مستند شگفت‌ انگیز دیگر از ورنر هرتسوک
۳۹۰۵۳۵
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
۱۷۶۰
ورنر هرتسوک یکی از خاص‌ترین فیلمسازان دنیا است که با کمتر کسی می‌‌توان مقایسه‌اش کرد.
مجله دنیای تصویر: ورنر هرتسوک یکی از خاص‌ترین فیلمسازان دنیا است که با کمتر کسی می‌‌توان مقایسه‌اش کرد. فیلمسازی با کارنامه‌ای پر از فیلم‌های داستانی و مستند عجیب که بدش هم نمی‌آید با تام کروز همبازی شود یا در سریال انیمیشن «ریک و مورتی» به جای یک موجود فضایی صحبت کند!

«بسوی دوزخ»، یک مستند شگفت‌انگیز دیگر از ورنر هرتسوک

هرتسوک دو سال قبل فیلم ناموفق «ملکه صحرا» با نقش‌آفرینی نیکول کیدمن را بر پرده‌ی سینماها داشت و زمستان مستندی جذاب با عنوان «ببین، خیال‌اندیشی جهان به هم متصل را» از او درباره‌ی تاثیرات اینترنت بر زندگی معاصر به نمایش در آمد. اما این فیلمساز آلمانی به زودی با دو فیلم دیگر به سینما بازمی‌گردد. تریلر «نمک و آتش» با حضور مایکل شنون و گائل گارسیا برنال و مستند «بسوی دوزخ» که درباره‌ی تنها سه آتشفشان فعال زمین است. هر دو فیلم در نمایش‌های جشنواره‌ای با استقبال مواجه شده اما اکثرا «بسوی دوزخ» را نقطه عطفی دیگر در کارنامه‌ی هرتسوک ارزیابی کرده اند.

«بسوی دوزخ» همکاری تازه‌ای است با آندره سینگر که بهترین مستندهای هرتسوک و آثار تحسین شده‌ی دیگری مانند «اقدام به کشتن» را تهیه کرده. هرتسوک به همراه کلایو اوپنهایمریک متخصص آتشفشان به اندونزی،ایسلند و اتیوپی می‌رود و تصاویری شگفت‌‌انگیز را از دل مواد مذاب بیرون می‌کشد. مستندی که از دل توضیحات زمین‌شناسی درباره‌ی آتشفشان‌ها به تجربه‌ای فلسفی می‌رسد!

 این مستند کنجکاوی‌برانگیز ماه آینده توسط شبکه نت‌فلیکس عرضه خواهد شد اما به صورت محدود در سینماها هم به نمایش درمی‌آید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج