اولین فیلم کوتاه کریستوفر نولان
۳۵۶۴۷۱
۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
۷۳۷۰ 
اولین اثر سینمایی که به کارگردانی کریستوفر نولان روی پرده رفت یک فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای با عنوان «شیرمور/ Doodlebug» بود که در سال 1997 به طور رسمی به نمایش درآمد.
وب‌سایت آی ‌سینما: اولین اثر سینمایی که به کارگردانی کریستوفر نولان روی پرده رفت یک فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای با عنوان «شیرمور/ Doodlebug» بود که در سال 1997 به طور رسمی به نمایش درآمد.

 این تریلر روان‌شناسانه با فرمت 16 میلی‌متری ضبط شده و تهیه‌‌کنندگی آن برعهده اِما تامس همسر آینده و شریک حرفه‌ای فیلمساز انگلیسی-امریکایی بوده است.

فیلم کوتاه «شیرمور» (Doodlebug) ماجرای مردی (با بازی جرمی تیوبالد) را به تصویر می‌کشد که سعی دارد حشره‌ای را در آپارتمان کثیف و درهم‌ریخته‌اش از بین ببرد اما درنهایت مخاطب را با پایان‌بندی خود بهت‌زده می‌کند.

 پیش از «شیرمور»، نولان دو فیلم کوتاه دیگر - «تارانتلا» (1989) و «دستبرد» (1995) – هم ساخته بود که هیچ‌وقت فرصت نمایش پیدا نکردند.

بعد از «شیرمور»، نولان فعالیت حرفه‌ایش را با ساخت اولین فیلم بلند خود با عنوان «تعقیب» (Following) ادامه داد که در سال 1998 روی پرده رفت و در آن فیلم هم تیوبالد بازی در نقش شخصیت اصلی را برعهده داشت (او بعدها در فیلم «بتمن آغاز می‌کند» حضور کوتاهی جلوی دوربین داشت).   

 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
همیشه یک‌نفر هست که زورش بیش‌تر است! 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج