فیلمی که بعد از 12 سال روی پرده رفت
۳۳۷۸۹۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷
۱۴۳۸۲ 
آیین نمایش «گاوخونی» در سینما فرهنگ با حضور جمعی از اهالی سینما 17 خرداد ماه برگزار شد.
خبرگزاری ایسنا: آیین نمایش «گاوخونی» در سینما فرهنگ با حضور جمعی از اهالی سینما 17 خرداد ماه برگزار شد.

در این مراسم که بازیگران اصلی فیلم، عزت‌الله انتظامی به دلیل شرایط جسمی نامساعد، بهرام رادان به دلیل فیلمبرداری و بهاره رهنما به دلیل مسافرت حضور نداشتند، علی معلم (تهیه کننده) و بهروز افخمی (نویسنده و کارگردان) در کنار جعفر مدرس صادقی و دیگر عوامل فیلم، از «گاوخونی»، چگونگی تولید و بازگشتش به سینما گفتند.

علی معلم در گفته‌های خود با اشاره به اینکه چگونه فیلم به دلیل فرم متفاوت و درونمایه‌ی قابل بحث آن از جانب خیلی‌ها با واکنش‌های تندی مواجه شده است، یادآور شد: تا جایی که حتی گروهی جلوی انتشار نقدهای مثبت فیلم در نشریات بین‌المللی یا تحسین آن در داخل را هم گرفتند، فیلمی که رابطه‌ی عشق و نفرت پدر و فرزندی و پسرکشی، که در اسطوره‌های ایرانی هم ریشه دارد، یکی از تم‌های اصلی آن است.

این تهیه کننده هم‌چنین خاطره‌‌‌‌ ‌ای  از اینکه چگونه سروش صحت بعد از اطلاع از تولید فیلم، سعی کرده تا خودش را به اقتباس سینمایی از رمان محبوبش تحمیل کند! تعریف کرد.

افخمی هم با تعریف کردن خاطره‌ای از نمایش فیلم در سوئد و واکنش متفاوت تماشاگران ایرانی و خارجی، توضیح داد: فیلم با وجود فضای کابوس‌وار و هولناکش، لحن طنازانه‌ای دارد که  دو گروه  آن را خوب درک می‌کنند؛ اصفهانی‌ها و کسانی با ادبیات کافکایی آشنایی داشته باشند!

این کارگردان فیلم را به تعبیری دیگر یک اثر کارآگاهی دانست و ادامه داد: تمام ماجراهای فیلم در خواب می‌گذرد و مضمونش هم پدر مرده‌ای است که در کابوس‌ها به سراغ پسرش می‌آید.

نمایش «گاوخونی» با حضور چهره‌هایی چون سعید راد، مجید مظفری، شیلا خداداد، نیوشا ضیغمی، حسام نواب صفوی و… برگزار  و در سینماهای گروه هنر و تجربه اکرانش ادامه پیدا کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج