برگزاری مراسم چهلم حمید سبزواری
۳۵۲۶۱۵
۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
۵۱۳۶ 
مراسم چهلمین روز درگذشت حمید سبزواری 31 تیرماه در زادگاه این شاعر فقید برگزار می‌شود.
روزنامه بانی فیلم: مراسم چهلمین روز درگذشت حمید سبزواری 31 تیرماه در زادگاه این شاعر فقید برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم چهلم حمید سبزواری

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مراسم چهلم درگذشت حسین آقا ممتحنی (معروف به حمید سبزواری) در حالی در شهر سبزوار برپا می‌شود که جمعی از شاعران، استادان دانشگاه، شاگردان آن مرحوم و دوستان و علاقه‌مندانش به دعوت بنیاد شعر و ادبیات داستانی، راهی خراسان رضوی و زادگاه استاد سبزواری خواهند شد.

بر اساس این گزارش، محمدعلی بهمنی، حسین اسرافیلی، محمدکاظم کاظمی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، علیرضا قزوه، اسماعیل امینی، محمدحسین جعفریان، زکریا اخلاقی، جواد محقق، مصطفی محدثی خراسانی، محمود اکرامی‌فر، افشین علاء، عباس باقری، رضا اسماعیلی و … در این مراسم حاضر خواهند شد.
همچنین تنی چند از همکاران سبزواری در شورای شعر و موسیقی صداوسیما در سال‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی، مانند حسین شمسایی، محمدحسن زورق و حمید شاهنگیان در این برنامه حضور خواهند یافت.

مراسم چهلمین روز درگذشت حمید سبزواری صبح پنجشنبه ۳۱ تیرماه ساعت ۱۰ با شعرخوانی شاعران در تالار کاشفی سبزواری، واقع در میدان لاله، جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجتمع فرهنگی، هنری اسرار آغاز خواهد شد.

خانواده مرحوم حمید سبزواری، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، میزبانان این مراسم هستند.

حمید سبزواری ۲۲ خردادماه امسال پس از یک دوره طولانی بیماری در سن ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت. از او شعرهای حماسی و انقلابی فراوانی به جا مانده است که «آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو» و «خمینی ای امام» از آن جمله است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج