تعدادی از زائران ایرانی در عراق زندانی هستند
۳۸۹۸۰۹
۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۱
۳۰۴۵
اوحدی:
رئیس سازمان حج و زیارت از دستگیری گروهی خبر داد که از 6 هزار زائر کلاهبرداری کرده و پول و گذرنامه آنها را به جیب زده اند.
 باشگاه خبرنگاران جوان: سعید اوحدی در مورد زائران زندانی در عراق و عربستان گفت: هم اکنون هیچ یک از زائران ما در عربستان در زندان نیستند.

وی ادامه داد: از موسم حج سال گذشته یک نفر در زندان بود که با تلاش وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت یک ماه بعد از پایان موسم حج آزاد و به وطن بازگشت.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین در مورد زائران زندانی در عراق گفت: ابتدا باید بگویم ما هیچ زائری را نداریم که از سوی کاروان های حج و زیارت اعزام شده و در زندان باشد.

وی افزود: مشکل ما در مورد عراق و زیارت عتبات عالیات این است که عده ای در قالب کاروان های آزادبر، با تبلیغ زیارت قسطی یا ارزان زائر را به عراق می برند و آنجا زائر دچار مشکل می شود.

اوحدی با بیان اینکه تنها کاروان های حج و زیارت هستند که با نهادهای درمانی و امنیتی در عراق قرارداد رسمی دارند گفت: تأکید می کنم که کاروان های آزاد بر غیرقانونی هستند و مردم نباید به آنها اعتماد کنند.

وی در مورد زائران زندان و علت دستگیری آنها در عراق گفت: ما باید به قوانین کشور عراق احترام بگذاریم تعدادی از زائران به علت عدم توجه به قوانین عراق در بازداشت هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: برای مثال، در یکی از موارد پول هتل از سوی مسئول کاروان تسویه نشده بود، بنابر این هتل گذرنامه زائران را تحویل نداد و آنها را به پلیس معرفی کرد.

وی بیان کرد: وقتی ما اعلام کرده ایم تنها مرجع رسمی اعزام به عتبات هستیم و کاروان های ما نیز محدودیت اعزام ندارد، چرا مردم به این افراد که عده ای از آنها شیاد و کلاهبردار هستند اعتماد می کنند؟

اوحدی گفت: همین چند روز گذشته پلیس عده ای را دستگیر کرد که در قالب کاروان های زیارتی از 6 هزار زائر پول و گذرنامه به سرقت برده اند.

وی در پایان از تلاش سازمان حج و زیارت و وزارت امورخارجه جهت آزادی این زائران در عراق خبر داد و گفت: از تعداد زائران زندانی در عراق بی اطلاع هستم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:40 - 1395/06/28
قانون باید رعایت شود، تامین امنیت بیش از بیست میلیون زائر عتبات عالیات در عراق ملزم به احترام به قوانین آن کشور هست.
یا حسین ( ع )
حسینی باشیم و حسینی رفتار کنیم و رعایت قانون کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1395/06/28
اخه حج و زیارت بیشتر به منافع خودش فکر میکنه تا کار برای رضای خدا و زمینه سازی برای زیارت همه ی اقشار. پولی که اونها میگیرند گاهی تا دو برابر خرج واقعی هست که افرادی شخصی یا کاروانی بروند علت واقعی ان چیست??? چرا در ایران برای کار خیر و ثواب هم ادم باید وجه زیادی پرداخت کند??? چرا حج و زبارت اقساطی زائران را نمیبرد??? مگر زیارت بردن افراد ثواب ندارد، مگر حج و زیارت به ثواب اعتقادی ندارد??? یا نکند خدایی نکرده دولت فقط به فکر منافع مادی افتاده و معنویات را به مل فراموش کرده است!!!!??????
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج