خودداری پزشکان از عمل جراحی یک کارگردان!
۳۵۸۴۲۷
۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
۱۱۹۸۳ 
در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر بستری نیما طباطبایی و امتناع تیم پزشکی از انجام جراحی بر روی این مستندساز و کارگردان مستند "من ناصر حجازی هستم"، مدیرعامل بیمارستان بهمن، ضمن تکذیب این گفته‌ها، اعلام کرد که به دلیل عدم حضور جراح حاذق بیمارستان، آقای طباطبایی با آمبولانس ویژه به بیمارستان ایرانمهر منتقل شد و تمام مستندات درباره اقدامات تشخیصی و انتقالی این کارگردان کشومان موجود است.
خبرگزاری ایسنا: در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر بستری نیما طباطبایی و امتناع تیم پزشکی از انجام جراحی بر روی این مستندساز و کارگردان مستند "من ناصر حجازی هستم"، مدیرعامل بیمارستان بهمن، ضمن تکذیب این گفته‌ها، اعلام کرد که به دلیل عدم حضور جراح حاذق بیمارستان، آقای طباطبایی با آمبولانس ویژه به بیمارستان ایرانمهر منتقل شد و تمام مستندات درباره اقدامات تشخیصی و انتقالی این کارگردان کشومان موجود است.

دکتر محسن محور در واکنش به برخی اخبار منتشر شده درباره عدم جراحی نیما طباطبایی مستندساز کشورمان که در بیمارستان بهمن بستری شده بود، گفت: آقای طباطبایی سه روز قبل با عارضه سردرد به بیمارستان ما مراجعه کردند که توسط دکتر جلالیان در بخش، بستری شده و دستور انجام MRI برایشان داده می‌شود.

وی افزود: در MRI آقای طباطبایی تومور بزرگی در مغزشان تشخیص داده می شود و سابقه بیمار نیز گرفته می‌شود. بر این اساس در سابقه بیمار وجود تومور کلیه مشخص شده و اعلام می‌شود که این تومور، اکنون به تومور متاستاتیک تبدیل شده است. بر این اساس آقای طباطبایی به سرویس جراحی منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه در آن زمان دکتر مهرداد مرادی در بیمارستان حضور داشته و آنکال بوده است، ادامه داد: بنابراین دکتر مرادی بالای سر بیمار حاضر می‌شود و بعد از دیدن نتیجه MRI می‌گویند که تومور آقای طباطبایی وسیع است.

محور با بیان اینکه همراهان آقای طباطبایی که خانم رویا تیموریان و آقای مسعود رایگان نیز جزء آن‌ها بودند، گفت: همراهان بیمار  می‌گویند جراحی باید توسط دکتر سید محمد قدسی انجام گیرد. درحالیکه طبق تماسی که با دکتر قدسی گرفته شد، اعلام کردند که دکتر عازم سفر هستند و بر این اساس ما پیشنهاد یک جراح دیگر را دادیم که همراهان بیمار قبول نکرده و بر انجام جراحی از سوی دکتر قدسی اصرار کردند. از آن‌جایی که دکتر قدسی عازم سفر بوده‌اند، معاون‌شان آقای دکتر میرفلاح را می‌فرستند که بعد از معاینه بیمار از سوی دکتر میرفلاح اعلام می شود که بیمار نیاز به یک جراح حاذق دارد. از طرفی تنها کسی هم که در بیمارستان ما می تواند تومورهای سنگین مغز را عمل کند، دکتر قدسی است که عازم سفر بودند.

مدیرعامل بیمارستان بهمن همچنین اظهار کرد: بنابراین بیمارستان تلاش می‌کند تا آقای طباطبایی را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کند و آقای دکتر برزویه عمل جراحی را رویشان انجام دهند، اما باز هم همراهان بیمار این موضوع را قبول نمی‌کنند. باید توجه کرد که دکتر قدسی در آن زمان عازم سفر بودند و نمی‌توانستند عمل را انجام دهند. درحالیکه جراح اگر بخواهد عملی را انجام دهد، خودش باید بالای سر بیمار بایستد نه اینکه یک شبه جراحی را انجام دهد و سپس برود.

محور با بیان اینکه نهایتا امروز صبح همراهان آقای طباطبایی با انجام جراحی از سوی دکتر برزویه موافقت کردند،گفت: بر این  اساس ما خودمان هماهنگی‌ها را انجام دادیم و با یک آمبولانس ویژه آن‌ها را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کرده و کارهایشان را هم پیگیری کردیم و امشب هم دکتر برزویه عمل جراحی‌شان را انجام دادند.

وی تاکید کرد که در این زمینه مدارک، پرونده‌ها، فیلم و حتی MRI آقای طباطبایی موجود است و حتی گفته‌ام که تمام دوربین‌ها و فیلم‌هایی که پزشکان بالای سرشان رفته‌اند موجود باشند.

وی ضمن تکذیب برخی اخبار اعلام شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر امتناع جراحان از جراحی نیما طباطبایی، گفت: برخی می‌گویند شما پزشکان با عباس کیارستمی همین کار را کردید و با هنرمندان مخالفید. این در حالی است که آقای مرتضی پاشایی مدت‌ها در بیمارستان ما تحت نظر بودند. تاکید میکنم که در این زمینه نیز تمام مستندات ما موجود است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1395/05/04
لطفا حساسیت ها رو کم کنید تا دو صنف رده بالای علمی و فرهنگی جامعه با هم به مشکل بر نخورند تا موجب اخبار و سوء استفاده غریبه ها قرار نگیرتد برای قشر تحسیلکرده افت شخصیتی دارد
پاسخ ها
Mahdi
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
یه راه خوب کم کردن تنش اینه که دوباره مثل دهه 60 اما البته این بار حساب شده تر و با قراردادهای سنجیده اجازه طبابت به پزشکان کشورهای دیگه مثلا هندوستان داده بشه. اینطوری هم تنش کمتر میشه و هم فضای رقابتی باعث احترام به حق انتخاب بیمار میشه.
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1395/05/04
اصلا مقصر کلیه بیمار بوده که بدون هماهنگی یک تومور توی خودش پنهان کرده !
مدارکش هم موجوده!
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1395/05/04
دروغ نگو. دکترا کلا بی مسئولیت شدن نسبت به جون آدم ها. بعد میگن سوگند پزشکی خوردیم.
خود همراه های مریض گفتن هیچ دکتری نیومده و همشون اعتصاب کرده بودن. واقعا باید تاسف خورد به حال این مملکت که دکترش اینها هستند
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
حق داشتن تو خونه بابات بهت بگه تو قهر میکنی تا یه ماه میری تو اتاقت بیرون نمیای .
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1395/05/04
ایران بهشت پزشکان
پزشکان در ایران بیشترین پول را در می اورند
پزشکان در ایران مالیات درامد نمیدهند
پزشکان در ایران مصونیت دارند
هیچ بازخواستی از پزشکان در ایران در رابطه با قصورشون نمیشود
حالا گستاخی شون به این حد رسیده که از قسم خود سرپیچی میکنند و بیماران را سلیقه ای انتخاب میکنند
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1395/05/04
آدم باید به چیزی اعتقاد داشته باشه بعد به اون سوگند بخوره،خیلی از این جماعت پزشک نما به هیچ چیزی اعتقاد ندارن پس هی نگید سوگند خورده ن.
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1395/05/04
خوب بره پيش داريوش مهر جويي تا عملش كنه خوب حق بدين ميترسن اگه يه كم زياد و كم شد ميگن قاتلن همه جاي دنيا عوارض عمل هست ميگن حتي برا مصرف يه دارو ساده كلي عارضه هست داروهايي كه تو ايران هم توليد نشده حتي يه بيهوشي ساده هم كلي عارضه ممكن داشته چه برسه به عمل در ضمن عارضه با قصور فرق داره
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1395/05/04
كاش الكي يه جور نمينوشتيد كه خيلي ها بيخود جبهه بگيرن خوب پزشك هم مثل همه مسافرت ميره مرخصي داره اينا هم نگفتن عمل نميكنن گفتن اين دكتر نيستش اگر امروز كه ميخواد بره مسافرت عملش كنه بعد عمل كي ببينه مريض رو بعدشم مگه فقط تو اون بيمارستان يا اون شهر فقط يه دكتر عمل ميكنه كه اينا هم گفتن دكتر جايگزين داريم خودشون نخواستن
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1395/05/04
والا توضیحات که کامل بود ولی کسی توجهی نمی کنه این که مشکلات پزشکی هست و باید رسیدگی بشه درست ولی دیگه قرار نیست هر مطلبی رو دست آویز قرار بدیم و یه صنف رو متهم کنیم اگه یه کارگردانی به اشخاصی توهین کرده یا دکتری نا بجا جبهه گرفته دلیل نمیشه که همه رو به یک چشم ببینین
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1395/05/04
حتی اگر پزشکی عمدا نخواد مسئولیت عمل بیماری رو قبول کنه کسی نمیتونه مجبورش کنه که اون عمل رو حتما انجام بده کما اینکه توی هیچ شغل دیگه ای هم شما نمیتونید کسی رو وادار به انجام کاری بکنید مگر در مورد کارمندان دولت که موظف به انجام یکسری امورند وگرنه شما برو و به یک مهندس بگو باید ساختمون منو تو بسازی و اونم مختاره قبول کنه یا نه و بایدی وجود نداره اینقدر هم از موثوع یوگندنانه سو استفاده نکنید ضمنا با فحاشی و برخوردهای غیر منطقی این به اصطلاح هنرمندان و اسطوره ها توقع دارید پزشکان از خودشون دفاع نکنند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1395/05/04
لطفا یک دوره شش ماهه این پزشکان رو بفرستید تیمارستان بعد از معالجه دوباره برشون گردونید بیمارستان...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
بعد شما با این ادبیات و طرز فکر توقع داری مورد احترام واقع بشی احتمالا مریضم شدی به جای بیمارستان باید به تیمارستان مراجعه کنی
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1395/05/05
در کل همه ی ما بی عاطفه شده ایم همین هنر پیشه های محترم تا پول کلان نگیرند حاضرند کار کنند؟ یک تعمیر کار برای تعمیر یک وسیله که20ثانیه وقت او را گرفت کلی پول گرفت بقیه اقشار هم همین جوری هستند.حالا علت این بی عاطفه گی و بی رحمی ما چیست از بزرگان بپرسید؟
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1395/05/05
دکتری که اینقد از کارش مطمین نیست که بخاطر اینکه شهرتش خراب نشه فرار میکنه یا دست به عمل نمیشه باید پروانشو باطل کرد، مسیولیت پزشکی خونه خاله نیست که یکو دلت خواست ویزیت کنی اون یکیو نه. مثله اینه که کارمند اداره بیمه بین مراجعینش فرق بزاره...
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1395/05/05
اللهم اشف کل مریض
یا من اسمه دواء و ذکره شفاء
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج