«رستاخیز» قابل اکران شده است
۳۸۹۵۰۵
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
۲۹۳۴
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مجوزهای شورای پروانه ساخت، معتقد است اگر فیلم‎های سینمایی بر اساس فیلمنامه‌ای که مجوز ساخت اخذ کرده، تولید شوند، قاعدتا نباید در زمان اکران با مشکل روبرو شوند.
وب‌سایت بانی فیلم: رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مجوزهای شورای پروانه ساخت، معتقد است اگر فیلم‎های سینمایی بر اساس فیلمنامه‌ای که مجوز ساخت اخذ کرده، تولید شوند، قاعدتا نباید در زمان اکران با مشکل روبرو شوند.
 
 «رستاخیز» قابل اکران شده است

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خانه ملت با تاکید بر اینکه سکان امور فرهنگی باید صرفا در دست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، درخصوص تبعیت فیلم‌های سینمایی از مراحل قانونی این وزارتخانه، گفت: اگر فیلم‌ها مسیر قانونی را درست طی کنند، نباید برای آن‌ها در زمان اکران مشکلی پیش بیاید؛ شورای پروانه ساخت فیلم‎های سینمایی با دریافت یک سری کلیات از فیلمنامه، مجوزهای لازم جهت تولید را به آن اثر می‎دهند و اگر فیلمنامه در مراحل ساخت نیز براساس طرح اولیه جلو رود، قاعدتا نباید در زمان اکران با مشکل رو به رو شود، اما گاهی تغییراتی در زمان تولید صورت می‌گیرد و وزارت فرهنگ باید نسبت به این تغییرات پاسخگو باشد.
 
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران باید خود را موظف به تکمیل پروژه‌ها و دفاع از مجوزهای دولت‌های قبلی بدانند، چراکه اگر هر دولت بخواهد فقط پاسخگوی رفتار خود باشد و هر کاری را از نقطه صفر شروع کند، شاکله ممکلت از هم گسیخته خواهد شد.

وی با اشاره به فیلم «رستاخیز» با بیان اینکه با اصلاحات انجام شده روی این فیلم از سوی وزارت فرهنگ این اثر نیز قابل پخش شده، ابراز امیدواری کرد که این اثر در ماه محرم روی پرده‌ها دیده شود و گفت: در هر صورت دولت‌ها باید خود را موظف به دفاع از قوانینی که حتی در زمان آن‌ها تصویب نشده، بدانند.

پژمان‌فر ادامه داد: قوانین در هر زمان تصویب شده باشند، ولو قبل از انقلاب اسلامی، باید همان‌طور اجرا شوند و اگر ایرادی به آن‌ها وارد است، باید جهت اصلاح‌ اقدام کرد نه آنکه مانع از اجرای‌شان شد؛ لذا عدم تبعیت از قوانین کشور به هیچ عنوان قابل دفاع نیست.

او گفت: اصلاح قوانین به منظور جلوگیری از بی‌قانونی مانند تغییراتی که در زمان ساخت بر روی فیلمنامه اصلی انجام میشود، ضروری است لذا متولیان امر نباید از انجام وظایف خود فرار کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج