هویت جنجال آفرینان سخنرانی سیدحسن
۳۳۹۸۸۵
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹
۱۴۰۳۶
11 روز پس از انتقاد جدی رهبر معظم انقلاب به "بر هم زدن سخنرانی ها"، عده ای از افراد نفوذکرده در میان مردم عزادار سالگرد رحلت امام(ره) تلاش کردند تا سخنرانی یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی را متشنج کنند.
خبرآنلاین: 11 روز پس از انتقاد جدی رهبر معظم انقلاب به "بر هم زدن سخنرانی ها"، عده ای از افراد نفوذکرده در میان مردم عزادار سالگرد رحلت امام(ره) تلاش کردند تا سخنرانی یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی را متشنج کنند.

آستان نوشت: رهبر معظم انقلاب روز سوم خردادماه امسال در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) تاکید کردند: "گاهی برخی افراد و جوانهایی که ممکن است صالح و مؤمن هم باشند، به دلیل مخالفت با یک فرد یا یک جلسه سخنرانی، هیاهو و جنجال به‌راه می‌اندازند و آن مجلس را بر هم می‌زنند، در حالی‌که من از قدیم با این کارها که هیچ فایده‌ای نیز ندارد، موافق نبوده و نیستم، و معتقدم فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است."

کمی بعد، در روز 14 خرداد و در قرار سالانه عاشقان سینه چاک حضرت امام خمینی(ره)، عده ای از نفوذی‌ها تلاش کردند تعدادی از مردم را با خود همراه کرده و ضمن فضاسازی علیه یادگار امام(ره) اصل مراسم را به تشنج بکشانند.

بر این اساس، این عده که در اطراف مرقد امام (ره) و رو به تریبون مستقر شده بودند با شروع سخنرانی آیت الله سیدحسن خمینی دست به همهمه و سر و صدا زدند و سپس چفیه های خود را در هوا تکان دادند تا بلکه سخنرانی را به حاشیه بکشانند. با این حال عدم همراهی مردم با این افراد باعث شد تا نقشه مذکور به سرانجام نرسد.

نکته قابل تامل در مورد این اتفاق که در سال های گذشته نیز به نوعی تکرار شده بود، ادعای ولایتمداری ترتیب دهندگان و حامیان این افراد است؛ آنها حتی به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری که چه بسا هوشمندانه با پیش بینی چنین اتفاقاتی نسبت به جنجال آفرینی در سخنرانی ها تذکر داده بودند، هم بی توجهی کردند.

همین دلیل کوتاه کافی است تا عدم صداقت گردانندگان اصلی این سناریوها در مورد ادعای ولایتمداری اثبات شود.به گزارش آستان، واقعیت آن است که "التزام عملی" به ولایت فقیه در این گونه افراد کاملا فراموش و یا "کج" تفسیر شده است.

"التزام عملی" وقتی خود را نشان می‌دهد که فرد راهکار یا نظری دارد که مورد تایید ولی فقیه نیست؛ در این شرایط، تبعیت کامل از ولی فقیه و باور به راهکار ارائه شده از سوی ایشان، حتی اگر در اندیشه فرد، راهکارهای دیگری نیز وجود داشته باشد، نمود واقعی "التزام عملی" است.

در مورد جنجال آفرینی ناتمام اخیر، گردانندگان این سناریو در آزمون "التزام عملی به ولایت فقیه" قطعا مردود شده اند.

چراکه بر فرض مثال آنها که از نظر سیاسی مخالف یادگار امام هستند معتقد به جنجال آفرینی در سخنرانی او باشند. هرچند این عمل عقلا، منطقا، عرفا و شرعا هرگز قابل دفاع نیست، اما نکته مهم تر آن است که کمی قبل از آن رهبر معظم انقلاب همین عمل را تقبیح کرده اند؛ یعنی حتی اگر عقل، منطق، عرف و شرع هم جنجال آفريني را تجویز کند (!)، "التزام عملی" به ولایت فقیه، قطعا جنجال آفريني را نفي مي مكند.

اکنون که  یک هفته از آن اتفاق می‌گذرد هویت جنجال آفرینان و لیست افراد مذکور شناسایی شده اند اما مشی بیت امام راحل همچنانکه یادگار امام (ره) در همان روز 14 خرداد نشان دادند، "خویشتن داری" و دوری از جنجال ها و حفظ آرامش و وحدت جامعه است؛ در غیر این صورت، افشاي برخی لیست ها از جیب مدیران امنیتی حرم امام(ره) کار دشواری نیست.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1395/03/23
این عده اوباش وارازل ،کی هستند،که هرسال سخنرانی نوه امام بهم میزنن؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1395/03/23
تو این ده روزی که گذشت چیکار می کردی نویسنده خواب بودی؟
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1395/03/23
بازم جریان بِگم بِگم شروع شد...!
هر کی بگه کارش درسته و انقلابیه نه اینکه فقط تهدید کنه!
تهدید تنها راه گرفتن امتیاز محسوب میشه.."
پس بگویید واقعیت ها را تا مردم فکر بد نسبت به شما نکن که خدای نکرده فقط تهدید میکنین که در جایی دیگر امتیاز بگیرید یا بازم خدای نکرده دلیل بازگو نکردن واقعیت ...ترس از مقابله به مثل و نیز داشتن مشکلاتی نزد ایشان نباشد...انشالاه
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1395/03/23
به نظر من مخالفت هم باید با رعایت ادب و احترام متقابل باشه و این کارها بسیار زشت و زننده است.
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1395/03/23
تندرو هستند به خیال اینکه میفهمن ولی هیچی نمیفهمن
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1395/03/23
این بازی های مسخره فقط به نظر بعضی خوشایند است، یادگار امام خمینی در قلب مردم ايران جا داره.
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1395/03/24
واقعا باید برخورد جدی کنن با این نااهلان و به ظاهر انسان
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1395/03/24
باید جلوی این افراد گرفته شود .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج