رئیس کمیته حقیقت‌ یاب حوادث سال 88: مرتضوی قصورش را منکر بود و دیر عذرخواهی کرد
۳۹۰۸۵۰
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
۱۴۴۵ 
رئیس کمیته حقیقت‌یاب حوادث بعد از انتخابات سال 88 گفت که سعید مرتضوی در زمان فعالیت این کمیته، منکر کوتاهی خود در فاجعه کهریزک بود و حالا هم بسیار دیر عذرخواهی کرده است.
خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیته حقیقت‌یاب حوادث بعد از انتخابات سال 88 گفت که سعید مرتضوی در زمان فعالیت این کمیته، منکر کوتاهی خود در فاجعه کهریزک بود و حالا هم بسیار دیر عذرخواهی کرده است.
 
پرویز سروری - رئیس کمیته حقیقت‌یاب حوادث بعد از انتخابات سال 88 و موضوع کهریزک - در گفت‌وگو با «جمهوریت» در خصوص این اقدام سعید مرتضوی می‌گوید: این عذرخواهی خیلی دیر انجام شد. متاسفانه آقای مرتضوی اگر همین عذرخواهی را همان زمان انجام می‌داد می‌توانست آثار بسیار خوبی را در آن زمان داشته باشد.
 
نقش تصمیمات مرتضوی در بررسی‌ها و تحقیق کمیته حقیقت‌یاب بسیار برجسته دیده شد
 
نماینده مردم تهران در مجلس هشتم درباره فعالیت کمیته حقیقت‌یاب حوادث بعد از انتخابات 88 گفت: تیم بررسی در ارتباط با کهریزک همه موضوعات را شجاعانه پیگیری و مطرح کردند و درآن زمان با مقاومت جدی مرتضوی روبه‌رو شد.
 
وی تاکید کرد: در بررسی‌هایی که داشتیم نقش تصمیمات آقای مرتضوی در حوادثی که پیش آمده بود، بسیار برجسته دیده شد.
 
مرتضوی منکر کوتاهی خود در فاجعه کهریزک بود
 
سروری همچنین گفت: ایشان در زمان ملاقات‌های آن زمان هیچ کوتاهی را قبول نکرد و انکار می‌کرد و موضوعات را نمی‌پذیرفت.
 
اعزام بازداشت شدگان به کهریزک زمینه وقوع فاجعه غمبار بود
 
رئیس کمیته حقیقت‌یاب حوادث بعد از انتخابات سال 88 در مجلس هشتم تاکید کرد: اعزام افرادی که هنوز تفهیم اتهام نشده بودند به کهریزک، زندانی که مخصوص اراذل و اوباش تهران - افرادی که رعب و وحشت ایجاد می‌کردند و مزاحم نوامیس و امنیت مردم می‌شدند و محلی برای اراذل و اوباش بود - زمینه‌ساز جدی برای این حادثه غمبار بود.
 
رهبر انقلاب تاکید کردند کوچکترین ظلمی را حتی به مشارکت‌کنندگان فتنه علیه نظام تحمل نمی‌کنند
 

سروری با اشاره به رویکرد رهبر انقلاب درباره مسائل کهریزک گفت: نکته قابل توجه نقشی است که رهبر انقلاب در آن زمان در تعیین چشم‌انداز برای برخورد با حوادث بعد از انتخابات سال 88 داشتند.
 
وی افزود: در همین موضوع کهریزک رهبر انقلاب به مجموعه نیروهای انقلاب تاکید که کوچکترین ظلمی را حتی به کسانی که در این فتنه علیه نظام مشارکت کردند یا کسانی که بیگناه هستند یا کسانی که نسبت به نقشی که در موضوع داشتند تناسب جرم و جریمه شکل نگرفته بود را تحمل نمی‌کنم. این رویکرد زعامت رهبر بزرگ این کشور را اثبات کرد.
 
سران فتنه هنوز حاضر به همین عذرخواهی هم نشده‌اند
 
وی ادامه داد: سران فتنه البته هنوز حاضر به همین عذرخواهی هم نشده‌اند، هرچند که اگر امروز نیز اعلام کنند دیر خواهد بود اما به نظر من می‌تواند نقش بزرگی را در مشارکت‌های مردم به وجود آورد.
 
این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: سران فتنه و کسانی که در شعله‌ور کردن فتنه نقش اساسی داشتند امروز با سکوت به آسیب‌های ملت ایران دامن می‌زنند و بدتر از این کسانی که با خود ما صحبت می‌کردند و تاکید داشتند حرکت آقای موسوی اشتباه است اما حاضر نشدند این موضوع را در افکار عمومی اعلام کنند.
 
سروری تاکید کرد: یکی از کسانی که در فتنه با سکوت و عدم موضع‌گیری در برابر فتنه‌گران نقش بزرگی داشت در جلسه‌ای با ما و دیگران نقطه نظرات رهبری را تأیید می‌کرد، من این رفتار را منافقانه می‌دانم و معتقدم هنوز هم همه فرصت‌ها از بین نرفته است و اعلام اینکه این رفتار برای ملت ایران پرهزینه بود می‌تواند اثر مثبتی داشته باشد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج