۳۴۶۸۴۴
۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۳
۱۸۱۲۰
جت های جنگنده نقش مهمی در برتری نظامی در میدان نبرد را دارند، از این رو بدون شک مهمترین سلاح استراتژیک این روزها جنگنده ها هستند.
میلیتاری نیوز: جت های جنگنده نقش مهمی در برتری نظامی در میدان نبرد را دارند، از این رو بدون شک مهمترین سلاح استراتژیک این روزها جنگنده ها هستند.

در جنگ های امروزی، تسلط در هوا از همان روز اول جنگ، برگ برنده ای برای کشور ها می باشد.به همین علت پیشرفت در تکنولوژی ساخت جت های جنگنده بسیار مهم بوده و روز به روز شاهد ساخت جنگنده هایی مدرن و با قابلیت های جدید هستیم.

در اینجا لیستی از 10 جت جنگنده فوق العاده پیشرفته جهان را با توجه به خصوصیات و تکنولوژی ساخت معرفی می کنیم:

10.جنگنده چنگدو J-10

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

چنگدو J-10 یکی از جنگنده های پیشرفته جهان است. طراحی و تولید شده توسط  شرکت هواپیمایی چین چنگدو به سفارش نیروی هوایی ارتش آزادی بخش خلق (نیروی هوایی چین)، جنگنده چنگدو J-10 جنگنده چندمنظوره قادر به عملیات در هر شرایط آب و هوایی است. نیروی هوایی پاکستان تنها پیمانکار صادرات برای J-10 در حال حاضر است.9. جنگنده F-16 Fighting Falcon

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

جنگنده F-16 Fighting Falcon توسط جنرال دینامیک برای نیروی هوایی ایالات متحده طراحی و ساخته شده است، طراحی به عنوان یک جنگنده برتری هوایی روز، این جنگنده تک موتوره یک هواپیمای جنگی چند منظوره می باشد که قادر است در هر شزایط آب و هوایی پرواز کند و عملیاتی باشد. از آنجا که تولید جنگنده F-16 Fighting Falcon در سال 1976 شروع شد هنوز هم یکی از جنگنده های زوز جهان به شمار میرود، بیش از 4500 هواپیما ساخته شده و خدمت در نیروهای هوایی بیش از 25 کشور جهان می باشد.


 
8. جنگنده میگ MiG-35

 
معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

در شماره 8، جنگنده ی MiG-35 روسیه قرار می گیرد که نسخه تکامل یافته میگ 29 می باشد.

جنگنده های MiG-35 تا حد زیادی در سیستم های سلاح، به خصوص رادار AESA جدید و OLS طراحی متمایز بهبود یافته است، جنگنده ی MiG-35 یک جنگنده پرقدرت با قابلیت های بالایی است و آن را قادر می سازد برای انجام ماموریت های چند منظوره مناسب باشد. جنگنده ی MiG-35 برای رقابت با جنگنده F-35 آمریکا طراحی و ساخته شده است.7. جنگنده رافال

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

فرانسه با رافال می آید که در شماره 7 در میان جنگنده های پیشرفته در جهان است.

طراحی و ساخته شده توسط شرکت حمل و نقل هوایی فرانسه داسو می باشد، رافائل دارای 2 موتور تقریبا به طور کامل توسط یک کشور ساخته شده است، رافائل متمایز از دیگر جنگنده های اروپا, خود را با سطح بالایی از چابکی رسانده و قادر به عملیات در هر شرایط،و همچنین رادار گریز،است.
 

 
6. جنگنده F-15 Eagle
 
معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

یکی از موفق ترین جنگنده های جت مدرن و پیشرفته، با بیش از 100 پیروزی در مبارزه هوایی چیزی نیست جز جنگنده F-15 Eagle که طراحی شده توسط  شرکت مک دانل داگلاس است.

جنگنده F-15 Eagle جنگنده تاکتیکی,دو موتوره,و قادر به عملیات در هر شرایط جوی است. جنگنده تاکتیکی F-15 Eagle برای اولین بار در ژوئیه 1972 پرواز کرد، و از آن زمان شده است و به بسیاری از کشورها، به ویژه ژاپن، اسرائیل و عربستان سعودی صادر می شود.
 

 
5. جنگنده اف 18 سوپر هورنت

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

جنگنده اف 18 سوپر هورنت بر اساس مدل مکدانل داگلاس F / A-18 هورنت ساخته شده است. جنگنده جنگنده اف 18 سوپر هورنت مجموعه از سیستم های یکپارچه و شبکه فراهم می کند که قابلیت همکاری، پشتیبانی نیروی کل  و برای سربازان بر روی زمین را ممکن می سازد.جنگنده اف 18 سوپر هورنت در دو مدل F / A-18E (تک صندلی) و F / A-18F (دو صندلی) ساخته شده است.
 

 
4. جنگنده سوخو SU-35

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

در مکان 4 در میان جنگنده های جت پیشرفته جنگنده سوخو SU-35 روسیه قرار دارد. کلاس سنگین،پرواز بلند مدت، تنوع در استفاده نظامی از خصوصیات جنگنده یک صندلی Su-35 است. جت سوخوی 35 با الهام از جنگنده سوخو Su-27  طراحی شده است. همچنین شباهت جنگنده سوخو SU-35  با سوخو SU-30MKI (مدرن فروند Su-30 نوع برای هند)، به دلیل ویژگی های مشابه و اجزای آن وجود دارد.
 


3.جنگنده یوروفایتر تایفون

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

جنگنده یوروفایتر تایفون مقام سوم در میان 10 جت جنگنده پیشرفته ی جهان را دارد. ساخته شده توسط چهار کشور اروپایی: انگلستان، آلمان، اسپانیا و ایتالیا، و شرکت های دفاعی و هوافضای آنها. یوروفایتر تایفون یکی از پیشرفته ترین جت های جنگنده نسل جدید جهان است که قابلیت های همان زمان اعزام و درگیری هوا به هوا و هوا به سطح را درا می باشد.
 

 
2. جنگنده F-22 رپتور

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

جنگنده F-22 رپتور دارای برخی از قابلیت های اضافی مانند رادار پیشرفته موشک های دقیق هوا به سطح، جنگ الکترونیک، و سیگنال است. F-22 رپتور یک تکنولوژی اختفا راداری پیشرفته دارد و تک سرنشین،مافوق صوت, دو موتوره و جنگنده نسل پنجم می باشد.
 

 
1.جنگنده F-35 Lightning II

معرفی 10 جنگنده با تکنولوژی پیشرفته در جهان

جنگنده F-35  که در شماره 1 جنگنده پیشرفته جهان جای می گیرد.

جنگنده F-35  انعطاف پذیر ترین، فن آوری پیشرفته، نسل پنجم جنگنده چند منظوره و با قابلیت پنهانکاری پیشرفته که تا کنون ساخته شده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1395/05/29
تا اونجا که ما می دونیم رتبه اول ودوم متعلق به اف 22 امریکایی و پک فای روسی . شما از کجا نوشتی نمیدونم.
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1395/09/29
رتبه اول اف22 رتبه دوم سوخوی 50 رتبه سوم سوخوی47 رتبه چهارم اف35 رتبه پنجم رافائل رتبه شش تایفون رتبه هفت سوخوی35 رتبه8میگ35 رتبه 9اف16 رتبه10 هم سوخوی30
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1398/12/15
بهترین جنگنده جهان اف ۳۵ -لایینتینگ هستش
Iran, Islamic Republic of
04:54 - 1398/12/15
تو بازی تکخال اخریش اف ۳۵-لاینتینگ هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج