فیلم: رونمایی از ماشین خودکارِ نیسان
۳۵۴۱۴۹
۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
۴۸۸۱ 
شرکت خوردوسازی ژاپنیِ نیسان از تازه‌ترین فناوری خود در ساخت خودروی بدون راننده رونمایی کرده است.
وب سایت پرس تی وی: شرکت خوردوسازی ژاپنیِ نیسان از تازه‌ترین فناوری خود در ساخت خودروی بدون راننده رونمایی کرده است. شرکت نیسان روز سه‌شنبه (22 تیر) از «پروپایلوت»، تازه‌ترین فناوری خود در زمینۀ تولید ماشین خودکار پرده‌برداری کرد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این خودرو کمک به راننده در حفظ سرعت در ترافیک سنگین و تغییر خط حین رانندگی در بزرگراه است. مدل 2016 خودروی «سِرِنا» که روز سه‌شنبه در معرض دید خبرنگاران قرار گرفت، اولین خوروی نیسان است که مجهز به فناوری پروپایلوت شده است.

این خودرو به یک دوربین در جلو، یک ترمز دستیِ الکترونیکی و یک صفحۀ نمایشِ هفت اینچی در داخلِ ماشین مجهز است. فناوری پروپایلوت در حال حاضر کاستی‌هایی دارد که قرار است تا سال 2020 برطرف شوند. به گفتۀ مدیر بخش سیستم‌های مهندسیِ پیشرفتۀ شرکت نیسان، در حال حاضر این خودرو قادر به تغییر خط چندباره یا گردش به چپ و راست به شکل خودکار در تقاطع‌ها نیست.

خودروی سرنا البته بدون حضور راننده فعالیت نمی‌کند. در واقع رانندۀ این خودرو باید تمام مدت دستان خود را نزدیک فرمان نگه دارد تا ماشین حرکت کند. رانندۀ این خودرو می‌تواند خود رانندگی کند و در هنگام نیاز سیستم پروپایلت را فعال کند.

به گفتۀ مدیران نیسان، با توجه به این‌که خودروهای خودکار طی سال گذشته تصادفاتی داشتند، شرکت نیسان تلاش کرد تا شرایطی را فراهم کند که راننده بیش از حد به سیستم خودکار اتکاء نکند و همواره در حین رانندگی هوشیار باشد.

براساس گزارش‌ها قرار است مدل 2016 سرنا اوایل اردیبهشت ماه در ژاپن به فروش برسد.


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
فیلم: رونمایی از ماشین خودکار شرکت نیسان
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج