اطلاعیه درباره اسناد تحصیل حسین فریدون
۳۵۸۰۸۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
۴۶۱۲
سازمان سنجش آموزش کشور درباره خبری مبنی بر «اسناد جدید درباره تحصیل رانتی حسین فریدون» اعلام کرد که سازمان سنجش حامی هیچ رانتی نیست.
خبرگزاری آنا: سازمان سنجش آموزش کشور درباره خبر یکی از خبرگزاری‌ها با عنوان «اسناد جدید درباره تحصیل رانتی حسین فریدون» چرا «رئیس سازمان سنجش» از یک رانت حمایت می‌کند؟ اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

براساس مدارک واضح است که خبر مذکور بدون بررسی و تنها با اغراض خاص منتشر شده است. این خبر شامل چند قسمت است: در قسمت اول اعلام شده است که «دانشگاه گیلان در دوره شبانه هیچ پذیرشی نداشته و در دوره روزانه فقط دو نفر می‌توانسته جذب کند.

در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون موردنظر با توجه به اصلاحات و مجوزهای صادره از دفتر گسترش سه اطلاعیه منتشر شده است که خبرگزاری تسنیم فقط اطلاعیه اول را منتشر کرده که در آن پذیرش روزانه با کد ۹۲۳۳ درج شده است در صورتی که در اطلاعیه قبلی این سازمان ایشان را معرفی شده کد ۹۶۲۶ دوره شبانه (نوبت دوم) اعلام می‌کند و این کد رشته محل در اطلاعیه سوم سازمان سنجش ثبت شده است که عیناً اطلاعیه سوم درج می‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه اطلاعیه آورده است: براساس اطلاعیه مذکور واضح است که عدم اعلام ظرفیت دوره شبانه (نوبت دوم) مندرج در خبر خبرگزاری تسنیم کذب محض و باعث بی‌اعتباری منبع خبر است.

اطلاعیه درباره اسناد تحصیل حسین فریدون

اطلاعیه درباره اسناد تحصیل حسین فریدون

در قسمت دوم به نامه سرپرست دانشگاه گیلان مبنی بر عدم پذیرش دانشجو در رشته روابط بین‌الملل به دلایل مختلف اشاره می‌شود (نامه شماره 15ـ96961 مورخ 14/10/92) در این باره نیز واضح است که ثبت‌نام برای مرحله تکمیل ظرفیت براساس اطلاعیه‌های سازمان سنجش از تاریخ 92/7/29 شروع و با توجه به تمدید زمان تا 92/8/7 ادامه داشته و نتایج افراد واجد شرایط و دارای حدنصاب نیمه دوم آبان همان سال اعلام شده و از طریق پرتال ارتباطی دراختیار دانشگاه قرار گرفته است.

نامه مذکور از طرف سرپرست دانشگاه گیلان در تاریخ 92/10/14 به سازمان سنجش حدوداً دو ماه پس از انجام مصاحبه توسط دانشگاه و اعلام نتایج مصاحبه شوندگان ارسال شده است. بدیهی است با توجه به انتخاب رشته و انجام مصاحبه توسط دانشگاه و دارابودن مجوز پذیرش دانشجو و حقوق مکتسبه پذیرفته شدگان امکان اعمال درخواست رئیس دانشگاه و عدم اعلام نتایج پذیرفته شدگان میسر نبوده است. بنابراین موضوع به اطلاع دانشگاه رسیده و نتایج پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت در تاریخ 92/10/18 از طریق سایت سازمان اعلام و پذیرفته شدگان هر دو کد رشته محل روزانه و شبانه (نوبت دوم) از بین افراد مصاحبه شده و دارای شرایط و ضوابط علمی برای ثبت‌نام به دانشگاه گیلان معرفی شدند. درخواست دانشگاه گیلان نیز (مورخ 14/10/92) مبنی بر عدم اعلام نتایج نهایی است و مربوط به مرحله معرفی که بیش از دو ماه قبل (آبان) انجام شده، است.

از طرف دیگر سازمان سنجش در اطلاعیه قبلی اعلام کرده نامبرده جز معرفی شدگان کد 9626 بوده است و غایب مصاحبه می‌شود و بدیهی است که پذیرش نهایی از بین افراد حاضر مصاحبه انجام می‌شود و به نظر می‌رسد نگارنده تفاوت بین معرفی شده و پذیرفته شده را نمی‌دانسته است.

همچنین لازم به ذکر است که اولاً دانشگاه گیلان نسبت به تأیید رسمی اطلاعیه سازمان سنجش اقدام کرده و این خبر از طریق سایت دانشگاه مذکور قابل دریافت است و خبر خبرگزاری مذکور مبنی بر عدم معرفی نامبرده را تکذیب کرده است. ثانیاً او در آزمون نیمه متمرکز سازمان سنجش با سهمیه ایثارگری ثبت‌نام کرده و سهمیه‌های ایثارگری در همه آزمون‌هایی که توسط این سازمان انجام می‌شود مستقیماً از طریق این سازمان از نهاد مربوطه استعلام و پس از تأیید در فایل اطلاعاتی داوطلبان منظور می‌شود که درباره او و سایر داوطلبان نیز این روال انجام شده است و نیازی به تشکیل پرونده و بررسی در هیچ دانشگاهی درباره سهمیه ایثارگران نیست.

با توجه به موارد مذکور و اطلاعیه قبلی این سازمان واضح است که اخبار مندرج در سایت تسنیم دراین باره بدون بررسی و دقت کامل درج و موجب تشویش اذهان عمومی است و این سازمان اقدامات لازم را برای پیگیری حقوقی خواهد کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج