نوه امام: حاج حسن آقا را در حالی که در حضور 300 طلبه سالهاست درس خارج دارند، رد کردند
۳۶۱۱۷۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
۷۴۸۳
حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی گفت: در انتخابات خبرگان که برادر ما را ردصلاحیت کردند، ایشان چه کار کرد؟ اگر شما بعد از سالها تدریس در حوزه علمیه ردصلاحیت شوید، در حالی که هرروز حداقل دویست سیصد نفر سر درس شما هستند به شما می گفتند تو بی سوادی، چه می‌کرید؟
خبرگزاری ایسنا: حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی طی سخنانی در مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی  در مصلای قائم شهر با بیان این حدیث از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه «مردم تقوا پیشه کنید، در حق کسی که شما را امین خودش قرار می‌دهد خیانت نکنید و ادای امانت کنید»، اظهار کرد: در مورد تقوا صحبت بسیار است؛ بنیان تقوا این است که انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند.

 اگر خداوند دستوری داده است انسان باید مراعات کند؛ از امام می پرسند چه کار کنیم که به مدارج بالای عرفانی برسیم؟ توصیه امام که بارها فرموده بودند و شاید هرکس از امام این سوال را می کرد و این را جواب می داد این بود؛ می گفتند آنچه خدا امر کرده انجام دهید و آنچه خداوند نهی کرده انجام ندهید و در مورد مستحبات هم آنچه در مفاتیح الجنان آمده را در صورت تمایل انجام دهید.

 یعنی دنبال راه‌های عجیب و غریب برای رسیدن به مدارج بالا نباشید. همین که انسان واجبات الهی را انجام دهد و محرمات الهی را ترک کند بالاترین قدم‌ها برای رسیدن به مدارج بالاست. تقوای الهی این است که انسان از خداوند بترسد و مقدار مسلمانی هرکس به میران تقوای اوست. اساسا خداوند ما را آفریده است که در این دنیا میزان اعمال و تقوایمان مشخص شود.

وی افزود: در زمینه تقوا بحث بسیار است. علمای اخلاق ما بحث های زیادی کرده اند و لازم است از مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی نقل کنم که ایشان استوانه ای از تقوا و علاقه به اهل بیت بود.

سید علی خمینی به فراز دوم حدیث این حدیث اشاره کرد و یادآور شد: امام صادق (ع) می فرمایند «بر شما باد که با کسی که شما را امین قرار می دهد ادای امانت کنید». در ذیل حدیث، ایشان می فرمایند اگر قاتل امیرالمومنین (ع) هم چیزی را امانت بگذارد من به او پس خواهم داد. در ادای امانت اینقدر دقت کنید؛ اگر هم کسی گنه کار است در جای خود باید مطرح شود اما وقتی امانتی نزد من دارد و حقی بر گردن من دارد باید آن را ادا کنم. در مسائل شرعی اینگونه است که حتی اگر کسی مهدور الدم باشد باید آن را ادا کند.

وی سپس به شقوق ادای امانت پرداخت و گفت:  یکی از انواع امانت، آن چیزی است که در فقه به عنوان «ودیعه» مورد نظر قرار می گیرد. همچنین «مسئولیت در نظام اسلامی» هم یک امانت است. سخنان اخیر مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره دارد که گفتند این مسئولیت امانتی در نزد مسئولین است و حق ندارید هرگونه که خواستید از آن استفاده کنید.

 مسئولیت در نظام اسلامی و بلکه در تمام نظام‌ها یک امانت است. لذا مسئول باید حافظ اموال مرد و آبروی مردم باشد. او حق ندارد برای خود حقوق آنچنانی قرار دهد و آبروی کسی را بگیرد. مسئول در قبال آنچه در ودیعت اوست امین است. در غیر نظام اسلامی هم اینگونه است و او حق ندارد هرگونه خواست استفاده کند.

نوه امام با بیان اینکه بحث فیش های حقوقی هم اینگونه است، ادامه داد: یکی از برخوردهای بی نظیر مقام معظم رهبری که انجام شده و برای همه درس آموز است در همین زمینه است. هرکس حق ندارد هر حقوقی که خواست برای خود قرار دهد. از طرف دیگر اعتراض ما نباید به گونه ای باشد که مردم را ناامید کند. چقدر زیبا در فرمایش رهبری این موضوع آمده است. ایشان می گویند حقوق های نجومی هجوم به ارزش هاست. این ارزش چیست؟ در نظام اسلامی نفس مسئولیت ارزش ندارد بلکه ارزش به تقوا و خدمت است.

لذا حقوق نجومی هجوم به ارزشهای ماست. ایشان اما نمی‌خواهند مردم را ناامید کرده و دستاویزی برای ناامید کردن مردم قرار دهند و می گویند همه بدانند این موضوع از استثنائات است و اکثر مدیران پاکدست هستند اما این تعداد کم هم باید مورد برخورد قرار گیرد. با این سخنان نه دشمن خوشحال می شود نه مردم ناامید می شوند و نه به مسئولین تهمت زده می شود. در نظام اسلامی با این افراد برخورد شده و خواهد شد.

دشمن در این برخوردها دنبال ایجاد تفرقه بین مردم است و رهبری با دقت نظر می فرمایند بدانید مسئولین ما پاکدست هستند. من خودم مسئولین زیادی را می شناسم که با آنها رفت و آمد داشته‌ام؛ مردم نباید خیال کنند همه آنها انگونه هستند. در همه دوره ها مسئولین خدوم و خائن وجود داشته اند. قطعا افراد فاسد و خائن وجود دارد. اینها به مرور غربال می شوند، اما در نظام اسلامی یک مورد آن هم زیاد است.

وی یادآور شد: دشمنان از قدیم در تبلیغات قوی بوده اند. تا جایی که مردم فکر می کردند علی(ع) نماز نمی خواند! بعضی افراد هم فریب این تبلیغات را خورده بودند. دشمن دستش در کار است و از اول انقلاب دشمن ما منتظر بود که دچار اختلاف شویم و این اختلافات را بزرگ کند؛ مسئولین فساد کنند و آنها بزرگ کنند. بله اگر مسئولی فساد کرد جلوی او گرفته می‌شود. اما رسانه ها جوری حرف نزنند که مردم را به نطام بدبین کنند. بسیاری از مسئولان ما با شهدا نسبت دارند وخودشان هم در جبهه بوده‌اند. چرا مردم را با این فیش ها بدبین کنیم.

نوه امام وظایف شرعی را از دیگر امانات خواند و افزود: نماز و روزه امانت است. لذا بزرگان ما از کلمه ادای واجبات استفاده می کردند. گویی این نماز نزد ما امانت است. اسرار مردم هم در زندگی خصوصی هم در جامعه هم در دستگاه‌های عمومی امر مهمی است؛  اگر کسی رازی را به ما گفت حق نداریم جای دیگر بگوییم.

وی با بیان اینکه امنیت کشور ما از برکت نیروهای اطلاعاتی ما در دولت و سپاه است، ادامه داد:  ممکن است کسی برود به خانه ای، آنجا بمب به خود ببندد و منفجر کند. لذا دستگاههایی این اجازه را دارند که برای مصحلت عموم در مواردی کنترل کنند، اما امام در فرمان 8 ماده ای می گویند اگر شما برای یک مساله امنیتی مجوز دارید، وقتی وارد خانه شدید و دیدید این خانه خانه تیمی نیست بلکه یک نفر تریاک یا مشروبات الکی دارد حق برخورد ندارید و فقط در حیطه کار حق برخورد دارید.

 اگر اسرار مردم را فهمیدیم حق برخورد نداریم! اسلام این اجازه را به ما نداده است. رسانه های ما هوشیار باشند، خدای منتقم را حاضر و ناظر بدانند و به خاطر بازی های سیاسی آبروی افراد را نبرند. به خاطر دعوا بر سر انتخابات آبروی کسی را نبریم. سال آینده ما انتخابات در پیش داریم. من از هم اکنون براردانه خواهش می کنم دعواهای سیاسی باعث نشود آبروی مردم را ببریم. باید از خدا بترسیم. بدانیم که دنیای دیگری هم هست.

 اگر خبرنگاری چیزی را شنید حق بازگو کردن ندارد؛ ببنید که گفتن آن درست است یا خیر؟ کاری به سایت ویکی لیکس و... ندارم؛ ما مسلمانیم خبرنگار ما هم مسلمان است. او قبل از نگاه کردن به دنیا باید به قرآن و احادیث نگاه کند و سپس کاری کند. اسلام به ما اجازه نداده است که هرچه می شنویم بازگو کنیم.

وی بدن انسان را از دیگر مصادیق امانت الهی ذکر و تصریح کرد: ضرر رساندن به بدن حرام شرعی است زیرا متعلق به ما نیست. تنها کسی که می تواند بگوید دست و پایت را فدا کن، خداست. دو تن از فرزندان امام در کودکی از دنیا رفتند. وقتی خانم امام بی تابی می کردند امام گفته بودند اینها امانتی بودند که خداوند از ما گرفت.

سید علی خمینی نفس انسان را دیگر امانت الهی خواند و تأکید کرد: ما حق نداریم عزت خود، کشور و اسلام را بشکنیم؛ ما حق نداریم عزت شیعه را بشکنیم. ما باید اینها را حفظ کنیم و همه اینها ودیعه ای الهی است که به ما داده شده است. کسی هم حق ندارد با عزت نفس و آبروی ما بازی کند. در عرصه بین اللمی هم همینطور است. اینکه رهبری معظم انقلاب روی روحیه انقلابی و عزت اسلامی تأکید می کنند از همین روست.

 البته نشست و برخاست کردن و مذاکره ایرادی ندارد اما مساله اصلی «عزت» است. ما از اول انقلاب با خیلی از کفار نشست و برخاست و مذاکره کردیم و قرارداد بستیم. همین امروز با چینی ها که هیچ کدام از پیامبران را قبول ندارند قرارداد امضاء کرده ایم؛ اینها ایرادی ندارد اما یک موقع ممکن است به کفر تمایل پیدا کنیم؛ این اشتباه است.

وی سپس به سخنان امام جمعه قائم شهر در این جلسه پرداخت و گفت: هرکسی در جایگاهی که هست نعمتی را که خداوند داده باید قدر بداند. من در هر جلسه‌ای مشابه این جلسه گفته‌ام که بنده هیچ نیستم؛ بنده یک طلبه عادی هستم که بر حسب خودم درسم را خوانده‌ام. هزاران طلبه بهتر یا بدتر از من در حوزه هست؛ حتی اگر در حوزه پیشرفت ظاهری کرده‌اام به برکت امام است. بنده در سن 17 سالگی بنا به پیشنهاد یکی از حوزه های علمیه تدریس را آغاز کردم. من اگر نوه امام نبودم اجازه درس دادن پیدا می کردم؟ من اگر یک طلبه عادی بودم یک عالم بزرگ پای سخنرانی من می نشست؟ بنده اگر نوه امام نبودم این عکس ها و تبلیغات بود؟ اگر من نوه امام نبودم این مردم سخنرانی مرا می شنیدند؟ خداوند این نعمت را به من داده که نوه امام هستم و وقتی به خانه یک شهید می روم پدر او مرا در آغوش می گیرد. اگر کسی مرا احترام می کند به خاطر امام است.

نوه گرامی امام ادامه داد: این امر بر عهده من و شما مسئولیتی می آورد. مسئولیتی برای من هست که از منیّت ها حرف نزنم و پایم را کج نگذارم. در غیر این صورت امام در آخرت مرا بازخواست می کند چون من حق امام، رهبری و شهدا را ادا نکرده‌ام.  ما و مجموعه بیت امام خیلی بهتر از این را می توانستیم عمل کنیم و نکردیم، اما خداوند شاهد است که نخواستم کم کاری کنم. امام حقوق زیادی به گردن این نظام دارد و اگر امام نبود مسئولین هم چیزی نبودند.

وی تصریح کرد: من تا به حال در منبری از حاج حسن آقای خمینی اسم نبرده بودم. ما خبر داریم کسانی در خارج کشور و دنباله های داخلی برنامه ریزی کرده بودند و یکسری غرض ورزی ها وجود داشت که ایشان را از رهبری و نظام جدا کنند. چون امام جمعه گفتند من اسم می برم؛ خیلی از کسانی که این حرفها را می زنند و می گویند شما کجا بودید و می گویند از ولایت دفاع کنید؛ تو ندیدی! این درد است که خانواده امام پشت سر رهبری بوده و هست و این محبت رهبری را نمی دانم نسبت به کسان دیگری دارد یا نه. دشمن نمی خواهد اینها دیده بشود. ایشان (امام جمعه) می گویند چرا صحیفه نور را منتشر نمی‌کنید؟ من جهت اطلاع شما می‌گویم موسسه تنظیم و نشر آثار امام «صحیفه امام» را پس از گرفتن اشکالات «صحیفه نور» منتشر کرده است. می گویند چرا صحیفه و وصیت نامه امام را بازنشر نمی‌کنید. من ایشان را مقصر نمی‌دانم (که چنین حرفهایی می‌زند) و به ایشان علاقه‌مند هستم. ایشان از اول با امام بوده‌اند و چند سال است به من محبت دارند. منظور من کسانی که در خارج کشور هستند. ایشان در سال 47 در نجف از امام در امور حسبیه اجازه گرفته‌اند و پای درس امام نشسته بودند؛ لذا سخنان من جسارتی به ایشان نیست.

وی ادامه داد: دشمنان ما نشسته اند که بین بیت امام و نظام اسلامی فاصله بیندازند. انسان تعجب می کند که هرگاه حاج حسن آقای عزیز با رهبری جلسه دارند و بعد آن بیست سی نفر می فهمند، عده ای از داخل به خارج گرا می دهند  و ناگهان چیزی گفته می شود که فاصله بیفتد. شما اگر 5 سال یکبار رهبری را می بینید، ایشان در فواصل زمانی خیلی کوتاه  رهبری را می بینند. برخلاف تبلیغات دشمن، نظام محکم تر از قبل پیش می‌رود و در 200 سال گذشته دوره ای قدرتمند تر از امروز به رهبری آیت‌الله سید علی خامنه‌ای نداشته‌ایم.

سید علی خمینی با تاکید بر اینکه سعی نکنیم افراد را جدا کنیم، گفت: همه در این عرصه هستند. مگر جمعیت ما شیعیان علی(ع) و عاشق امام در کل دنیا چقدر است؟ همه باید با توسل به صاحب الامر (عج) مستحکم باشیم؛ اما اگر باز در خودمان یکدیگر را قطع کنیم وضع بدتر می شود.  

وی گفت: در انتخابات خبرگان که برادر ما را ردصلاحیت کردند، ایشان چه کار کرد؟ دشمنان ما را ناامید کردند. هفته قبل از ثبت نام، ایشان و رهبری با هم صحبت کردند؛ دو هفته بعد ردصلاحیت دوباره ملاقات کردند و به خدمت ایشان رفتند. رهبری هم در زمان سالگرد امام به حرم امام آمدند. اگر شما بعد از سالها تدریس در حوزه علمیه ردصلاحیت شوید، در حالی که هرروز حداقل دویست سیصد نفر سر درس شما هستند به شما می گفتند تو بی سوادی، چه می‌کرید؟ اگر بحث امتحان است، آیت الله مومن گفتند امتحان لازم نیست. نمی‌خواهم تک تک آقایان را اسم ببرم، اما  همه می دانند علت رد صلاحیت ایشان امتحان نبود. آقایان شاهرودی، مومن و آیت‌الله یزدی گفتند مسأله، امتحان نبود. هرکس دیگر بود در چنین شرایطی حرکتی می‌کرد. اما کلمه‌ای مبنی بر گله و شکایت از امام و انقلاب و رهبری از حاج حسن آقا ندیدیم. غیر از این هم انتظاری نبود. رهبری نگفتند شورای نگهبان کار درستی کرد که ایشان را رد یا تأیید کرد. ایشان بعد از انتخابات گفتند اگر قانون مشکلی دارد باید اصلاح شود. خود آقایان شورای نگهبان گفتند ما 12 نفر هستیم و 12 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند، چگونه می‌توانیم این همه را بررسی کنیم؟ در خبرگان هم حاج حسن آقا اعتراض کردند اما باز هم گفتند صلاحیت برای ما احراز نشده است.

وی گفت: چه کسی گفته است ایشان به نفع رهبری حرفی نزده است؟ شما مصاحبه اخیر ایشان با تلویزیون را ندیدید که ایشان گفتند رهبری خلف شایسته امام است و خداوند کمک کرد که ایشان در این جایگاه قرار گرفت. چه کسی نفع می برد که خانواده امام را از رهبری معظم انقلاب جدا کند؟ منافقین نفع می برند! نفع جدا کردن بیت امام از رهبری برای آمریکا، صهیونیست‌ها و منافقین است. ما همیشه کنار ایشان و در خدمت بوده ایم و از فرزندان امام یک کلام در تضعیف آیت الله خامنه‌ای نخواهید شنید.

سید علی خمینی در پایان گفت: میزبان عزیز ما این حرف‌ها دردآور است و برای ما قابل تحمل نیست؛ البته من مدعی نیستم ما همیشه درست رفتار کرده‌ایم. حتما ما و مجموعه بیت کوتاهی داشته‌ایم.نسبت به امام، ائمه و رهبری کوتاهی داشته‌ایم اما بزرگ کردن این مساله آن هم در چنین جلسه‌ای که قرار است برای الفت مردم باشد درست نیست.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1395/05/10
...ما مردم ایران اسلامی تا پای جان از ولایتمون دفاع میکنیم ..
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1395/05/10
امتحان همش تشریفاته وگرنه سیدحسن دردل مردم جای دارد.
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1395/05/10
احسنت به خلف شایسته و فهیم حضرت امام ، دشمنان خارجی وداخلی آرزوی جدایی بیت معزز و گرانقدر امام را از رهبری ومردم به گور خواهند برد، یادگاران امام در قلب مردم ایران جای داارند.
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1395/07/23
اقا سید حسن یکی از علمای با شخصیت این سرزمین است ایشان به قانون تمکین کردند و صحبتی نکردن این از آثار تربیت امام خمینی است .و اینکه بر رهبر جامعه نه علم ایشان و نه اخلاق ایشان پوشیده نیست و میوه دل رهبری هستن و اگر ایشان رد صلاحیتشدند یکی از نعمتهای خفیه الهی است که با گذشت زمان بر همگان آشکار خواهد شد .و دیگر اینکه بیت رهبری از خانواده امام جدایی ندارند خوار چشم دشمن گور دل هستن و اینکه فرزندان امام خمینی و همینطور مقام رهبری مانند نگین انگشتری بر انگشتر سرزمین ایران می درخشد و به کوری چشم دشمنان هرگز یادگاران امام و خانواده رهبری از هم جدایی ندارند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج