اغلب آدامس‌های بازار ایران قاچاق‌ هستند
۳۶۱۴۳۸
۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
۴۳۹۷
مدیرکل مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در واکنش به اخباری مبنی بر ورود آدامس‌های خروس‌نشان چینی به بازار، از سهم ناچیز تولیدات داخلی خبر داد و گفت: متاسفانه اغلب آدامس‌های موجود در بازار کشور، قاچاق هستند.
خبرگزاری تسنیم: عباس نخعی مدیرکل مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به میزان تولیدات آدامس در داخل کشور و انتشار شایعاتی در خصوص ورود آدامس خروس نشان چینی در بازار و واردات غیرقانونی و قاچاق آدامس به کشور اظهار کرد: همانطور که عرضه برندهای تقلبی و جعلی پوشاک، سیگار و سایر برندهای مطرح کالاهای دیگر در بازار اتفاق می‌افتد، در خصوص ورود آدامس‌های قاچاق با برند خروس نشان نیز این امکان وجود دارد ولی من بعید می‌دانم که مطلوبیت بازار نسبت به این نوع آدامس به اندازه‌ای باشد که بگوییم می‌خواهند با قاچاق آن، سهمی از بازار را در اختیار گیرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها زیر مجموعه‌ای از یکی از کارخانجات کشور، تولیدات آدامس داخلی را برعهده دارد و آدامس خروس نشان نیز جزو تولیدات این کارخانه هستند.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: متاسفانه اغلب آدامس‌های موجود در بازار کشور، قاچاق هستند و تولید ما در این بخش، عدد بالایی نیست و پاسخگوی نیاز کشور نخواهد بود.

به گزارش تسنیم گفته می‌شود مصرف روزانه 14 تا 15 تُن آدامس، گردش مالی بازار آدامس ایران را به 50 برابر گردش مالی کیوسک‌های مطبوعاتی، حدود 50 درصد حجم بازار لوازم آرایشی و بهداشتی، حدود 8 برابر بازار تورهای گردشی داخلی، حدود 4 برابر بازار آب معدنی و یک چهارم گردش مالی سالانه‌ بازار سیگار تبدیل کرده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج