داود رشیدی درگذشت
۳۷۶۶۹۱
۰۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
۲۱۹۵۹ 
داود رشیدی بازیگر سینما و تئاتر ایران صبح امروز 5 شهریور ماه درگذشت.
خبرگزاری ایسنا: داود رشیدی بازیگر سینما و تئاتر ایران صبح امروز 5 شهریور ماه درگذشت.

لیلی رشیدی فرزند این هنرمند این خبر تایید کرد و در جملات کوتاهی گفت که در منزل به دلیل ایست قلبی درگذشت.

داود رشیدی درگذشت

داوود رشیدی زاده ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در   تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

از جمله نمایش‌هایی که اجرا کرده می‌توان به «در انتظار گودو»، «ریچارد سوم»، «پیروزی در شیکاگو»، «منهای دو»، «آقای اشمیت کیه؟ » و ... اشاره کرد. از جمله فیلم‌های سینمایی  که در آنها بازی کرده می‌توان به آثاری چون «کمال الملک»،«ملاقات با طوطی»،«زمهریر» و ... نام برد.

او  در مجموعه‌های تلویزیونی گوناگونی مانند «ولایت عشق»، «هزار دستان»، «آوای فاخته»، «عطر گل یاس» و ... نیز بازی کرده است.

این هنرمند در سال‌های اخیر از بیماری آلزایمر رنج می‌برد.

مجله اینترنتی برترین ها؛ درگذشت داود رشیدی را به خانواده محترم این هنرمند و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.


واکنش رامبد جوان به درگذشت داود رشیدی

داود رشیدی درگذشت

ناگفته‌های داود رشیدی از نیم قرن فعالیت هنری‌اش

داود رشیدی همچنان یکی از آرزوهایش این بود که در یک نقش خوب مقابل دوربین برود و خطاب به بازیگران جوانی که وارد این حرفه می‌شوند، گفته بود: عطش قدرت، عطش پول درآوردن از چیزهای بد دوران ماست. بازیگر به تماشاگر احتیاج دارد و تماشاگر هم به بازیگر.

داود رشیدی که در هشتاد و سه سالگی از دنیا رفت، دو سال قبل در هشتاد و یکمین سالروز تولدش و بعد از نیم‌قرن فعالیت هنری در دیداری که خبرنگار ایسنا با این هنرمند داشت، همچنان سرشار از عشق و امید به کارش بود و آرزو داشت در یک نقش خوب مقابل دوربین برود.

داود رشیدی درگذشت

احترام برومند چهره آشنای کودکان دهه 50 هم که او را به عنوان مجری برنامه کودک تلویزیون می‌شناختند، در این دیدار در کنار داود رشیدی حضور داشت و در یادآوری خاطراتی، همسرش را یاری می‌کرد.

ترجمه نمایشنامه‌ای برای اجرا

داود رشیدی دو سال قبل درباره فعالیت‌هایش گفته بود: مشغول ترجمه نمایشنامه‌ایی هستم. کتاب‌هایی را اشتراک دارم که پسرم از سوییس برایم ارسال می‌کند و از میان آنها نمایشنامه‌هایی که خوب باشد را انتخاب می‌کنم و یا خودم و یا به شخص دیگری برای ترجمه می‌دهم. «اشمیت» را هم از همین کتاب‌ها انتخاب کردم که شهلا حائری ترجمه کرد و همچنین «منهای 2» را که به روی صحنه بردم.

الان نمایش «مثل باران می‌بارد» را پسندیدم، مشغول ترجمه آن هستم و دوست دارم خودم کار کنم اگر روزگار کمک کند. آخرین کارم سال 90 «آقای اشمیت کیه؟» بود و قبل از آن هم «منهای 2» را در تئاتر شهر کار کردم که خوشبختانه هر دو با استقبال روبرو شدند.

تئاتر همیشه در اولویت بوده

رشیدی با بیان اینکه همیشه تئاتر برایش اولویت بیشتری نسبت به سینما و تلویزیون داشته است با یادآوری روزهای شروع فعالیت هنری‌اش یادآور شده بود: کار هنری‌ام را با آقای نوشین شروع کردم و بعدها وقتی پس از پایان تحصیلاتم به ایران بازگشتم در سال 42 گروه تئاتر "امروز" را در اداره تئاتر آن زمان تشکیل دادم که افرادی چون مرضیه برومند، سوسن تسلیمی، پرویز فنی‌زاده، خسرو شجاع‌زاده، فهیمه راستگار، یدالله شیراندامی، سیاوش طهورث و بعدها مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ در آن مشغول بودند و در سنگلج کار می‌کردیم.

احترام برومند در ادامه صحبت‌های رشیدی به تشکیل اولین گروه تئاتر برای کودکان اشاره کرد وگفته بود: این گروه را آقای رشیدی در واحد نمایش تلویزیون به همان نام «تئاتر امروز» راه انداخت. با مرضیه و راضیه برومند، بهرام شاه محمدلو، رضا بابک، سعید پورصمیمی و چند نفر دیگر که فعالیتش تا سال 57 ادامه داشت و بعد به هم خورد.

«فرار از تله» و ورود به سینما

داود رشیدی درباره حضورش در سینما، «فرار از تله» را اولین فیلم‌اش دانست و مطرح کرده بود: با جلال مقدم از جوانی دوست بودیم. روزی به خانه ما آمد و گفت: «داود می‌خواهم یک فیلم با تو بسازم». سناریو را داد و خوشم آمد و بعد در پشت بام خانه با هم نشستیم و صحبت کردیم. او آدم روشنفکری بود که متأسفانه سال‌های آخر عمرش درگیر بیماری شد.

گفتند مواظب بهروز باش

این بازیگر با اشاره به همکاری‌اش با بهروز وثوقی یادآور شده بود: به من می‌گفتند مواظب بهروز باش. او سوپراستار است و نقش تو را می‌خورد و سر تدوین می‌رود و نقش را کم و زیاد می‌کند. وقتی این حرف‌ها را می‌شنیدم. برایم عجیب بود. اما خیلی با هم دوست شدیم و بسیار من را کمک کرد. اصلا اینگونه که می‌گفتند نبود و بسیار رفیق و همراه بود. در اولین روز کارم تفاوت زیاد سینما با تئاتر تو ذوقم زد و تصمیم گرفتم ادامه ندهم اما همان شب صحبت‌های بهروز تأثیر مثبتی در ذهنم گذاشت.

دو فیلم اولم را در کنار سوپراستارهای آن موقع بازی کردم. در «میعادگاه خشم» فردین حضور داشت که آن هم تجربه خوبی بود و بعدها در فیلم «جهنم+من» که خودش کارگردانی کرد نیز بازی کردم.

رشیدی که سالها به عنوان مدیریت گروه نمایشات و سرگرمی‌های "تلویزیون ملی" مسئولیت داشته با یادآوری آن روزها گفته بود: از سال 52 مسئولیت این گروه را داشتم و تمام نمایش‌ها، سریال‌ها، سرگرمی‌ها و مسابقات تلویزیون زیر نظر آن ساخته می‌شد. از کارهای شاخصی هم که در آن زمان ساخته شد می‌توان به سریال «دایی جان ناپلئون» ناصر تقوایی اشاره کرد و همچنین «هزاردستان» علی حاتمی که قراردادش با عنوان «جاده ابریشم» در آن سالها بسته شد.

برومند در ادامه صحبت‌های رشیدی با بیان اینکه آقای تقوایی برای نقش اسدالله میرزا«دایی جان ناپلئون» به آقای رشیدی پیشنهاد داده بود، مطرح کرده بود: اما به علت مسئولیت سنگین در تلویزیون فرصت کافی برای بازی در این سریال نداشت.

رشیدی هم در ادامه گفته بود: نمی‌توانستم هر روز حضور پیدا کنم. به تقوایی گفتم هفته‌ای دو روز می‌توانم که قبول نکرد. او بازیگر را تمام وقت در اختیار می‌خواست.

سال 58 خواستند از تلویزیون تقاضای بازنشستگی کنم، همین کار را کردم اول با تقاضای بازنشستگی موافقت شد و بعد اخراجم کردند تا حقوق نگیرم. بچه‌های جوان در گروه پاکسازی بودند، آمدند و گفتند ما شما را پاک‌سازی نمی‌کنیم، اخراج می‌کنیم تا جای دیگر بتوانید کار کنید. من هم خداحافظی کردم و رفتم.

رشیدی با مرور آثار سینمایی‌اش «کندو» را از موفق‌ترین فیلم‌هایش دانسته و گفته بود:در این فیلم هم با بهروز وثوقی هم بازی بودم. حتی الان بچه‌های نوجوان به من «آقا حسینی» می‌گویند. کار فریدون گله که متأسفانه او هم در سال‌های آخر عمرش به هم ریخته بود. می‌خواست «کندو 2» را بسازد. آمد و سناریواش را به من داد که عمرش نرسید.

این بازیگر کارهایش با علی حاتمی را از آثار مورد علاقه‌اش می‌دانست و مطرح کرده بود: با حاتمی دوست نزدیک بودیم. در کلاس‌هایی که در دانشگاه داشتم با هم آشنا شدیم و از همانجا دوستی بین ما برقرار شد و معمولا کارهایش را با من در میان می‌گذاشت. نمایش «حسن کچل» نوشته او را به روی صحنه بردم که بسیار مورد توجه قرار گرفت. نقش مفتش شش انگشتی در «هزار دستان» را خیلی دوست داشتم. همچنین رضا شاه در «کمال الملک» که از کارهای خوبم است.

رشیدی که بعد از فیلم «پرچم‌های قلعه کاوه» در سینما و مجموعه «کلاه پهلوی» در تلویزیون فعالیت بازیگری نداشت و بیشتر به تئاتر پرداخته با بیان اینکه نقش‌خوبی پیشنهاد نشد، در ادامه گفته بود:خیلی سال است در سینما بازی نکردم و پیشنهادات بیشتر نقش های کوچک شده که مناسب نیست. همچنین تلویزیون هم کار خوبی پیشنهاد نمی‌شود.

وی به طنز می‌گفت: در سینما جوان اول می‌خواهند که ما نیستیم.

آرزوهای زیادی در بازیگری دارم

داود رشیدی در بخش دیگری از این گفت‌وگو مطرح می‌کرد: هنوز علاقه زیادی به بازیگری دارم و کار خوبی باشد حتما قبول می‌کنم. آرزوهای زیادی در بازیگری دارم و علاقمندم نقش خوبی را برای کارگردان خوبی بازی کنم.

احترام برومند هم که از سال 47 در کنار داود رشیدی حضور دارد یک روزنامه نگار را مسبب این آشنایی و ازدواج می‌داند و می‌گوید: حاصل این ازدواج دو فرزند به نام لیلی و فرهاد است. لیلی فعالیت بازیگری دارد. فرهاد هم دکتری برق دارد و در دانشگاه پلی تکنیک لوزان به عنوان پروفسور کرسی دائمی دارد. او جایزه بلوندل، معتبرترین جایزه مهندسی دنیا را دریافت کرده و در کارش بسیار موفق است.

داود رشیدی هیچ وقت نا امید نمی‌شود


وی 46 سال زندگی مشترکش را پر از شادی، خوبی و اتفاقات مختلف دانست و با اشاره به ویژگی‌های رشیدی مطرح کرد:او هیچ وقت ناامید نمی‌شود.هر وقت اتفاق بدی برایمان می‌افتاد که بسیار هم بوده با تلاش بیشتر و امید بیشتری راهش را ادامه می‌داد. هیچ وقت نق نمی‌زند، هیچ وقت طلبکار نبوده و هیچ وقت هم گله نمی‌کند که این به نظر من فوق‌العاده است چون بیشتر ما مرتب عادت داریم گله کنیم و طلبکار باشیم. با وجود جفاهایی که در حق‌اش شده اما هیچ وقت کوچکترین گله‌ای نکرده و کوچک‌ترین توقعی نداشته است. همیشه هم تا آنجا که توانسته بدون تظاهر خدمت کرده است.

داود رشیدی در حالیکه در میان صحبت‌های همسرش وارد شد به شوخی مهمترین ویژگی‌اش را خوش اخلاقی و خوش تیپی عنوان کرد.

برومند درباره بهترین کارهای رشیدی گفته بود: «شیلات» را دوست داشتم و فیلمی بود که بازتاب خیلی خوبی داشت. همچنین «تاتوره» که آن زمان تکان دهنده بود. «فرار از تله»، «کندو» و «گل‌های داودی» هم دوست دارم.

ارتباط با هم دوره‌ها

رشیدی هم درباره ارتباط با هم دوره‌ها و همکارانش گفته بود: با بسیاری از آنها ارتباط تلفنی دارم. تلفنی با کشاورز حال و احوال می‌کنیم که پایش ناراحت است و نمی‌تواند راه برود. با نصیریان هم صحبت می‌کنم. در قدیم هم با انتظامی و مشایخی رفت و آمد داشتیم که کم‌کم سن که بالا می‌رود رابطه هم کم می‌شود. اسماعیل شنگله و سیروس ابراهیم‌زاده مرتب سر می‌زنند، داریوش اسدزاده، علی دهکردی و علیرضا خمسه تلفن می‌کنند، رضا بابک دائم می‌آید و واقعا با محبت است. محمود بصیری هم آدم بسیار معرفتی است که هم تلفن می‌زند و چند روز یک بار هم به سراغمان می آید.

این بازیگر درباره کتاب‌هایش که جلد اول آن رونمایی شد هم گفته بود: آقای منصوری چهار، پنج سال است که مشغول آماده کردن این کتاب‌ها هستند. یک جلد بیرون آمده که مربوط به نمایشنامه‌هایم است. جلد دوم هم که مربوط به نمایش‌ها است آماده شده و سومی مربوط به نمایش«در انتظار گودو» است. جلد چهارم هم مربوط به زندگی تئاتری است که صحبت‌ها کامل شده و باید آماده شود که امیدوارم زودتر این اتفاق بی‌افتد.

رشیدی که از علاقمندان مسابقات فوتبال بود در بخش دیگری از گفت‌وگویش درباره بازی‌های جام جهانی فوتبال که در مقطع انجام این گفت‌وگو برپا می‌شد، گفته بود: بازی‌ها را می‌بینم و خوشبختانه ایران حضور خوبی داشت. مسابقات والیبال را هم پیگیری می‌کنم که آنها هم بسیار خوب بازی می‌کنند. خودم هم در دبیرستان در بروکسل والیبالیست‌ و کاپیتان تیم بودم.

با حاتمی مثل برادر بودیم

داود رشیدی در پایان این دیدار درباره سالروز تولدش بار دیگر به شوخی با بیان اینکه از تولدش به دلیل اینکه خیلی کوچک بوده است، چیزی یادش نمی‌آید، گفته بود: ناراحتم از اینکه یک سال از عمرم گذشته اما خوشحالم سال جدیدی آغاز می‌شود.از این دوران طی شده راضی هستم اما می‌شد بهتر باشد. آن دوره‌ای که با حاتمی بودم خیلی خوب بود و مثل دو برادر با هم بودیم.

عطش پول درآوردن از چیزهای بد دوران ماست

رشیدی همچنین خطاب به بازیگران جوانی که وارد این حرفه می‌شوند، گفته بود: عطش قدرت، عطش پول درآوردن از چیزهای بد دوران ماست. بازیگر به تماشاگر احتیاج دارد و تماشاگر هم به بازیگر. این دو باید با هم هم سنگ باشند. بازیگرانی بودند در برخی نقش‌ها موفق بودند اما دوباره موفقیتشان تکرار نشد. بازیگر باید سعی کند پیشرفت کند و در حال درجازدن نباشد. بازیگرانی بودند که سریع بعد از یکی دو کار فید شدند چون از بازیگری چیز دیگری می‌خواستند. نقش برای بازیگر باید جایی برای نفس کشیدن باشد و از تازگی‌اش لذت ببرد.

داود رشیدی متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران، فارغ التحصیل کنسرواترا ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر و لیسانس حقوق سیاسی از دانشگاه ژنو بود که 5 شهریور ماه به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت، او طی چند سال اخیر از بیماری آلزایمر رنج می‌برد.

از آثار شاخص این بازیگر می‌توان به فیلم‌های سینمایی «فرار از تله»، «خروس»، «کندو»، «اعدامی»، «مرز»، «رهایی»، «جایزه»، «هیولای درون»، «کمال الملک»، «شیلات»، «خانه عنکبوت»، «گل‌های داوودی»، «تاتوره»، «بی‌بی چلچله» و سریال های «هزاردستان»، «کوچک جنگلی»، «گرگ‌ها»، «عطر گل یاس»، «امام علی(ع)»، «گل پامچال»، «آوای فاخته»، « تنهاترین سردار»، «ولایت عشق»، «خاطرات یک خبرنگار»، «معصومیت از دست رفته»، «مختارنامه» و «کلاه پهلوی» اشاره کرد.

وی همچنین سابقه تهیه چند فیلم سینمایی از جمله «الو الو من جوجو ام»، «قطعه ناتمام»، «امتحان»‌ و «صبحی دیگر» را نیز دارد.


واکنش هنرمندان نسبت به فوت داوود رشیدی

باشگاه خبرنگاران جوان: داود رشیدی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران صبح امروز 5 شهریور ماه 95 در سن 83 سالگی درگذشت. هنرمندان و چهره های معروف نسبت به این ضایعه در صفحات اینستاگرام خود واکنش نشان دادند.

کاوه سماک باشی نوشت:"روحت شاد؛ استاد."
داود رشیدی درگذشت

حمید فرخ نژاد نوشت: "سفرت بخیر استاد"
داود رشیدی درگذشت

برزو ارجمند نوشت: "خداحافظ عمو داوود."
داود رشیدی درگذشت

احسان کرمی نوشت: "روحتون شاد آن سال كه تولدمان را كنار هم گرفتيم چقدر آرزو كردم در روز تولد صد سالگيتان كنارتان باشيم...نشد"
داود رشیدی درگذشت

شبنم قلی خانی نوشت: "پيشكسوتاني هستند كه تاريخ ساز سينماي ايرانند و جاي خالي شان هميشه حس خواهد شد، روحتان شاد استاد رشيدي عزيز"
داود رشیدی درگذشت

محسن کیایی نوشت: دستی از هزاردستان کم شد. روحت شاد.
داود رشیدی درگذشت

پرویز پرستویی نوشت: متاسفانه امروز صبح استاد پیشکسوت داوود رشیدی یکی از پنج نفر سینمای ایران دار فانی را وداع گفتند از طرف خودم به خانواده محترمش و جامعه هنری تسلیت میگم .وتسلیت مخصوص به استاد انتظامی.نصیریان .مشایخی ومحمد علی کشاورز نسل تکرار ناشدنی.
داود رشیدی درگذشت


اعلام زمان مراسم تشییع و یادبود داود رشیدی

پیکر داود رشیدی 9 صبح یکشنبه 7 شهریور ماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع می‌شود.

این بازیگر سینما،تئاتر و تلویزیون ایران که 5 شهریور ماه از دنیا رفت، یکشنبه 7 شهریور ماه به خاک سپرده می‌شود.

مراسم ختم داود رشیدی نیز  روز سه شنبه ساعت ۱۸الی۱۹/۳۰در مسجد جامع شهرک غرب خواهد بود.


پیام تسلیت تلفنی علی جنتی به خانواده داود رشیدی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی تماس تلفنی درگذشت داوود رشیدی را تسلیت گفت.

طبق اعلام روابط عمومی معاون هنری وزارت ارشاد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی تماس تلفنی با خانواده داود رشیدی، ضمن ابراز ناراحتی به جهت از دست دادن یکی از بهترین هنرمندان پرتوان، با دانش و خوش ذوق کشور،برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت داشتند.


 مرحوم داود رشیدی در کنار رئیس جمهور

خبرآنلاین: تصاویر دکتر حسن روحانی با مرحوم داود رشیدی در مراسم نشست رییس‌جمهور و هنرمندان در تالار وحدت را در زیر ببینید.

داود رشیدی درگذشت

داود رشیدی درگذشت


داود رشیدی از ژنو تا تهران

خبرآنلاین: داود رشیدی که یکی از پیشکسوتان مطرح بازیگری در این محسوب می‌شود در حالی جمعه پنجم شهریورماه دار فانی را وداع گفت که آثاری ارزشمند از او به یادگار مانده است.

رشیدی از جمله هنرمندان جامع‌الاطرافی است که علاوه بر بازیگری در سه عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر، در مقام کارگردان در عرصه تئاتر نیز فعالیت کرده و همچنین به عنوان مترجم نمایشنامه‌هایی را ترجمه کرده است.

او با کوله‌باری از نقش‌های به یادماندنی و آثار قابل توجه در سن 83 سالگی درگذشت. او در عین تیرماه سال 1312 در تهران متولد شد و به دلیل شغل پدر سال‌های تحصیل را خارج از ایران گذراند. او در ترکیه و پاریس تحصیل کرد و دوره تحصیلات دانشگاهی را در ژنو گذراند.

او سال‌ها با احترام برومند زندگی مشترک خود را پیش برد و لیلی رشیدی و فرهاد رشیدی فرزندان این دو هنرمند محسوب می‌شوند.

در ادامه مروری به دنیای رشیدی در سه عرصه تئاتر،‌سینما و تلویزیون صورت می‌گیرد.

دنیای تئاتری رشیدی

داود رشیدی از هنرمندانی است که برای ورود به عرصه هنرپیشگی و کارگردانی از دروازه تئاتر عبور کرد. این بازیگر پیشکسوت در سال 1343، زمانی که تحصیلات خود را در ژنو در رشته‌های کارگردانی و بازیگری تئاتر به پایان رسانده بود، وارد دنیای هنر در ایران شد. او در گام نخست در اداره تئاتر آن زمان وابسته به وزارت فرهنگ و هنر استخدام شد و یکی از نخستین اقدامات جدی او تشکیل گروه تئاتر امروز بود، گروهی که چهره‌های شاخصی چون پرویز فنی‌زاده، داریوش فرهنگ، مهدی هاشمی، فهیمه راستکار، سیاوش طهمورث، مرضیه برومند و سوسن تسلیمی در آن رشد کردند و در کار هنری گام برداشتند.

رشیدی در عین حال که به عنوان بازیگر روی صحنه تئاتر می‌رفت در اصل در حضوری چشمگیر پشت صحنه تئاتر و به عنوان کارگردان داشت. رشیدی نمایش‌هایی چون «در انتظار گودو»، «ریچارد سوم»، «پیروزی در شیکاگو»، «منهای دو»، «آقای اشمیت کیه؟» را اجرا کرده است که همگی جزو نمایش‌های شاخص در تئاتر ایران محسوب می‌شوند.

دو  نمایشی که به کارگردانی این هنرمند در سال‌های اخیر روی صحنه رفتند، عبارتند از: «مهنای دو » با بازی حسن معجونی و سیامک صفری و «آقای اشمیت کیه؟» که در تالار ایرانشهر و با حضور بازیگرانی چون سیامک صفری، احمد ساعتچیان، بهناز جعفری و سروش صحت اجرا شد.

رشیدی و نقش‌های به‌یادماندی در سینما

رشیدی بعد از آنکه تجربیاتی در دنیای تئاتر به دست آورد، همانند اغلب بازیگران تئاتر دهه 40 پا به دنیای سینما هم گذاشت. او در ابتدای راه با کارگردانی چون جلال مقدم در «فرار از تله» همراه شد و در ادامه مسیر مقابل دوربین فریدون گله رفت و در نقش «آق حسینی» در فیلم «کندو» یک بازی به یادماندی از خود به یادگار گذاشت.

از جمله نخستین فیلم‌هایی که او در سال‌های بعد از انقلاب ایفا کرد،‌ «مرز» به کارگردانی جمشید حیدری بود که به عنوان اولین فیلم با موضوع دفاع‌مقدس محسوب می‌شود. او در ادامه با بازی در «جایزه» مقابل دوربین علیرضا داودنژاد رفت و این همکاری را در فیلم‌هایی چون «خانه عنکبوت» و «ملاقات با طوطی» هم ادامه داد.

این بازیگر که از همراهان قدیمی زنده‌یاد علی حاتمی محسوب می‌شد در «کمال‌الملک» این کارگردان هم نقش‌آفرینی کرد و مقابل دوربین او در «طهران روزگار نو» هم رفت.

«اکباتان» به کارگردانی مهرشاد کارخانی از آخرین نقش‌آفرینی‌های رشیدی در سینما محسوب می‌شود، فیلمی که محصول سال 1390 است.

رشیدی و تلویزیون

بعد از آنکه داود رشیدی کار در تئاتر را آغاز کرد در سال 1352 از اداره تئاتر به تلویزیون ملی ایران رفت و در سمت مدیریت گروه نمایش‌ها و سرگرمی‌های آن سازمان مشغول به کار شد.

غیر از این مسئولیت که چندان هم ادامه نیافت، رشیدی، به عنوان بازیگر در قاب تلویزیون جای گرفت و یکی از درخشان‌ترین نقش‌های او در تلویزیون بازی در مجموعه «هزاردستان» به کارگردانی علی حاتمی است. او در نقش مفتش شش‌انگشتی توانست یکی از شخصیت‌های ماندگار تلویزیون را خلق کند.

«مختارنامه»، «کلاه پهلوی»،‌ »ولایت عشق» و «امام علی» از جمله سریال‌هایی با بازی رشیدی هستند.

یکی از مشغله‌های رشیدی در تلویزیون کارگردانی تله تئاتر بوده است. نمایش‌های «هنر»،‌ »شایعه» و «آخرین گودو» با حضور او به عنوان کارگردان هنری، و گاه مترجم و تهیه‌کننده روی صحنه رفته است.


هنرمندان در منزل داود رشیدی / پیکر به سردخانه منتقل شد

در پی درگذشت داود رشیدی، هنرمندان بسیاری از صبح امروز 5 شهریور ماه به منزل این هنرمند فقید رفتند.

فاطمه معتمدآریا، لیلا حاتمی، منوچهر شاهسواری،مسعود فروتن،مسعود کرامتی، فرشته طائرپور، علی دهکردی،رضا بابک،ایرج راد، سروش صحت،الهام پاوه نژاد،حسن حامد،فلامک جنیدی،بهرام شاه محمدلو، سیروس ابراهیم زاده ،پانته آپناهی‌ها، حمید پورآذری،اصغر دشتی و.... در منزل داود رشیدی حاضر شدند تا به احترام برومند (همسر داود رشیدی) و همچنین خواهران برومند و فرزند او لیلی رشیدی تسلیت بگویند.


عزت الله انتظامی: سال‌ها با داوود رشیدی زندگی کردم

عزت الله انتظامی از سال هایی که با داود رشیدی دوستی کرده و همکاری داشته و اینکه این هنرمند به همه کمک می کرده است، گفت.

عزت الله انتظامی بازیگر سینما و تئاتر درباره فوت داوود رشیدی گفت: من ارادت زیادی به او داشتم. او یکی از بهترین همکاران من بود که همکاری نزدیک با او داشتم، متاسفانه زود ما را ترک کرد.

وی افزود: داود رشیدی اطلاعات بسیاری داشت. زبان فرانسه را هم به خوبی بلد بود، شخصیتی داشت که با همه کنار می آمد و درصدد رفع مشکلات دیگران برمی آمد. برای خانواده و دختر او آرزوی صبر دارم.

انتظامی ادامه داد: او یکی از عزیزترین همکاران من بود، وقتی خبر فوت او را شنیدم بسیار غمگین شدم، او یکی از افرادی بود که من با او زندگی کردم و دوستی زیادی با او داشتم.

وی خاطر نشان کرد: ما ناگهان او را از دست دادیم، پیدا کردن چنین دوستی در این زمانه دیگر ممکن نیست امیدوارم غم آخر همه دوستان و هنردوستان این کشور باشد.

جمشید مشایخی از سال‌ها رفاقت و همکاری با داوود رشیدی گفت

جمشید مشایخی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر و از دوستان زنده‌یاد داوود رشیدی گفت: این ضایعه را به همسر داوود رشیدی، فرزندان او و جامعه هنری تسلیت می‌گویم. می‌دانم که همسر او خانم برومند بسیار عاشقانه او را دوست داشت و برای او زحمت زیادی کشید. امیدوارم بتواند این ضایعه بزرگ را تحمل کند.

وی افزود: من و داوود رشیدی از سال ۱۳۳۹ که او در اداره هنرهای دراماتیک استخدام شده بود با هم آشنا شدیم. او در آن زمان می‌خواست نمایش «ایوانف» را روی صحنه ببرد و پیشنهاد بازی در نقش اول آن را به من داد، اما با توجه به اینکه من «ایوانف» را نمی‌شناختم ترسیدم که نتوانم آن را به خوبی اجرا کنم. در آن زمان داوود فکر کرد که عده‌ای من را تحریک کرده‌اند تا با او کار نکنم، اما بعد از مدتی یک اثر دیگر را می‌خواست روی صحنه ببرد، در آن زمان یکی از دوستان گفته بود این نقش مناسب جمشید مشایخی است، اما داوود گفت جمشید نقش اول ایوانف را نپذیرفته است چطور این نقش را بپذیرد؟ اما من آن نقش را پذیرفتم و او متوجه شد که هیچ مشکلی در میان نیست.

وی افزود: ما در آثار زیادی با یکدیگر همکاری داشتیم ولی از زمانی که گروه‌بندی‌های سینمایی و تلویزیونی ایجاد شد، همکاری ما کم شد.

مشایخی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی داوود رشیدی گفت: داوود یک فرد شوخ و بذله‌گو بود به طوری که وقتی با او همکاری می‌کردم، بسیار لذت می‌بردم. ما در آثار علی حاتمی به خصوص «هزاردستان» مدت زیادی را کنار یکدیگر بودیم. هنگامی که خبر فوت او را شنیدم حالم بسیار بد شد. جالب اینجاست که حدود چهار ماه پیش یکی از جوانان می‌خواست فیلمی بسازد که از من، داوود رشیدی و علی نصیریان دعوت کرد، اما با توجه به اینکه می‌دانستم داوود رشیدی قادر به انجام این کار نیست، به آن جوان گفتم که فکر نکنم داوود بتواند در این پروژه حضور پیدا کند. با این وجود به همسر داوود رشیدی زنگ زدم و از او پرسیدم که آیا او می‌تواند یا خیر؟ که خانم برومند به من گفت داوود با توجه به وضعیت جسمانی خود، قادر به ایفای نقش نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فوت داوود رشیدی من را به شدت متأثر کرده است. این ضایعه را به تمامی هنردوستان تسلیت می‌گویم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 125
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1395/06/05
خدا رحمت کند ایشون را از هنرمندان بسیار خوب و دوست داشتنی بودن.
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1395/06/05
خدا رحمت کنه ایشون رو
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1395/06/05
درود بر روح پاکش و روحش شاید
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1395/06/05
سلام،روحش شاد.
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1395/06/05
روحش شاد هنرمند بزرگی قدرش ندانستیم ,
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1395/06/05
خدا بیامرزد و روحشان شاد ایشان بازیگری توانمند و با تجربه ای بودند به خانواده محترمشان تسلیت و آرزوی صبر دارم
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1395/06/05
خدا رحمتش کند.
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1395/06/05
آخییییی... ناراحت شدم..هنرمند دوشت داشتنی ای بودن...روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه خیلی حیف شد یه هنرمند واقعا دوست داشتنی
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1395/06/05
الانه که مسعولین یکی یکی شروع کنند خودشونو نشون بدن که ما هستیم همین دوسه روز پیش ـکلیپی از پورمخفر پخش شد تو بیمارستان که ناراحت بود از این مسعولین
پاسخ ها
مصحح
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
عزیز دلم ، بهرام جان
مسئول ، مسئول ، مسئول ، مسئول ، مسئول
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1395/06/05
روحش شاد.یادش گرامی.
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه روحش شاد یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1395/06/05
خدا رحمت کند ایشان را روحش شاد یادش گرامی او یکی از افتخارات فرهنگ وادب ایران بود بدرود .........
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1395/06/05
خدا رحمتشون كنه
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1395/06/05
خدا بیامرزدش روحش شاد شخصیت ارامی داشت وبا اخلاق بود
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1395/06/05
مرد بزرگ هنر مند ایران در گذشت روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1395/06/05
روحش شاد و خدایش بیامرزاد
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1395/06/05
روحش قرین رحمت باد.خدایش بیامرزد
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1395/06/05
خدا بیامورزه نور به قبرش بباره
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1395/06/05
خدا حافظ مفتش شیش انگشتی
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1395/06/05
خدارحمتشون کنه و به خانواده محترمشون صبر بده
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1395/06/05
خدارحمتش کند هنرمند خیلی خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1395/06/05
واقعا هنرمندبزرگی بودروحش شادیادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1395/06/05
انالله و انا الیه راجعون
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1395/06/05
چقد تلخ...
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1395/06/05
روحش شاد و یادش گرامي
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه یکی ازخوبهای سینمای ایران بود
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1395/06/05
خدا رحمتش کند
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1395/06/05
روز اول برنامه خندوانه که مصادف با نوروز بود لیلی رشیدی اومد خندوانه و گفت.. امیدوارم امسال سال پر از شادی ها و خنده ها و سلامتی باشه.. دریغ که شش ماه بعد پدرشون از دست رفت.. کی مبدونه فردا واسه ادم چی پیش میاد.. کی میدونه.. حیف
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1395/06/05
خدا رحمتشون کنه بازیگر توانمند تکرار نشدنی
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1395/06/05
دستى از هزار دستان پر كشيد. روحش قرين رحمت باد
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1395/06/05
خدا بیامرزتشون,,,من عاشق فیلم گل پامچال بودم
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1395/06/05
همین دیشب یک فیلم از مرحوم داود رشیدی تلوزیون داشت پخش میکرد که داشتم می دیدم حالا امروز صبح خبر فوتش رو دادند خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1395/06/05
روحش شاد ،
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1395/06/05
دلم بدجور گرفته...خیلی ناراحت شدم.بغض گرفته
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1395/06/05
خداوند رحمتشون کنه و روح این عزیز از دست رفته با صالحین محشور شود.
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1395/06/05
خدارحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1395/06/05
مردان تکرار نشدنی.روح پاکش باخدا محشور باد.
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1395/06/05
روحشون در ارامش
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1395/06/05
روحش شاد. واقعا بازیگر توانمندی بود.
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1395/06/05
متاسفم خیلی خیلی زیاد متاسفم....بازم يه هنرمند تو تنهایی از دنیا رفت:-(
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1395/06/05
خدا رحمت شون کنه
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1395/06/05
روحت شاد.سوپراستار
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1395/06/05
روحت شاد هنر مند
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1395/06/05
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1395/06/05
خداوند بیامرزدش .باپیامبران محشور شود
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1395/06/05
یکی دیگه از اساتید تکرار نشدنی بازیگری از میان ما رفتند و باز هم طبق معمول آه و افسوس که چرا بیشتر قدر این جور آدما دونسته نمیشه. مثل حبیب ها و ...
روحشون شاد
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1395/06/05
خیلی خیلی ناراحت شدم, تسلیت عرض میکنم. خیلی متاسف شدم
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1395/06/05
روح شاد ویادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/06/05
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/06/05
روحش شادیادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/06/05
سلام من از شنیدن این خبر واقعا ناراحت شدم خدایش بیامرزد روحش شاد .
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه.واقعا هنرمند بزرگی بودن.
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1395/06/05
روحش شادویادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1395/06/05
خدا به بازماندگان آن مرحوم صبر عنایت فرمایند. و ما را در غم خودتان شریک بدانید
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1395/06/05
خدارحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1395/06/05
يادت فراموش نميشود، هنرمند ساليان کشورم... هميشه خواهي ماند... آقا حسيني
پیمان بهادیوندچگینی
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1395/06/05
سلام
سلام به همه هنرمندانی که هنوز در قید حیات هستن .وماکم کم داره برامون عادت میشه که یکی شون رو از دست بدیم.بااینکه مرگ جزلاینفک ذات زندگی بشری وبا مرگ عزیزی هنرمند همه ما ناراحت میشیم.ولی اونچه که بیشتر انسان رو ناراحت میکنه اینکه این عزیزان در وقتی که باید استراحت کنند وثمره چندسال زحمت بی ادعا ومنتشون رو ببین یکسری کم لطفی از کسایی میبینن که وظیفه اونها باید حمایت مادی ومعنوی از این قشر باشه.میدونید که چند نفر دیگه الان در انتظار مرگ نشستند.ببخشید مردم شریف که حالتون بد کردم
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1395/06/05
روحشان شاد یادشان تاابد زنده جاوید باد
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1395/06/05
رحتون شاد بزرگ مردایرانی
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1395/06/05
بزرگ مرد تاتر و سینمای ایران یادت همیشه در دلها ماندگار است. کندو از یاد دوستدارانت پاک نخواهد شد و حتی مفتش هزار دستان هم. جاودان و یگانه خواهی ماند. روحش شاد و یادش گرامی.
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1395/06/05
روحش شاد و یادش گرامی
اسفندیار بهاذرپور
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1395/06/05
روحت شاد و یادت جاودانه باد
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1395/06/05
خدا حافظ مرد خاطره های دوران سینمای قدیم.خدایت بیامرزد
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1395/06/05
خدارحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1395/06/05
خدا رحمتشون کنه اتفاقا دیشب یه فیلم که با ثریا قاسمی بازی کرده بودن دیدم
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1395/06/05
روحت شاد آق حسینی!
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1395/06/05
خدابیامرزش
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1395/06/05
روحش شاد و یاد گرامی باد
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1395/06/05
دوستان عزیز یادتون نره براشون نماز شب اول قبر بخونید
امید رضا له شاری کرد نشین و کلهر زوان گیلانغرب
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1395/06/05
خداوند رحمت کند این عزیز از دست رفته را / خوا ی گورا رحمتی بکی . وله سری تقصیراتی بگذری.
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1395/06/05
روز جمعه است و برای رفتگان طلب آمرزش
خدایش بیامرزد و رحمت کند استاد داود رشیدی بزرگ مرد سینمای ایران و همه درگذشتگان و اسیران خاک رو
بد نیست شادی روحشون یه صلوات و فاتحه بفرستیم.
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه خیلی ناراحت شدم
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1395/06/05
خدارحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1395/06/05
خداوند قرین رحمت کند ایشان را یکی از بزرگان بی بدیل وبینظیر وتکرارنشدنی. سینما وتاتر وهنر. /داودرشیدی هویتی بود دراین عرصه که اصالت داشت خدارحمتشان کند به خانواده محترم خصوصا همسرشان خانم برومند که کودکی من را میساختند وفرزندان نیک وجامعه هنری تسلیت میگویم.
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1395/06/05
مرگ حقه.تا کی در خونه ی ما رو بزنه...خدا بیامرزدش
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1395/06/05
روحش شاد و یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1395/06/05
خدا رحمتشون کنه
عزیز بزرگی رو از دست دادیم
روحشون شاد و یادشون گرامی .
Germany
13:49 - 1395/06/05
چقدر تو دوران کودکیم خاطره داشتم باهاش یادش بخیر .
روحت شاد و یادت گرامی استاد بزرگ / همیشه تو قلب ما هستی .
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1395/06/05
روحش شاد و یادش گرامی باد
درگذشت استاد رشیدی خانواده محترمشا ن تسلیت عرض منمایم
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1395/06/05
روح الله سما یی شهرقدس
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1395/06/05
روحش شاد.
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1395/06/05
تسلیت
محمد نبی بیگمرادی
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1395/06/05
واقعا ناراحت شدم
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1395/06/05
استاد رشیدی رو از دست دادیم.بیایید قدر اساتیدی چون استاد کشاورز .نصیریان مشایخی انتظامی .... رو بیشتر بودونیم و همیشه قدردان هنرمندی شون باشیم چون این بزدگان افتخار سینمای ایرانن. روح استاد رشیدی شاد
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1395/06/05
و چه زود ناگهان دیر می شود روحش شاد و یادش گرامی.
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1395/06/05
خدا رحمت کنه آق حسینی فیلم کندورو
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1395/06/05
با از دست دادن این چهره ها یهو ته دل خالی میشه و میگی دوران ادم خوبای قدیمی داره تموم میشه و دوره زمونه بد خودمون پررنگ تر میشه..واقعا ناراحت شدم..
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1395/06/05
تسلیت عرض میکنم خدمت خانم لیلی رشیدی روحش شاد و یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1395/06/05
اق حسینی مهمون نمیکنه
روحت شاد مرد
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1395/06/05
خدا بیامرزدش.ازهنرمندان.خوب سینما بودند روحت شاد.داودرشیدی.
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1395/06/05
خدا رحمتش کنه عاموی لیلا .گل پامچال
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1395/06/05
من با فیلمهای این عزیزان زندگی میکنم، روحت شاد، روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1395/06/05
خدا بیامرزتش انشالله خیلی آقا بود
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1395/06/05
در گذشت و فقدان. استاد ارجمند جامعه هنر اقای داوود رشیدی را به همه مردم ایران. بخصوص. جامعه هنر. تسلیت عرض. می نماییم
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1395/06/05
خدا رحمت كند هنرمند با دانشي بود
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1395/06/05
روحش شاد . بازیگر خیلی خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1395/06/05
شما تسلیت مجدد به خانواده محترم استاد بزرگوارش اقای داوود رشیدی. نماز شب اول قبر برای این بزرگوارش فراموش نشود در پایان روز خابسپاری بعد از نماز عشا
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1395/06/05
انشاالله خدا رحمتش کند هنرمند به معنای واقعی بود
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1395/06/05
خدایش بیامرزد
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1395/06/05
خداوند رحمت کند
درگذشت ایشان واقعا ضایعه بزرگی برای ملت ایران است
به خانواده ارجمندش تسلیت عرض میکنم .
United Kingdom
16:43 - 1395/06/05
روحشون شاد
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1395/06/05
ماهافقط هروقت یکی ازکنارمون میره حسرت میخوریم مثل داود رشیدی کم تو این سینما داریم روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1395/06/05
همه میمیرم باز ی عمری کرده بود وای به حال جوونامون که خودکشی میکنن و ارزوهاشونو به گور میبرن
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1395/06/05
عزراییل یه مدتیه گیر داده به خوبا
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1395/06/05
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1395/06/05
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1395/06/05
خدایش بيامرزد ، بازی زیبا و به یاد ماندنی این هنرمند عزیز در فیلم کندو به همراه بهروز وثوقی در یاد و خاطر ما جاودان خواهد ماند .
من افتخار دیدار حضوری این هنرمند عزیز رو زمانی که به عنوان داور جشنواره تئاتر مقاومت به شهر ما ( خرمشهر ) به همراه جمعی از هنرمندان تشریف آورده بودند رو داشتم .
ضمنا جا داره از آقای پرویز پرستویی بابت کار زیبایی که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر انجام داده بودند ، مبنی بر رفتن به دیدار هنرمندان پیشکسوت من جمله این عزیز از دست رفته تشکر ویژه ای داشته باشم .
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1395/06/05
خدا بیامرزدش همه با فیلمای ایشون خیلی خاطره داریم
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1395/06/05
خداوند آقای داوود رشیدی بازیگر صاحب نام و دوست داشتنی سینما و تئاتر را بیامرزد. واقعا جایشان در جامعه هنر و سینما خالی شد. به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض میکنم.
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1395/06/06
آق حسینی....
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1395/06/06
اصلاً باورم نمیشه...
داوود جانـــ روحتـــــ قرینِ رحمتــــــ
خیلی ناراحت شدم...
Iran, Islamic Republic of
06:06 - 1395/06/06
شاید ایشان تنها بازیگری باشد که یک جذابیت خاص همیشگی داشت. کسی که محبوب یک ملت باشد مطمئناً خداوند متعال نیز او را آمرزیده است.
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1395/06/06
خدا رحمتش كند و روحش شاد باشد
و آرزوي سلامتي و موفقيت براي عزيزان ايشان ميكنم و انشاءالله كه خدا بهشان صبر بدهد.
انشائ الله
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1395/06/06
روحش شاد خدایش بیامرزد
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1395/06/06
آق حسینی ما خیلی دوست داریم..
سال‌ها تو ذهن همه با تمام شکوه عظمت یاد خواهی شد
خداحافظ استاد دوست داشتنی
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1395/06/06
آق حسینی ما خیلی دوست داریم..
سال‌ها تو ذهن همه با تمام شکوه عظمت یاد خواهی شد
خداحافظ استاد دوست داشتنی
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1395/06/06
خدا قرین رحمتت کنه
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1395/06/06
آق حسینی میبینی چه چونه ایی میزنه
Iran, Islamic Republic of
04:09 - 1395/06/07
یکی دیگه از هنرمندان کشورمون پر کشید. روحش شاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج