شکایت حوزه علمیه و پلیس از «جشن حافظ»
۳۶۹۸۶۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
۹۲۰۶ 
معاون پارلمانی وزارت ارشاد با اشاره به شکایت حوزه علمیه و پلیس از جشن حافظ، گفت: جشن حافظ یک مراسم غیردولتی است که امسال شانزدهمین دوره آن برگزار شد و وزارت فرهنگ مستقیما نقشی در برگزاری این جشن نداشته لذا شکایت‌ها از این جشن نمی‌تواند به وزارت فرهنگ مرتبط باشد اگر چه قوه قضاییه دو موضوع "نحوه برگزاری جشن حافظ" و "توهین نشریه یالثارات الحسین به شرکت‌کنندگان در این جشن" را توأمان دنبال می‌کند.
خبرگزاری خانه ملت: معاون پارلمانی وزارت فرهنگ از ارسال پرونده قضایی‌وکیفری نشریه یالثارات در رابطه با توهین به هنرمندان به دادسرا خبر داد و گفت: این موضوع در قالب جرم به طورجداگانه درحال بررسی است.

حسین نوش‌آبادی با اشاره به شکایت حوزه علمیه و پلیس از جشن حافظ، گفت: جشن حافظ یک مراسم غیردولتی است که امسال شانزدهمین دوره آن برگزار شد و وزارت فرهنگ مستقیما نقشی در برگزاری این جشن نداشته لذا شکایت‌ها از این جشن نمی‌تواند به وزارت فرهنگ مرتبط باشد اگر چه قوه قضاییه دو موضوع "نحوه برگزاری جشن حافظ" و "توهین نشریه یالثارات الحسین به شرکت‌کنندگان در این جشن" را توأمان دنبال می‌کند.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: توهین نشریه یالثارات‌الحسین در زمره موضوعات کیفری جای می‌گیرد لذا شاکیان باید شکایت خود را در این زمینه به قوه‌قضاییه برسانند.

وی درباره اینکه نشریه یالثارات توقیف نشده و فقط "لغو امتیاز" شده، بیان کرد: در موضوع لغو امتیاز، تصمیم "هیأت نظارت بر مطبوعات" قابل اعتراض است و دادستان در پی اعتراض این نشریه دستور موقت صدور نشریه را داده است.

وی توضیح داد: باید مصوبه هیأت نظارت بر مطبوعات در 14 دی‌ماه سال 94 مبنی بر "لغو امتیاز این نشریه" به اطلاع قوه قضاییه می‌رسید که این کار صورت نگرفت، اما مصوبه به خود مدیرمسئول نشریه ابلاغ شد و مسئولان این نشریه از قوه قضاییه درخواست انتشار دادند و محاکم قضایی، حکم انتشار موقت را به آن‌ها داده‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر دیرکرد در ابلاغ مصوبه وزارت فرهنگ به قوه‌قضاییه، اشتباه لفظی از سوی وزارت فرهنگ صورت گرفت چراکه به اشتباه اصطلاح "توقیف" به جای "لغو" را در خبر منتشر شده در رابطه با این نشریه به کار برده است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طبق قانون مطبوعات، لغو امتیاز یک نشریه اگر چه قانونی است اما مانع از پیگیری در محاکم حقوقی و قضایی نیست، گفت: در نتیجه این قانون، صاحبان نشریه یالثارات می‌توانستند به حکم "هیات نظارت بر مطبوعات" اعتراض کنند، البته پرونده قضایی و کیفری این نشریه دررابطه با توهین به هنرمندان در قالب جرم به طورجداگانه در حال بررسی است.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: پرونده توهین یالثارات به هنرمندان، هفته قبل به دادسرا ارسال شده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1395/05/24
ای کاش در همه مسایل اینگونه نکته بین و حساس بودیم
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1395/05/24
.... جوانان بیکار به معتادان خیابانی تبدیل شدن کسی صداش در نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1395/05/24
واقعا حرفی برای گفتن ندارم...
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1395/05/24
من یه چیزی میخوام بگم، ولی چون میدونم سانسور میشه، نمیگم
به همین بسنده میکنم که : ... عزیزم، دقت کن
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1395/05/24
اتفاقا اینقدر تو این مسایل نکته بین نیستیم که مشکلات دیگه رو بوجود می اره مخصوصا از لحاظ فرهنگی و اجتماعی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
نظر یکی از خوانندگان ......
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1395/05/24
گیریم که شکایتی هم شد اونوقت اینارو به چه جرمی میخوان بگیرن؟؟ بابا بی خیال ....
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1395/05/24
باید بلاخره چهارتا نهاد یه حرکتی از خودشون بزنن تا این به اصلاح هنرمندها که الگوی جوانان ما میشن حساب کار دستشون بیاد..اما کاش واسه بیکاری،فقر،فساد ومشکلات اقتصادی هم به همین صورت صدای نهادها دربیاد.
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1395/05/24
ای کاش یکی به یالثارات می گفت بابا بی خیال غصه این بازیگرای به دوران رسیده رو هم ما بخوریم خب چیکارشون کنیم کی به حرف من وتو گوش میده فعلا که دور دور ایناس ....
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1395/05/24
انشالله جشن حافظ آتش بگیرد
پاسخ ها
radikal
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
گیریم که اتشی باشد ، ولی هرگز دامن گیر حافظ نمیشود
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1395/05/24
به فکر حل مشکلات اقتصادی و گره گشایی از وضع مردم باشید.
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1395/05/25
... اصل مشکلو حل کنید. بیکاری جوانان تحصیل کرده. رکود اقتصادی طولانی. سقوط هرم سنی جمعیت کشور. پیری جمعیت در 15سال اینده.از دست دادن منابع مشترک انرژی. دزدی و رانت خواری. حقوق های نجومی.بابک زنجانی ها و اختلاس ها.عدم داد و ستد بین المللی در خور پتانسیل کشور.درگیری های نیابتی تحمیلی در کشور های دیگر و .........
Netherlands
16:32 - 1395/05/25
اشتباه لفظی !!!!!
توقیف ولی ادامه انتشار !!!!!!
لغو امتیاز شده ولی همچنان به انتشار ادامه میدهد !!!!!
ببخشید ، اونوقت شبنامه به چی میگن ؟
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1395/05/25
هنرمندان رانباىدبه عنوان الگوقراردهندچراکه فقط بدردنقشبازى کردن مى خورندوهىج کدام انها اعتقاددىنى ندارندودررسانه ملی هم ظاهرسازی مى کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج