ارتباط تومور مغزی با سطح تحصیلات
۳۴۳۷۷۵
۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
۴۱۰۷ 
متخصصان سوئدی معتقدند افرادی که سطح علمی بالاتری دارند بیشتر در معرض ابتلا به انواع خاصی از تومورهای مغزی هستند.
ایسنا: متخصصان سوئدی معتقدند افرادی که سطح علمی بالاتری دارند بیشتر در معرض ابتلا به انواع خاصی از تومورهای مغزی هستند.

ارتباط تومور مغزی با سطح تحصیلات

متخصصان سوئدی مدعی شدند زنانی که حداقل سه سال از دوره‌های دانشگاه را بگذرانند ۲۳ درصد بیشتر احتمال دارد به نوعی تومور مغزی سرطانی به نام "گلیوما" مبتلا شوند و این در حالیست که احتمال ابتلا به این تومور مغزی در زنانی که به دانشگاه نرفته‌اند کمتر است.

همچنین مردانی که حداقل سه سال از دوره‌های دانشگاه را گذرانده‌اند در مقایسه با مردانی که به دانشگاه نرفته‌اند ۱۹ درصد بیشتر در معرض ابتلا به تومور مغزی گلیوما هستند.

محققان سوئدی با بیان اینکه دلایل وجود این ارتباط مشخص نیست اظهار داشتند: یک دلیل احتمالی می‌تواند این باشد که افراد با تحصیلات بالا زودتر از علائم بیماری‌ها آگاه می‌شوند و به دنبال مراقبت‌های درمانی می‌روند و بنابراین زودتر وجود این بیماری در آنان تشخیص داده می‌شود.

در این مطالعه بیش از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار سوئدی برای مدت ۱۷ سال مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود در این دوره زمانی دچار تومور مغزی شده‌اند یا نه. همچنین اطلاعاتی در مورد سطح تحصیلات افراد، درآمد، وضعیت تاهل و شغل آنان جمع آوری شد.

در طول این دوره ۱۷ ساله، ۵۷۳۵ مرد و ۷۱۰۱ زن دچار تومور مغزی شدند. محققان علاوه بر مشاهده تفاوت بین ابتلا به تومور مغزی و سطح تحصیلی دریافتند که بین ابتلا به این تومور و درآمد ارتباط وجود دارد.

به گزارش لایوساینس، به گفته محققان همچنین مردانی با میزان درآمد بالاتر ۱۴ درصد بیشتر احتمال دارد به تومور گلیوما مبتلا شوند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1395/04/02
اینم عاقبت درس خوندن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج