کابل اینترنت زیردریایی گوگل راه اندازی شد
۳۴۸۰۹۳
۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
۳۵۰۱
300 میلیون دلار کابل زیردریایی ترنس-پسیفیک (trans-Pacific) با حمایت شش شرکت از جمله گوگل برای انتقال اینترنت پرسرعت میان ژاپن و آمریکا کار گذاشته شده است.
وب سایت TopInEarth - افسانه ربیعی: 300 میلیون دلار کابل زیردریایی ترنس-پسیفیک (trans-Pacific) با حمایت شش شرکت از جمله گوگل برای انتقال اینترنت پرسرعت میان ژاپن و آمریکا کار گذاشته شده است. این کابل ها به طول 9000 کیلومتر ایالت اورگن در امریکا را به استان های چیبا (Chiba) و میه (Mie) در کشور ژاپن متصل داده اند.

آغاز بکار کابل اینترنت زیردریایی گوگل میان ژاپن و امریکا

سرعت ارسال اطلاعات از طریق این کابل نیز 60 ترابایت بر ثانیه بوده و غیر از چند استان ذکر شده در بالا نیز سواحل ایالات غربی کشور آمریکا نظیر لوس آنجلس، منطقه ساحلی سان فرانسیسکو، پورتلند و سیاتل و تعداد زیادی از شهرهای اصلی کشور ژاپن و حتی تعدادی دیگر از شهرهای بزرگ قاره آسیا را تحت پوشش خود قرار می دهد.

آغاز بکار کابل اینترنت زیردریایی گوگل میان ژاپن و امریکا

کابل استفاده شده در این پروژه، کابل سریعتر FASTER cable نام داشته که اخیرا به بهره برداری رسیده است. Urs Hölzle از مدیران ارشد گوگل در این مورد گفته است که ظرفیت 60 ترابایت بر ثانیه این کابل ها نسبت به دیگر کابل های اینترنت زیردریایی مشابه در حال فعالیت سریعتر بوده و 10 میلیون برابر سریعتر از مودم های کابلی خانگی فرایند انتقال اطلاعات را انجام می دهد.

آغاز بکار کابل اینترنت زیردریایی گوگل میان ژاپن و امریکا

اغاز ساخت این کابل ها به سال 2014 توسط شرکت ژاپنی NEC بر می گردد و در این پروژه علاوه بر گوگل نیز تشکیلات مخابراتی بین المللی چاینا موبایل اینترنشنال، کمپانی مخابراتی چاینا تلکام گلوبال، تشکیلات گلوبال ترنزیت، KDDI و Singtel دخیل بوده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج