پل بلموندو: «به گذشته اصلا فکر نمی‌کنم»
۳۸۵۳۶۱
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱
۲۴۳۸ 
از کارنامه درخشان ستاره اسطوره ای سینمای فرانسه؛ژان پل بلموندو بااهدای شیرطلایی افتخاری به او تجلیل شد.
وب‌سایت کافه سینما: از کارنامه درخشان ستاره اسطوره ای سینمای فرانسه؛ژان پل بلموندو بااهدای شیرطلایی افتخاری به او تجلیل شد.

از ژان پل بلموندو در ونیز تجلیل شد: «به گذشته اصلا فکر نمی‌کنم، فقط پیش رو»

دیشب طی مراسمی این جایزه افتخاری به بلموندو اهدا شد اما این ستاره 83 ساله پیش از آنکه روی سن برود به خبرنگاران گفت: من اصلا به گذشته فکر نمی کنم فقط به پیش رو، پیش رو و پیش رو!

بلموندو که سال 2001 دچار سکته مغزی شد با کمک توانست روی سن کنفرانس برود اما گفت بسیار خوشحالم که اینجا در ونیز تجلیل می‌شوم.

از میان خاطرات ریز و درشتی که از او پرسیدند درباره همکاری با سوفیا لورن جوان در "دو زن" ساخته ویتوریو دسیکا در سال 1960بود که بلموندو را در ایتالیا به ستاره تبدیل کرد.

بلموندو به شوخی گفت: «بعدش مقابل جینالولوبریجیدا و کلودیا کاردیناله بازی کردم به همین خاطر همیشه عاشق سینمای ایتالیا بوده ام.» سپس این ستاره قدیمی که فیلمهایش را 130 میلیون تماشاگر تماشا کرده اند از رقابت قدیمی و آشنای اش با ستاره دیگر فرانسه آلن دلون گفت که با هم در فیلم گانگستری بورسالینوBorsalino. نقش آفرینی کردند.

«من یکی از رفقای آلن دلون ام. وقتی دونفر رفیق اند این رفاقت همیشگی است.»

بلموندو نیز مانند آلن دلون در کارنامه درخشانش آمیزه ای از فیلم های هنری و پرفروش دارد. بلموندو اشاره کرد: «من از هردو جور لذت می بردم. مثل زندگی است. یک روز می خندی و روز بعد گریه می کنی.»

ژان پل بلموندو همراه سوفی مارسو و پسرش پل-کارگردان مستندی درباره او - و دوست بازیگرش شارل ژرار روی سن رفت و جایزه را گرفت. سوفی مارسو که همراه بلموندو در فیلم Joyeuses Paques نقش آفرینی کردند چنین سخن گفت: «بلموندو یک ستاره، بازیگری کاملا چندچهره، تهیه کننده سینما، کارگردان تیاتر، و همچنین رئیس یک خانواده بزرگ و زیباست.»
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج