خوشی رقصی سعد حریری برای آل سعود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۹۲۵۳۷
۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۲
۲۲۳۵
«سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل و ورشکسته اقتصادی و مرده سیاسی در لبنان که درهای کاخ سعودی هم بر رویش بسته مانده است، به منظور خوش رقصی برای آل سعود مقاله ای را علیه محور مقاومت ضد تروریسم صهیونیستی و تکفیری به ویژه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله در روزنامه « نیویورک تایمز» منتشر کرد.
خبرگزاری ایرنا: « اشرف ریفی» وزیر مستعفی دادگستری لبنان چند روز قبل تاکید کرد که کار سعد حریری تمام شده و اهل سنت لبنان منتظر حریری جدید است.
 
حالا این مهره سوخته آل سعود که پشت درهای کاخ سعودی چشم انتظار است تا راهی را برای فرار از نابودی کامل جست وجو کند به دست و پا افتاده تا بگونه ای نظر سعودی ها را به خود جلب کند تا شاید از ورطه نابودی کامل نجات یابد و نگارش و انتشار این مقاله هم در این چارچوب قابل ارزیابی است.
 
دفتر رسانه ای حریری ترجمه عربی این مقاله را که تحت عنوان « سعد حریری: ایران باید دخالت هایش را در امور عربی متوقف کند» در نیویورک تایمز چاپ شده ، در اختیار رسانه های لبنانی قرار داد.

وی در این مقاله نوشت: در 14 فوریه سال 2005 در یک انفجار بزرگ پدرم ( رفیق حریری) نخست وزیر اسبق لبنان به همراه 22 لبنانی دیگر ترور شد و دادگاه بین المللی ویژه لبنان در لاهه پنچ عضو حزب الله را به همکاری در ارتکاب این جنایت متهم کرد و اگر این اتهام ثابت شود، معنایش این است که همپیمانان ایران در لبنان مجری آن بوده اند.

سعد حریری ادعا کرد: سه سال بعد یعنی 2008 ، حزب الله بیروت را اشغال کرد؛ در حالیکه چندین سال وعده می داد زرداخانه گسترده سلاحی را که ایران برای آن آماده کرده فقط برای حمایت از لبنان در مقابل اسرائیل است اما از آن علیه ملتش استفاده کرد.

مهره سوخته آل سعود اضافه کرد: در این اثنا، حزب الله هزاران تن از جوانان لبنانی را روانه سوریه کرد تا برای دفاع از نظام بشار اسد، بجنگند و کشته شوند.

وی با این ادعا که «ایران از پایان دهه هفتاد بزرگترین کشور حامی تروریسم است» افزود: ما لبنانی ها بخوبی خشونت ، فتنه و نفرت و کینه طائفه ای و مذهبی، قساوت و تروریسم را می شناسیم ، تروریسمی که ممکن است ایران و همپیمانانش علیه کشورهای دیگر بکار گرفته باشند.

این مرده سیاسی اضافه کرد: ما گروگان گرفتن آمریکائی ها و غربی ها را در دهه هشتاد به دست وابستگان ایران در لبنان و انفجار پایگاه نیروهای مارینز در فرودگاه بین المللی بیروت را که 241 تن از سربازان و نیروهای زمینی و دریائی آمریکا کشته شدند، فراموش نمی کنیم».
سعد حریری ادامه می دهد:ما از اینکه در بیشتر جهان این حوادث فراموش شده است و همین طور تحولاتی را که امروز در سوریه و جاهای دیگر رخ می دهد، نادیده گرفته می شود، شگفت زده هستیم.

وی ادعا کرده است: امروز لبنان زیر بار سختی های ناشی از ورود یک میلیون و 300 هزار پناهجوی سوری است که نظامان سوریه آنها را به مهاجرت از خانه هایشان مجبور کرده است».
این مهره سوخته در بخشی دیگر از ادعاهای خود با نادیده گرفتن جنایات آل سعود در کشتار روزانه زنان ، کودکان و سالخوردگان یمنی که همه جهان آن را محکوم کرده اند، آورده است ، تراژدی یمن هم زمانی شروع شد که حوثی های مورد حمایت ایران، کودتائی را رقم زدند که شورای امنیت سازمان ملل متحد آن را محکوم کرده است و به همین سادگی هدف آنها ، تزلزل و تهدید ثبات سعودی و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است.

سعد حریری بر ادعاهای خود اینگونه اضافه می کند: درعراق، ایران شبه نظامیان وابسته به خود را حمایت کرد که به گسترش نفرت و کینه مذهبی در این کشور منجر شد و اکنون هم تلاش ها برای شکست داعش را تضعیف کرده است.

وی نوشته است: مقامات ایرانی پز می دهند که برچهار پایتخت عربی بیروت، بغداد ، صنعا و دمشق سیطره یافته اند و به آن افتخار می کنند، این پز دادن یک تهدید آشکار است و ما در لبنان آن را جدی می گیریم زیرا ایران خواستار توسعه دامنه نفوذ خود در خاورمیانه با فتنه انگیزی ، ترویج تروریسم و نفرت طائفه ای و مذهبی و متزلزل کردن ثبات منطقه به وسیله وابستگان خود است در حالی که ادعا می کند در جایگاه یک تماشاگر است.

این ورشکسته اقتصادی که مانند اربابان سعودی و صهیونیست خود از شکست رژیم صهیونیستی توسط رزمندگان مقاومت با حمایت های ایران و سوریه و پایان اشغال خاک لبنان عصبانی و خشمگین است، ادامه می دهد: حال این ها را با آنچه پادشاهی عربی سعودی برای لبنان انجام داده است، مقایسه کنید، در دهه هشتاد قرن گذشته که ایران سرگرم اداره شبه نظامیان وابسته به خود در لبنان بود ، سعودی به لبنان کمک کرد تا به توافق تاریخی پایان جنگ داخلی دست یابد.

« منظورم همان توافق طائف است که به نام شهر طائف در عربستان معروف شده و در آن اعضای پارلمان لبنان جمع شدند و به 15 سال کشتار مستمر پایان دادند».

وی در ادامه ادعاهای خود اضافه می کند: هنگامی که لبنان برای بازسازی اقتصادش بعداز جنگ خانگی تلاش می کرد، سعودی در نشست پاریس به کمک های حیات بخش برای بازسازی مالی لبنان متعهد شد و بیش از یک و نیم میلیارد دلار به لبنان کمک کرد.

سعد حریری ، مدعی شده است: حال ایران چند مدرسه و بیمارستان در لبنان ساخته است ؟ چه مقدار به بازسازی لبنان کمک کرده است؟ طبعا جواب تقریبا صفر است، هرگونه کمک ایران به طول کامل برای منفعت سیاسی حزب الله صرف می شود.

این مهره سوخته آل سعود اضافه می کند: در مقابل ایران یک فرصت دیگری برای کمک به کسانی که به طور واقعی در جهان عرب با خشونت می جنگند، وجود دارد، ایران باید دخالتش در امور عربی از یمن تا بحرین، عراق ، سوریه و یمن را متوقف کند، ایران باید سختگیری به اهل سنت را متوقف کند زیرا یک گروه اقلیت به حاشیه رانده شده را تشویق می کند که تروریسم راه حل است.

وی می افزاید: ایران می تواند شبه نظامیان را از سوریه خارج کند و این نخستین گام بزرگ برای از بین بردن آخرین موانع تاکتیکی در مقابل کسانی است که در جهان اسلام به طور واقعی و عملی با تندروی و خشونت مبارزه می کنند».

این مهره سوخته آل سعود ادامه می دهد : ایران می تواند بخشی از راه حل باشد اما باید دست دراز شده عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی برای برقراری روابط طبیعی و حسن همسایگی را بپذیرد و به اهل سنت عرب اجازه دهد تا برای رهائی از خشونت و تندروی وقت خود را صرف تلاشی واقعی کند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1395/07/01
حرف حق جواب نداره
United States
22:42 - 1395/07/01
بسيار حقيرانه
يک مشت کلمات ذليلانه از يک انساني که عزت نفسش را از دست داده.
Sweden
22:55 - 1395/07/01
باید برود نزد پدرش . حیف آن احترامی که از او در تهران شد
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1395/07/01
....چو ایران نباشد سرمن مباد
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1395/07/02
توهم زده مرتیکه معتاد
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1395/07/02
حالاشما چرا هزارتا پیشوندچسبوندین بهش ایاغیرازاین است کلابابغض کنایه عصبانیت خودرانشان دادید،بنظرم خیلی از حرفهایش کاملاحق بود
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1395/07/02
آقا توروخدا از این به بعد راجب آدم ها اخبار بذارید اخبار راجب حیوانات رو به مستند سازان بسپارید......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو