«سیرانوادا» نماینده رومانی در اسکار
۳۷۳۳۹۴
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
۱۶۶۸ 
مسئولان سینمایی کشور رومانی فیلم‌ منتخب خود را برای حضور در اسکار خارجی 2017 معرفی کردند.
خبرگزاری ایسنا: مسئولان سینمایی کشور رومانی فیلم‌ منتخب خود را برای حضور در اسکار خارجی 2017 معرفی کردند.

رومانی فیلمش را به اسکار معرفی کرد

فیلم «سیرانوادا» به کارگردانی «کریستی پویو» که امسال در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن یکی از نامزدهای نخل طلا بود، نماینده این کشور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار خواهد بود.

داستان فیلم «سیرانودا» چند روز پس از حمله مسلحانه به دفتر هفته‌نامه «شارلی ابدو» در پاریس روی می‌دهد و درباره یک دورهمی خانوادگی برای یکی از کشته شدگان در این ماجراست، اما این دورهمی آنگونه که انتظار می‌رود پیش نمی رود و به مکالمه افراد مخالف با یکدیگر درباره این حادثه می‌انجامد.

فیلم «سیرانوادا» پس از نمایش در جشنواره کن در جشنواره‌های «داراسلام»، «مونیخ»، «ترانسیلوانیا» و «سارایوو» نیز به نمایش گذاشته شده است.

«کریستی پویو» در گفتگو با هالیوود ریپورتر، ضمن ابراز خوشحالی از انتخاب شدن فیلمش به عنوان نماینده کشور رومانی در جوایز اسکار گفت: "این یک جایزه بسیار مهم است اما سینما تنها به معنای کسب جوایز نیست. امیدوارم کارگردانان رومانیای درباره عشق به سینما و فیلمسازی فیلم بسازند. اگر کسی جایزه کسب کند عالی خواهد بود اما اگر این گونه نشود نیز باز هم عالیست. بسیاری از فیلمساران بزرگ هرگز جایزه اسکار نبردند.

وی همچنین درباره این که سینمای رومانی تاکنون موفق به کسب نامزدی و یا جایزه اسکار نشده است نیز مطرح کرد: زمان کافی وجود دارد. سینمای رومانی جوان است و حدود 50 سال قدمت دارد و از دهه 1960 آغاز به کار کرده است. سینمای ما در مقایسه با سینمای آمریکا، روسیه، فرانسه، ایتالیا و آلمان و جاهای دیگر خیلی جوان است. امیدوارم دنیا تا سال آینده و چند صد سال آینده آن تمام نشود! ما هنوز فرصت کافی داریم.

این کارگردان اهل رومانی با فیلم‌های قبلی‌اش تاکنون دو بار نیز در بخش نوعی نگاه کن حضور داشته است و در سال 2005 با فیلم «آقای لازارسکو» جایزه اول این بخش را از ان خود کرد.

پیش از این سینمای گرجستان فیلم «با دیگران»، سینمای سوئیس انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» و کوبا نیز فیلم «همراه» را به عنوان نمایندگان خود در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار معرفی کرده بودند.

در شاخه مهم بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) جوایز سینمایی اسکار، آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر 2016 (12 مهر) اعلام شده است.

فهرست اولیه 9 فیلم خارجی در جوایز اسکار 2016 روز 17 ژانویه اعلام می‌شود و پنج نامزد نهایی نیز روز 24 ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 26 فوریه 2017 (یکشنبه 8 اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از 225 کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج