تاجگردون: دیگران هم عذرخواهی کنند
۳۸۸۸۴۴
۲۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
۲۰۲۳ 
یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در واکنش به نامه عذرخواهی سعید مرتضوی در مورد وقایع کهریزک گفت که شاید این عذر خواهی بهانه ای شود تا دیگران هم عذرخواهی کنند.
خبرگزاری ایسنا: یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در واکنش به نامه عذرخواهی سعید مرتضوی در مورد وقایع کهریزک گفت که شاید این عذر خواهی بهانه ای شود تا دیگران هم عذرخواهی کنند.

غلامرضا تاجگردون در یادداشتی در این رابطه نوشت: جریان عذرخواهی آقای سعید مرتضوی بهانه‌ای شد تا دوستان سیاسی هرکدام از منظری موضوع را مورد نقد قرار دهند و طرف مقابل هم طبق معمول از صفحه روزنامه کیهان پاسخ دهد. جمله کیهان با این مضمون بود که باید اهل فتنه عذرخواهی کنند که ده‌ها نفر را به کشتن دادند و بعد هم‌داستان زیر را نوشتند:
... یکی از دزدان سرگردنه که دستش به خون صدها بی‌گناه آلوده بود فوت کرد.

پسرش خواب دید که در یک سالن بزرگ همه مجرمان را نگه‌داشته‌اند و هرکدام را به خاطر هر گناهی که کرده‌اند با زدن یک سوزن نشان می‌کنند. پرسید پدرم کجاست؟ گفتند: چند روزی است که زیر چرخ‌خیاطی است!

ایشان(کیهان) این‌طور بیان کردند که آقایان فتنه زیر چرخ‌خیاطی هستند. به نظر من هر طرف در واکنش به نامه مرتضوی اشتباه کردند. وجدان عمومی جامعه، سعید مرتضوی را مقصر می‌داند و دادگاه هم به هر دلیلی او را مقصر ندانست. فرایند گذر این چند سال و مراجعه وی به ضمیر خود، او را به این نتیجه رساند که مقصر است و با ذکر نام شهید عذرخواهی کرد.

 او پذیرفت که اشتباه کرده و فرهنگ عذرخواهی را که پدیده فراموش‌شده در جامعه امروزی ما شده زنده کرد. شاید این عذرخواهی بهانه‌ای شود تا دیگران هم عذرخواهی کنند و شاید کیهان هم بجای اینکه در پاسخ به نقدها برخیزد، در فرایند عذرخواهی زنجیره‌ای بیفتد و عذرخواهی کند و چه اشکال دارد اگر ما اصلاح‌طلبان هم به نتیجه رسیدیم که اشتباهی داشتیم، عذرخواهی کنیم.

در بحث حقوق‌های به‌اصطلاح نجومی، اولین شخصی که شرافتمندانه عذرخواهی کرد آقای امین رئیس‌کل بیمه مرکزی بود و متأسفانه از آن حرکت خوب نیز استفاده نکردیم و با وی برخورد شد و به همین دلیل نامه‌ای به وزیر اقتصاد نوشته و اعلام کردم اشتباه کرده و نتیجه این اشتباه را خواهید دید که البته دیدند.

اکنون‌که دادگاه به هر دلیلی نپذیرفت، شاید بهتر بود به برهان دیگری به موضوع بپردازیم و یقیناً جامعه نیز منفعت بیشتری می‌برد و شفاف‌سازی می‌شد و خدا را چه دیدی و شاید احمدی‌نژاد هم عذرخواهی می‌کرد و اکنون کیهان مجبور نمی‌شد همه را به زیر چرخ‌خیاطی ببرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1395/06/26
کیهان و ولش کن . داره با خودش حال میکنه .حال میکنه هرروز به یکی گیر بده و مثلا خودش رو مطرح کنه تا فروشش بره بالاتر . البته من از یکی دو تا دکه دار شنیدم شب عید که میشه فروشش میره بالا . روزنامه ای که فقط برای پاک کردن شیشه ها ازش استفاده میشه .
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1395/06/26
همینطور پیش بریم خاوری از کانادا و....خیلی ها دیگر که الان در اوین هستند برای عذرخواهی اعلام آمادگی می کنند بعد هم یک کمیته عذرخواهی تشکیل میشه
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1395/06/26
خدایا همه کسانی را که ارزویشان تباهی سرنوشت ایران وایرانیست به خاک ذلت بنشان و به دست منتقم خود به درک واصل فرما.الهی امین
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1395/06/26
برزیل خوش گذشت با پول بیت المال
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1395/06/26
آب ریخته کی بازدید به کاسه؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1395/06/26
چرا نظرات رو منتشر نمیکنید؟ ........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج