علم الهدی: نمیتوان با فشار کسی را محجبه کرد
۳۶۰۰۶۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۴
۶۶۹۴ 
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه برای مبارزه با بدحجابی باید یک جریان مردمی به وجود بیاید، برخورد نظامی و انتظامی با این مشکلات را در حد پدافند فرهنگی عنوان کرد.
خبرگزاری فارس: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان رضوی در مشهد گفت: امر به‌ معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و در برابر ناهنجاری‌ها مسئول هستند، بنابراین نباید فقط از نظام توقع داشته باشند، این مشکلات را رفع کند.

وی افزود: اگر جامعه نسبت به فرد بی‌حجاب عکس‌العمل نشان دهد و چنین فردی با نفرت عمومی، اعتراض و بی‌توجهی مردم روبه‌رو شود به رعایت حجاب مقید می‌شود.

امام‌ جمعه مشهد از امامان جمعه خواست در مدیریت وضع فرهنگی شهر خود به مردم رجوع کنند و تأکید کرد: باید مردم را به صحنه آورد تا یک جریان مردمی به وجود آید که منکر شرعی را دفع کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امامان جمعه در یک دور باطل از توقعات قرارگرفته‌اند که در آن مردم از وی انتظار دارند تا با ابزار حکومتی مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه نظام انتظار دارد امامان جمعه با ارتباطی که با مردم‌ دارند آن‌ها را در کارها وارد کند و با واسطه امامان جمعه مورد حمایت مردم قرار بگیرد، تبیین کرد: تکیه مردم به امامان جمعه به علت تشابه و مشارکت فکری امامان جمعه نیست، بلکه به امام‌ جمعه به‌ عنوان نماینده نظام می‌نگرند که از راه‌های حکومتی مشکلات خود را حل‌وفصل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مردم در برخورد با مفاسد اجتماعی و به‌ خصوص بدحجابی‌ها توقع دارند با ابزار قدرت این مسائل ریشه‌کن شود، تصریح کرد: باید دانست مسئولان نظام و محورهای اقتدار از قبیل نیروی انتظامی و قوه قضائیه در استفاده از ابزار قدرت دارای محدودیت‌هایی هستند و تا اندازه‌ای می‌توان از این ابزارها استفاده کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی برخورد نظامی و انتظامی با مشکلات بدحجابی را در حد پدافند فرهنگی دانست و تأکید کرد: نمی‌توان با فشار سرنیزه بی‌حجاب را محجبه کرد؛ اینکه مردم خودکاری نکنند و فقط از مسئولان توقع داشته باشند داستان قوم بنی‌اسرائیل را به ذهن متبادر می‌کند که حضرت موسی را تنها گذاشتند و از موسی خواستند تا او باخدایش به جنگ برود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج