تکذیب ازدواج دختران زیر 11 سال در پسک
۳۵۳۷۴۲
۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷
۹۲۶۶ 
نماینده مردم خوی در مجلس اخبار منتشر شده مبنی بر ازدواج دختران زیر ۱۱ سال درروستای پسک شهرستان خوی را تکذیب کرد و گفت: طی صحبت با روحانی روستای پسک، وی هرگونه ادعایی در این زمینه را بی اساس خواند.
خبرگزاری خانه ملت: تقی کبیری نماینده مردم خوی با تکذیب خبر منتشر شده مبنی بر ازدواج دختران زیر 11 سال روستای پسک شهرستان خوی، گفت: متاسفانه طرح این خبر احساسات مردم این روستا را تحت تاثیر قرار داده و مشخص نیست که این خبر چگونه و بر اساس چه منبعی تهیه و در میان رسانه های خارجی و معاند مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از نظر قانونی در ایران ازدواج در سنین پایین ممنوع است، افزود: البته رسم و رسوماتی از گذشته دربرخی روستاها وجود دارد که منحصر به روستای پسک نیست بنابراین گاهی دختران و پسرانی در سنین پایین برای ازدواج باهم درنظر گرفته می شوند اما اینکه ازدواج به شکل رسمی صورت گرفته باشد مطرح نیست.

وی با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده و صحبت با روحانی این روستا این خبر تکذیب شد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد آنچه نگاه منفی را در این خصوص ایجاد کرده این است که دختران این روستا از سال پنجم ابتدایی به بعد ادامه تحصیل نمی‌دهند، هرچند که این موضوع هیچ ارتباطی با بحث ازدواج نداشته و به دلیل آن است که این روستا از داشتن مدرسه دخترانه مستقل درمقاطع بالاتر رنج می برد.

کبیری با بیان اینکه نه تنها در این روستا بلکه درروستاهای دیگر نیز دختران به دلیل وجود اعتقادات مذهبی برای سطوح متوسطه دوم ثبت نام نمی‌کنند، گفت: باید در روستاهایی که تعداد دانش آموزان دختر بسیاری دارد، بودجه‌های ویژه برای احداث چنین مدارسی درنظر گرفت؛ بنابراین از وزیر آموزش و پرورش تقاضا می‌شود برای جلوگیری از شکل‌گیری ذهنیت‌های منفی در چنین روستاهایی دبیرستان مستقل دخترانه احداث کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با رد هرگونه ادعایی مبنی بر ازدواج دختران در سنین زیر یازده سال بر وجود اسناد مستدل در این زمینه تاکید کرد وگفت: اینکه عده‌ای نشان کردن را زمینه ازدواج رسمی دختران زیر 11 سال می‌دانند تنها بازی با احساسات مردم است؛ بنابراین برجسته کردن چنین خبرهایی به ویژه در شهرستان خوی اصلا درست نیست. البته از مسئولان مربوطه تقاضا می شود که علت برجسته شدن این موضوع درشهرستان خوی را مورد بررسی قرار دهند.

طی روزهای گذشته خبرهایی دررسانه ها مبنی بر ازدواج دختران در سن ٧ تا ١١سالگی در روستای پسک ازتوابع شهرستان خوی مطرح شد
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1395/04/25
همه چی اتفاق میفته..من خودم اهل روستام..سن ازدواج خیلی کم شده..تو روستامون..خانواده ها.انکار دختراشون رو سر راه آوردن..خودشون رو میکشن تا دخترشون شوهر کنه..بخصوص برا پز دادن به هم..ا
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1395/04/25
در بسیاری از روستاهای توابع اردبیل هم ازدواج دختران بسیار زود هنگام است
و واقعاً از کلاس پنجم به بعدترک تحصیل میکنند و چون نشان شده پسری هستند به ازدواج آن پسر در میایند
نه مسئولان به فکر هستند و نه والدین
متأسفم
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1395/04/25
تو همه روستا ها اینطور شده فکر میکنن دخترشون زود ازدواج کنه خوشبخته!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1395/04/25
جهالت مردم واقعا مثال زدنیه
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1395/04/25
تکذیب نکنید مردم رو کم گول بزنید بروید روستاها آماربگیرید اون خبر خیلی هم درسته و هیچکس هم بفکر نیست متاسفم...............
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1395/04/25
پس باید بمونن ترشی بندازن،، بهترین کار زود ازدواج کردنه
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1395/04/25
ازدواج در سنین پایین بدنیست
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1395/04/26
کاملا درسته. من دوستی داشتم که از خانوادش مال همین روستا بودن و پارسال همین مطلبو برای من تعریف کرده بود که ازدواج دخترا توی اون روستا بین 7 تا 11 صورت میگیره
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1395/04/26
اره درسته چرا میگید خبر دروغ بوده تو روستا سن ازدواج خیلی پایین است من دیدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج