فهرست خطرناک‌ترین کشورهای جهان
۳۴۲۲۲۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
۱۴۴۳۱ 
بر اساس دهمین ویرایش سالانه شاخص صلح جهانی که بر اساس آن 163 کشور جهان بر اساس سطح امنیتشان طبقه بندی می‌شوند، سه کشور سوریه، سودان جنوبی و عراق در رده‌های اول تا سوم خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی کردن قرار دارند.
خبرگزاری ایسنا: بر اساس دهمین ویرایش سالانه شاخص صلح جهانی که بر اساس آن 163 کشور جهان بر اساس سطح امنیتشان طبقه بندی می‌شوند، سه کشور سوریه، سودان جنوبی و عراق در رده‌های اول تا سوم خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی کردن قرار دارند.

روزنامه ایندیپندنت نوشت: این گزارش که در تاریخ 8 ژوئن انتشار یافته و از سوی اندیشکده موسسه اقتصاد  و صلح نگارش یافته  به بررسی صلح در کشورهای جهان بر پایه 23 شاخص صلحی که تحت سه دسته قرار دارند یعنی سطح ایمنی و  امنیت در جامعه، جنگهای داخلی و بین‌المللی و نظامی سازی پرداخته است.

بر این اساس سطح صلح در هر کشور بر اساس نمره‌ای از مجموع نمره 5 تعیین شده و هر چه این نمره پایینتر باشد به معنی صلح بیشتر در آن کشور است.

در گزارش امسال این موسسه کشور سوریه به عنوان خطرناکترین کشور جهان که نمره 3.806 را از 5 به دست آورده تعیین شده است. سوریه در حال حاضر در پنجمین سال از جنگ داخلی خود قرار دارد که تا کنون 250 هزار کشته و 9 میلیون آواره داشته است.

بعد از سوریه نیز کشور سودان جنوبی با نمره 3.593 از 5 در جایگاه دوم قرار داشته و در رده سوم نیز عراق با نمره 3.57 از 5 قرار دارد.

15 کشور اول این فهرست که از نظر شاخص صلح جهانی پایین‌ترین سطح صلح و امنیت را دارند عمدتا متشکل از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا هستند اما کشور اوکراین با امتیاز 3.287 جزو آنها بوده و در رده هشتم قرار گرفته است.

گزارش موسسه اقتصاد و صلح دریافته که صلح در جهان کاهش یافته اما این گزارش در عین حال تصریح کرده که تعداد کشورهایی که از سال 2015 تا کنون ایمن‌تر شده اند بیشتر از تعداد کشورهایی است که نا امن تر و پرخشونت تر شده اند.

از مجموع 81 کشوری که صلح آمیز تر شده‌اند  کشورهای پاناما، تایلند، سریلانکا، آفریقای جنوبی، موریتانی بیشترین بهبود وضعیت صلح را تجربه کرده‌اند. همچنین از میان 79 کشوری که صلح در آنها کاهش یافته کشورهای یمن، اوکراین، ترکیه، لیبی و بحرین بیشترین کاهش سطح امنیت و صلح را به دلیل تاثیر تروریسم و بی ثباتی سیاسی تجربه کرده اند.

در این جا به 15 کشور اول این فهرست که کمترین سطح صلح را دارند اشاره می‌کنیم:

سوریه

سودان جنوبی

عراق

افغانستان

سومالی

یمن

جمهوری آفریقای مرکزی

اوکراین

سودان

لیبی

پاکستان

جمهوری دموکراتیک کنگو

روسیه

کره شمالی

نیجریه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1395/03/29
خدالعنت کندامریکاوهمسویانش را.که کل شرارتهادرسراسرجهان ازدموکراسی این ابرجنایتکار است
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1395/03/29
سوریه هم کشور آرام و هم مردم خیلی خوبی داشت از تمام کشورهای عربی بهتر بودن .خدا لعنت کند کسایی که آسایش را از این مردم گرفت و به این روز انداخته!!
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1395/03/29
امیدوارم سوریه به جایگاه امن و آرامش برای خانم زینب و خانم رقیه تبدیل شود وداعش وتروریست ها بزودی نابوذ شوند
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1395/03/30
فکر کنم از ایران و جاده های پر برکتش اطلاعاتی نداشتند که معادل کشته های جنگ تلفات جاده ای دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج