تدابیر جدید امنیتی برای اپلی‌ ها
۳۴۱۴۴۶
۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
۳۱۴۶
شرکت اپل در کنفرانس بزرگ سالیانه‌ی خود WWDC اعلام کرد که از ابتدای سال جاری، تمامی نرم‌ افزارهایی که با iOS کار می‌کنند باید استاندارد جدید این شرکت، یعنی App Transport Security را رعایت کنند.
وب سایت برسام: این هفته، شرکت اپل در کنفرانس بزرگ سالیانه‌ی خود WWDC اعلام کرد که از ابتدای سال جاری، تمامی نرم‌ افزارهایی که با iOS کار می‌کنند باید استاندارد جدید این شرکت، یعنی App Transport Security را رعایت کنند. این سامانه‌ی امنیتی که نخستین‌ بار در iOS 9 مطرح شد، نرم‌ افزارها را وادار می‌کند به جای پروتکل HTTP، همیشه از پروتکل HTTPS در تراکنش اطلاعات استفاده کنند.

تدابیر جدید امنیتی برای اپلی‌ ها

تدابیر امنیتی Apple خصوصا درمورد نرم‌افزارها و فعالیت‌هایی که با اطلاعات شخصی و بانکی افراد سر و کار دارند، همیشه موثر و کارآمد بوده است. اما به نظر می‌رسد با توجه به رویدادهای یک سال گذشته، اپلی‌ ها مصمم‌اند امنیت سرویس‌های خود بیش از پیش افزایش دهند. تصمیمات اخیر اپل به خوبی نشان می‌دهد که هنوز هیچ تغییری در موضع خود نسبت به امنیت اطلاعات کاربرانش نداده و رویدادهایی مانند درگیری این شرکت با FBI در پرونده‌ی سن‌برناردینو، صرفا عزم این شرکت در حفاظت از امنیت کاربرانش را جزم‌تر کرده است.

تا کنون سرویس ATS یک گزینه‌ی انتخابی برای برنامه‌نویسان محسوب می‌شد و به همین دلیل، برخی از نرم‌افزارها با حساسیت پایین‌تر می‌توانستند از پروتکل HTTP استفاده کنند. اما این گزینه از ابتدای سال ۲۰۱۷ دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج