کشف هفده گور هزار ساله باستانی اینکاها
۳۸۴۵۲۲
۱۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۹
۴۱۶۲ 
باستان شناسان در جنوب غربی پرو مجموعه ای اجساد افرادی را شناسایی کرده اند که در یک گورستان دفن شده اند. در این منطقه آثاری کشف شده که باستان شناسان امیدوارند بخشی از راز های تمدن چیمو ها (Chimu-Inca)را برملا کند.
ساعت 24: این گروهای کشف شده که افرادی حدود هفده نفر در آن بصورت آئینی دفن شده اند مربوط به تمدن چیمو ها و محدوده زمانی حکومت اینکاها است. افرادی که دفن شده اند با شکل و آیین خاصی مدفون شده اند و برخی فاقد پا و یا دست هستند و سرشان بریده و یا مثله شده اند.
 
ابزارها و سفال هایی نیز با این افراد دفن شده است. یک فرد بزرگسال که پایش قطع شده بوده در کنارش دو کودک دفن شده اند. نحوه دفن این عده به گونه ای است که باستان شناسان تصور می کنند که این افراد به طبقات بالای جامعه وابسته بوده اند. برخی به دلیل اینکه این افراد سربریده شده و مثله شده اند براین باورند این گروه قربانی شده اند.
 
باستان شناسان به کاوش و بررسی ادامه می دهند تا بتوانند اطلاعات تازه ای از تمدن چیموها بدست آورند. چیمو ها در سواحل جنوبی پرو زندگی می کرده اند و ماه را ارزشمند می دانستند در حالی که اینکاها خورشید را منبع هستی تصور می کردند.
 
محدوده تحت تصرف چیمو ها بوسیله اینکاها فتح شد و 50 سال پیش از پیاده شدن اسپانیایی ها چیموها وجود نداشتند. آثار این اقوام اما وجود داشته و فرادی بوده اند که از این قوم اطلاعاتی داشته اند.

چیموها به ماهیگیری اشتغال داشته اند و در تولید سفال های سیاه رنگ و استفاده از مس طلا و نقره و برنز با تولید ظروف مختلف توانایی بالایی داشته اند.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
کشف هفده گور هزار ساله باستانی اینکاها
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج