علم الهدی: انسان متحجری نیستم
۳۵۶۱۶۰
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹
۴۶۴۰ 
در دیدار مجمع زنان اصلاح‌طلب خراسان رضوی:
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر معنای اصلاح طلبی ریشه کنی مفاسد در همه عرصه ها در نظام ما باشد همه ما اصلاح طلبیم.
خبرگزاری ایلنا: آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس در حضور جمعی از اعضاء مجمع زنان اصلاح طلب استان خراسان رضوی بعد از شنیدن سخنان چند تن از ایشان بیان داشت: مسئله ما اصول ما است که در این اصول چه اصلاح طلب و چه اصولگرا مشترک هستیم. ما با بحث اصلاح طلب و اصولگرایی بیشتر از دید اندیشه غربی برخورد می کنیم تا دینی.

وی گفت: اصلاح‌طلب‌تر از امام حسین(ع)  نداریم که برای اصلاح امت جدشان قیام کردند. اصولگرا هم همین است چون حاکمیت از آن خدا است و مظهر اجرائیش از دید ما شیعیان امام معصوم است و الان با غیب امام معصوم ما با اهل سنت مبنای سیاسی یکسانی داریم و این ولی فقیه و حاکمی است که از طرف مجلس خبرگان که نمایندگان مردم و براساس نظام شورایی است تعیین می شود که حجت امام زمان(عج) است، پس نظام ما یک اصل دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: اگر معنای اصلاح طلبی ریشه کنی مفاسد در همه عرصه ها در نظام ما باشد همه ما اصلاح طلبیم. اصلاح طلب و اصولگرا مقابل هم نیستند چون از نظر مبانی غربی مقابل اصلاح طلبان محافظه کاران هستند. ما در اصول متحدیم و این اختلاف ما در سلیقه است. مشکل ما در مملکت بخاطر این بوده که تفاهم ما در سلایق ضعیف است و نه نقد منصفانه و صمیمانه داشتیم و نه توجیه درستی از سلایق خود.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: بنده انسان متحجری نیستم و ۲۳ سال سابقه مدیریت دانشگاهی را دارم که در همه عرصه ها نیروساز انقلاب بوده و هست و در همه ابعاد از آن تغذیه می کند. بنده با این ارتباط شدید و قوی با جونان مشکلات آنان را درک می کنم و این نرسیدن به وضع زندگی جوانان مشکلاتی را درست می‌کند که در عرصه های مختلف توسعه مفاسد اجتماعی و ... تاثیر گذار است.

وی گفت: مبنای ما در مورد مسئله زن همان مبنای حضرت زهرا(س) و زینب(س) و یک مبنای دینی است که در همه عرصه ها جایگاه و خصوصیات زن محفوظ است. عقیده ما در مورد فعالیت اجتماعی و سیاسی زن این است که زن باید در جای خود قرار گیرد و نقشی را بپذیرد که مرد توان آن را ندارد و در عرصه اجتماعی و سیاسی دوشادوش مرد فعالیت کند. تعبیر امام علی(ع) در مورد زن باید رعایت شود یعنی حالت ریحانه بود زن چه از نظر حقوق و چه حدود در همه عرصه ها باید حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: بحث ولنگاری فرهنگی که رهبری فرمودند بخاطر عدم وجود پدافند فرهنگی مناسب است. یک مشکل ما در حوزه تربیت است برای مثال در حوزه تربیت اگر بچه با عفت تربیت شود مشکل تقریبا حجاب حل خواهد شد. پدافند فرهنگی در کنار فرهنگسازی برای ما اصل است اگر پدافند فرهنگی اگر آمد و جامعه را پاک و تمیز کرد و بعد کار فرهنگی مناسب جواب می دهد. متولیان فرهنگی ما باید همه  نیرو ها را بکار گیرند و طرح و برنامه مناسب برای پدافند فرهنگی بدهند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج