4 سال حبس در انتظار نخست‌وزیر فاسد
۳۴۸۱۷
۰۶ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۶
۳۲۶۴
دادگاهی در ایتالیا سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را به دلیل فرار مالیاتی به چهار سال زندان محکوم کرده است.
دنیای اقتصاد:  دادگاهی در ایتالیا سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را به دلیل فرار مالیاتی به چهار سال زندان محکوم کرده است.

این پرونده با خرید حق پخش تلویزیونی فیلم‌های آمریکایی ارتباط دارد و به گفته دادستانی، بنگاه رسانه‌ای برلوسکونی قراردادهایی امضا کرده که به موجب آنها میلیون‌ها دلار درآمد غیرقانونی و بدون پرداخت مالیات عایدش شده است.

انتظار می‌رود که برلوسکونی به این حکم اعتراض کند. او می‌تواند دو بار تا پیش از اجرای حکم زندان به رای خود اعتراض کند. او در سال‌های گذشته با موارد مشابهی در فعالیت‌های اقتصادی خود روبه‌رو بوده است. البته همه این پرونده‌ها یا به تبرئه او منجر شده یا با اطاله دادرسی، رسیدگی به پرونده منتفی شده است.نخست‌وزیر سابق ایتالیا پیش‌تر درگیر رسوایی‌های جنسی نیز بوده‌است. برلوسکونی متهم شده بود با دختران جوان، از جمله دختری زیر هجده سال که مطابق قوانین اروپا کودک محسوب می‌شده، در ازای پرداخت پول رابطه جنسی برقرار کرده است.

او این اتهامات را «بی‌معنی» خوانده و در توضیح رابطه خود با دختر مورد بحث، ملقب به «روبی»، گفته بود که فکر می‌کرده است او نوه حسنی مبارک، رییس‌جمهور پیشین مصر است.

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا همچنین یک پرونده رشوه نیز داشت که رسیدگی به آن متوقف شد.

برلوسکونی سال گذشته با کناره‌گیری از پست خود اعلام کرد که دیگر قصد بازگشت به قدرت را ندارد.

سیلویو برلوسکونی، یکی از ثروتمند‌ترین افراد ایتالیا به شمار می‌رود. او چهار بار سمت نخست‌وزیری را بر‌عهده داشته و مدیر اجرایی شرکت مدیا‌ست و صاحب باشگاه فوتبال مشهور آث میلان است.

او دومین نخست‌وزیر ایتالیا از نظر مدت باقی ماندن در سمت نخست‌وزیری است. طبق فهرست تهیه شده توسط مجله فوربز او با سرمایه ۹ میلیارد دلاری، ۷۴ امین ثروتمند جهان است. سیلویو برلوسکونی همچنین مالک امپراتوری بزرگ رسانه‌ای در ایتالیا است.

برلوسکونی در 14 اکتبر سال 2011 در شرایطی که با اتهاماتی از جمله رشوه، فساد جنسی و سوء استفاده از قدرت مواجه بود، با 316 رای موافق در برابر 301 رای مخالف از پارلمان ایتالیا رای اعتماد گرفت.

سرانجام او پس از بحران اقتصادی ایتالیا، نوامبر سال 2011 از سمت نخست‌وزیری این کشور استعفای اجباری داد و ماریو مونتی جای وی را گرفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج