی در کدام بخش با امام خمینی همراه بودند که شناخت کافی نسبت به مشی بنیانگذار انقلاب اسلامی داشته باشند و بتوانند با همین دانش خود مانع تحریف شوند. از سوی دیگر این سوال هم بدون پاسخ ماند که در راستای بازسازی صداوسیما از سوی علی عسگری چرا از نزدیکان و یاران امام برای چنین برنامه‌هایی دعوت نمی‌شود؟ آیا حضور افرادی که خود در مقالات و نوشتارهایشان هجمه‌های تندی به بیت امام داشتند، می‌تواند اعتماد مخاطبان صداوسیما را به برنامه بدون تحریف جلب کند یا سبب بی‌اعتمادی آنها می‌شود؟ بار دیگر باید اذعان داشت یاران واقعی امام خمینی در غربت هستند!

تحریف با شعار بدون تحریف!

‌میهمان روز نخست برنامه «بدون تحریف» غلامعلی حدادعادل بود که با «نه» ملت نتوانست با وجود این که سرلیست اصولگرایان بود به مجلس دهم راه پیدا کند. او در این برنامه بیش از سخن گفتن درباره آنچه از امام به یادگار مانده و باید در حفظ آن کوشید به موضوعات چالشی درباره نزدیکان امام پرداخت و گفت: «برخی بعد از فوت امام (ره) صریحا می‌گفتند که ما با برخی از حرف‌های امام مخالف بودیم اما مصلحت نمی‌دانستیم بگوییم. از این‌رو بعدا مجله به راه انداخته و کتاب ترجمه کردند و حلقه‌هایی را تشکیل دادند و بنا را بر این گذاشتند که با این حکومت مقابله کنند.»

شاید اگر آقای حدادعادل توجه داشت که امام خمینی بیش از هر موضوعی بر وحدت و خودداری ازسخنان اختلاف برانگیز تاکید داشتند این گونه سخن نمی‌گفت یا زمانی که این نماینده سابق مجلس می‌گوید: «یادمان نرفته در کنفرانس برلین یک نفر گفت اندیشه‌های امام (ره) را باید به موزه‌های تاریخ سپرد و این را صریحا مطرح کرد و آقایانی که که آنجا بودند اعتراضی نکردند و بعد که این برنامه از تلویزیون پخش شد و ملت بیدار شدند بهانه آوردند و گفتند چرا در محرم، برهنه‌ شدن آن خانم نشان داده شده و در واقع سعی کردند از کنار اصل قضیه عبور کنند.»

 هیچ اشاره‌ای به رفتار امام در مواجهه با چنین موضوعاتی نکرد که سکوت او در این باره قابل تامل است! در شب دوم هم حسین شریعتمداری حضور داشت که حول محور فرزندان مقامات که در خارج کشور حضور دارند سخن گفت که این موضوع هم ارتباطی با عدم تحریف آرمان‌های امام نداشت. به نظر می‌رسد برنامه «بدون تحریف» بیش از حرکت در مسیر اهداف و آرمان‌های امام در مسیر دیگری رفته که نسبتی دقیق با جامعه آرمانی مد نظر امام خمینی ندارد که وحدت مهم‌ترین ویژگی آن است که این کم توجهی را می‌توان تحریف در مسیر «بدون تحریف» نامید.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج