انتظار مردم از شبکه های اجتماعی بومی چیست؟
۳۸۹۵۴۳
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
۱۸۲۴ 
چند وقتی است که صحبت هایی از توسعه و راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی به گوش می رسد. باید اذعان کرد که حمایت از چنین اقدامی، کار سختی نیست، اما آنچه از اهمیت خاصی برخوردار است برآورده شدن انتظارات مردم از این شبکه است تا سرمایه گذاری ها به هدر نرود.
تسنیم: چند وقتی است که صحبت هایی از توسعه و راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی به گوش می رسد. باید اذعان کرد که حمایت از چنین اقدامی، کار سختی نیست، اما آنچه از اهمیت خاصی برخوردار است برآورده شدن انتظارات مردم از این شبکه است تا سرمایه گذاری ها به هدر نرود.
 
 انتظار مردم از شبکه های اجتماعی بومی چیست؟

در حال حاضر با توجه به رشد و گسترش شبکه های اجتماعی، انگیزه زیادی برای ایجاد و راه اندازی شبکه های اجتماعی وجود دارد. در این راستا باید اقدامات اساسی برای پشتیبانی از این شبکه های اجتماعی به منظور حفظ و بهبود فضای کسب و کار شکل گیرد. به همین منظور و برای افزایش استقبال از شبکه های اجتماعی بومی باید با چالش های موجود در برابر رشد و گسترش آنها مقابله شود.

یکی از این چالش ها، حملات امنیتی به این شبکه هاست که مسائل مربوط به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران را مطرح می کند. در صورت چنین اتفاقی کاربران به سایر شبکه های اجتماعی روی می آورند و فضای مجازی کشور نیز به مخاطره می افتد.

در همین رابطه می توان به مطالعات و نظر سنجی های انجام شده توسط شرکت Forsa و موسسه Bitkom اشاره کرد که نشان می دهد مسئله امنیت و حریم خصوصی از نظر کاربران اصلی ترین معیار در انتخاب شبکه های اجتماعی است.

در این نظر سنجی دو سوال مطرح شده بود:
  •     چه جنبه هایی در انتخاب شبکه اجتماعی برای شما اهمیت دارد؟
  •     تا چه اندازه با جملات ارایه شده موافق هستید؟
در پاسخ بیشترین پاسخ ها و با اختلاف ریاد نسبت به سایر موارد به موضوع حفاظت از اطلاعات مربوط بود. در ادامه جداول نتایج این نظرسنجی را مشاهده می کنید.
 
 انتظار مردم از شبکه های اجتماعی بومی چیست؟
 
  انتظار مردم از شبکه های اجتماعی بومی چیست؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج