ساخت ربات عاطفی توسط سونی
۳۸۲۷۳۷
۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
۱۵۵۳
سونی در زمینه تولید روبات‌های مختلف تجارب زیادی دارد اما جدیدترین روباتی که این شرکت در دست ساخت دارد، کاملا متفاوت از روبات‌هایی خواهد بود که تا به امروز طراحی و تولید شده‌اند.
وب سایت تک شات: سونی در زمینه تولید روبات‌های مختلف تجارب زیادی دارد اما جدیدترین روباتی که این شرکت در دست ساخت دارد، کاملا متفاوت از روبات‌هایی خواهد بود که تا به امروز طراحی و تولید شده‌اند. سونی هفته جاری در جریان برگزاری نمایشگاه ایفا 2016 در برلین اعلام کرد که در حال کار بر روی روبات جدیدی است که می‌تواند با انسان‌ها به صورت عاطفی ارتباط برقرار کند. 
 
 روبات جدید سونی می‌تواند با انسان‌ها ارتباط عاطفی برقرار کند

این خبر در کنفرانس خبری سونی در ایفای امسال توسط مدیر عامل این شرکت یعنی Kaz Hirai تایید شد. هیرای اعلام کرد که شرکتش در حال ساخت روباتی است که انسان‌ها می‌توانند نوعی پیوند عمیق با آن ایجاد کنند به این ترتیب این روبات نه تنها می‌تواند برای انجام امور مختلف روزانه به مالک خود کمک کند، بلکه از لحاظ عاطفی نیز همدم مالکش خواهد بود.

سونی هنوز جزییات زیادی درباره این روبات جدید در دست ساخت ارایه نداده اما مدیر عامل این شرکت به کاربران اطمینان داده است که بدون شک مجذوب این محصول جدید خواهند شد و مشتاق خواهند بود که اخبار مربوط به مراحل طراحی و تولید آن را با دقت دنبال کنند.

با این حال بدون شک بسیاری از کاربران تمایلی به اشتراک احساسات خود با روبات‌ها نخواهند داشت، زیرا این ترس وجود دارد که در آینده‌ای نه چندان دور روبات‌ها بسیار قدرتمند شده و کنترل جوامع انسانی را در دست بگیرند.

اما هیرای اشاره کرده که در این زمینه هیچ جای نگرانی نیست زیرا در نهایت این انسان‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند هوش مصنوعی تعبیه شده در روبات‌ها خطرساز باشند یا نه. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره زمانی رونمایی از این روبات و ارایه داده‌های بیشتر درباره آن منتشر نشده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج