کشف پدیده شگفت جزیره چرخان
۳۸۹۲۵۴
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
۲۳۹۵ 
کشف پدیده شگفت انگیز جزیره ای چرخان در آرژانتین موجب کنجکاوی جغرافی دانان برای سر درآوردن از راز این جزیره شده است.
وب سایت هفت صبح: کشف پدیده شگفت انگیز جزیره ای چرخان در آرژانتین موجب کنجکاوی جغرافی دانان برای سر درآوردن از راز این جزیره شده است. این جزیره بی نظیر که حول محور خود می چرخد، به صورت اتفاقی هنگامی کشف شد که یک کارگردان و تهیه کننده آرژانتینی با هواپیما از فراز این منطقه دورافتاده عبور می کرد.
 
"سرجیو نئوسپیلرم،” کارگردان و تهیه کننده آرژانتینی که این جزیره را کشف کرده قصد دارد به همراه محققان، از نزدیک آن را مورد بررسی قرار دهد. این جزیره که با توجه به شکل آن "چشم” نامگذاری شده در رودخانه "پارانا دلتا” بین شهرهای کامپانا و زاراته در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین قرار دارد.
 
نئوسپیلرم در تلاش است به همراه "ریچارد پترونی،” یک مهندس اهل نیویورک بودجه لازم برای انجام تحقیقات گسترده تر درباره این جزیره تأمین کند. ریچارد پترونی در این خصوص گفت: ما جزیره ای را نزدیک رودخانه پارانا کشف کرده ایم که به شکل جالبی حول محور خود می چرخد. به علاوه، این جزیره با چرخشی که دارد یک ساختار مدور منظم روی سطح آب ایجاد کرده است.
 
نئوسپیلرم در ادامه گفت: زمانی که این منطقه را از روی نقشه نظاره کردیم متوجه یک مسئله غیرمنتظره در آن شدیم. نام این جزیره را "چشم” گذاشتیم. چشم یک جزیره است که بوسیله آبراه باریکی با قطر ۱۳۰ یارد (۱۱۸ متر) احاطه شده است. هر دو دایره روی آب و جزیره به اندازه ای خارق العاده هستند که در نظر گرفتن آنها به عنوان یک پدیده طبیعی کار بسیار دشواری است.
 
وی در ادامه گفت: پرسش های زیادی در خصوص این جزیره وجود دارد؛ از جمله اینکه چگونه بوجود آمده است، تشکیل آن چه مدت طول کشیده است و چرا حرکت می کند. این تیم امیدوار است بتواند ۵۰ هزار دلار بودجه برای آغاز تحقیقات در باره جزیره چشم جمع آوری کند. تاکنون حدود ۵ هزار دلار بوسیله ۳۱ حامی جمع آوری شده است.
 
علاقه مندان ماجراهای فضایی بلافاصله پس از انتشار خبر کشف "چشم” از احتمال وابسته بودن این جزیره به موجودات فضایی سخن گفته اند. پیش از این بومیان این مناطق مطالبی درباره رؤیت اشیای ناشناس پرنده منتشر کرده ند. آنها معتقدند یک مسئله ماورای طبیعی درباره این بخش از آرژانتین وجود دارد.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
کشف پدیده شگفت جزیره چرخان 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج