دعوت از اهل سنت عراق برای حمله به شیعیان
۳۷۶۹۱۴
۰۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۹
۲۳۶۱
سرکرده سازمان تروریستی القاعده با دعوت از تروریست‌های سوریه برای کمک به هم قطارانشان در عراق، اهل سنت عراق را دعوت کرد تا به ارتش و هموطنان شیعه خود حمله کنند.
خبرگزاری فارس: «ایمن الظواهری» سرکرده سازمان تروریستی القاعده، در ویدئویی که روز پنجشنبه (25 آگوست) منتشر کرد، «اهل سنت در عراق» را به سازمان‌دهی خود علیه شیعیان و ارتش عراق دعوت کرد.

الظواهری در این فایل که «موسسه السحاب» (شاخه رسانه‌ای القاعده) منتشر کرد، مدعی شد که «در این روزها شهرها و روستاها و مساجد اهل سنت در عراق می‌سوزد و اهل سنت به بهانه مبارزه با جماعت ابراهیم البدری (سرکرده داعش) شکنجه می‌شوند اما هدف اصلی نسل‌کشی اهل سنت در عراق است که آن را ایران صفوی و دولت عراق که تابع ایران است، هدایت می‌کنند...».

این پیام همزمان با سقوط شهر مهم «القیاره» در جنوب موصل منشتر شده؛ شهری که آزادی‌اش مقدمه آزادسازی شهر موصل در استان نینوی است و به نظر می‌رسد القاعده از نزدیک بودن آزادی شهر موصل مانند داعش بیمناک شده است.

الظواهری با استفاده از کلمات تحریک‌آمیز برای اهل سنت، از آنان خواسته برای مقابله با کسانی که به گفته او برای نسل‌کشی آنان تلاش می‌کنند، متحد شوند و اجازه ندهند که شهرهایشان به دست «ارتش صفوی شیعه» بیفتد و بلکه «صفوف خود را مرتب و بازسازی و خود را برای جگ چریکی طولانی‌مدت» آماده کنند تا اشغالگری را در مناطق زندگی‌شان پایان دهند.

الظواهری ایران را به اتحاد با آمریکا متهم کرد و از دولت‌های منطقه «که مدعی مقابله با طرح‌های ایران هستند» به نام «دولت‌های تابع آمریکا» نام برد که همه متحد آمریکا و اسرائیل هستند و از خود اختیاری ندارند.

الظواهری با دعوت از تروریست‌ها در سوریه که آنان را «مجاهدین سرزمین شام» توصیف کرد، خواستار کمک آنان به «برادرانشان در عراق» شد تا خود را سازمان‌دهی کنند چرا که به گفته او «نبردشان یکی است و شام یاری‌گر عراق و عراق عمق شام» است.

او در پایان از کسانی که آنان را «اهل ما در عراق» خواند، خواست که «مأیوس» نشوند و «صبر» پیشه کنند و «امیر شهیدشان ابو مصعب الزرقاوی» اقتدا کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1395/06/06
همش جنگ خونریزی به ما چه
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1395/06/06
کثافتهای بی مغز و اندیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج