دیدار سیدحسن با نخست وزیر سریلانکا
۳۵۲۶۸۶
۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
۱۰۵۶۶ 
یادگار امام در جریان سفر به سریلانکا با نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
پایگاه خبری جماران: حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در این دیدار، سفر به سریلانکا را فرصت خوبی برای شناخت ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های این کشور دانست و اظهار کرد: فکر می‌کنم روزهای خوبی برای دولت و ملت سریلانکا در پیش و روابط دو کشور نیز از آینده خوبی برخوردار باشد.

وی ظرفیت دو کشور برای گسترش روابط دو جانبه را مطلوب خواند و افزود: می‌توانیم روابط دو جانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، گردشگری و... را بالا ببریم.

سید حسن خمینی با اشاره به مواضع سریلانکا در مجامع بین المللی به عنوان دوست و همراه کشورمان، از دولت این کشور تشکر کرد و برقراری امنیت در سریلانکا پس از جنگ‌های داخلی را به نخست وزیر این کشور تبریک گفت.

در این دیدار رانیل نخست وزیر سریلانکا نیز در سخنانی به قدمت دو هزارساله این کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور درخشان‌تر از و بهتر از گذشته شود.

وی همچنین خبر داد که رئیس جمهور این کشور بزودی به دعوت دکتر روحانی به ایران سفر خواهد کرد که این سفر در حوزه‌های مختلف می‌تواند منجر به گسترش روابط شود.

نخست وزیر سریلانکا با ااشاره به سابقه و ظرفیت ایران ابراز امیدواری کرد که کشور متبوعش از این ظرفیت استفاده کند.

وی با اشاره به پایان جنگ‌های داخلی اسریلانکا در سال ۲۰۰۹، پدیده جنگ برای همه طرف‌های برنده و بازنده یک خسارت خواند و ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی مشکلات خود را بدون توسل جستن به جنگ و با تمسک به راههای صلح آمیز حل کند.

دانیل همچنی گفت: بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ کشورهای جهان خصوصا کشورهای آسیایی به فکر استفاده از ظرفیت‌های داخلی خودشان افتادند.

وی حضور یادگار امام در این کشور را حضوری مغتنم خواند و ضمن تشکر از سفر وی، ابراز امیدواری کرد، انجام این سفر در آینده دو کشور و گسترش روابط دو جانبه مفید باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج