معمای شکل‌گیری لاک لاک‌پشت ها حل شد
۳۵۴۷۶۹
۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
۵۰۶۴
ت
لاک‌پشت های امروزی معمولا برای حفاظت در برابر شکارچیان از لاکشان استفاده می کنند اما این ساختار سخت کاربرد دیگری برای نخستین لاک پشت ها داشته است.
خبرگزاری مهر: لاک‌پشت های امروزی معمولا برای حفاظت در برابر شکارچیان از لاکشان استفاده می کنند اما این ساختار سخت کاربرد دیگری برای نخستین لاک پشت ها داشته است.

معمای شکل‌گیری لاک لاک‌پشت ها حل شد

این یک باور رایج در میان مردم است که لاک پشت های امروزی از لاک سختشان برای محافظت در برابر شکارچیان استفاده می کنند. اما نکته عجیب اینجاست که بدن هیچ یک از مهره داران دیگر در گذر زمان دستخوش چنان تغییری نشده که به شکل گیری لاک نفوذناپذیر منجر شود.

مطالعه جدید تیمی بین المللی از دیرینه شناسان نشان می دهد لاک نخستین لاک‌پشت ها اساسا در نتیجه تطبیق این جانور با لانه سازی در زیر خاک شکل گرفته و نه برای حفاظت در برابر شکارچیان.

محققانی از آمریکا، آفریقای جنوبی و سوئیس در این مطالعه حضور داشته اند. آنها دریافته اند همانطور که در ابتدا پر پرندگان برای پرواز کردن این جانوران تکامل نیافته است، پیدایش لاک در لاک پشتها نیز نه برای حفاظت در برابر خطر شکارچیان بلکه برای حفاری در زمین و گریختن از خطرات ناشی از محیط سخت و خشن آفریقای جنوبی بوده است. اینگونه تصور می شود که نخستین لاک‌پشت ها ساکن این منطقه از جهان بوده اند.

تکامل ساختاری لاک‌پشت ها و شکل گیری ساختاری به نام لاک در پشت این جانور همواره برای دانشمندان سؤال برانگیز بوده است. محققان با بررسی نمونه های فسیل این جانور و مقایسه آن با لاک لاک‌پشت های امروزی به این نتیجه رسیده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج