نفرین مرد یخی و 7 مرگ مرموز
۳۹۴۹۵۳
۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
۷۳۹۸ 
مرد یخی اوتزی ۵۳۰۰ سال قبل می زیست. به علت یخ زدن بدنش و حفظ آن به شکل مومیایی طبیعی اوتزی را از نزدیک میشناسیم.
وبسایت کافه ترک: مرد یخی اوتزی ۵۳۰۰ سال قبل می زیست. به علت یخ زدن بدنش و حفظ  آن به شکل مومیایی طبیعی اوتزی را از نزدیک  میشناسیم.

مرد یخی توسط دو توریست آلمانی که راهشان را گم کرده بودند. سال ۱۹۹۱ کشف شد.

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

مرد یخی اوتزی بین مرز ایتالیا و اتریش در منطقه اوتزتال کشف شد. او نامش را از  منطقه ای که در آن پیدا شد گرفته است.  در وهله اول تصور میشد او کوهنوردی است که در آلپ گمشده و دست بی رحم تقدیر مرگ را به سراغش فرستاده است! و یا جز سربازان مفقود شده از جنگ جهانی اول بوده، به همین دلیل مرد یخی را به پلیس اتریش تحویل دادند. بعد از آن آزمایشات زیادی رویش انجام شد.

مکانی که اوتزی در آن کشف شد چند متر داخل مرز ایتالیا بود. به همین دلیل چندی بعد اوتزی به مقامات  ایتالیای سپرده شد.

گرده های روی پوست، استخوان ها، بقایای آخرین خوراکی که خورده بود در معده و روده هایش مورد آزمایش قرار گرفت. از گرده های چسبیده به پوست مرد یخی متوجه شدند. او در زمان حیات ساکن شهر بولزانو ایتالیا بوده است. در زمان مرگ  ۳۵ الی ۴۰ سال از عمرش می گذشت و قدش به ۱۶۰ سانتیمتر می رسید.

بدن مرد یخی پوشیده از خالکوبی های نمادین است! ۶۱ خالکوبی

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

خالکوبی ها دقیقا روی مراکزی که امروزه طب سوزنی انجام میشود قرار دارد. و یا تنها کمی از آن نقاط فاصله دارند. به نوعی خالکوبی های مرد یخی جز نخستین موارد یافت شده از اعمال طب سوزنی در جهان است! محققین طی بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدند. مرد یخی بوسیله پرتاب تیر و اصابتش به کتف جانش را از دست داده است. او یا در شکار مورد حمله گروهی از مردان مهاجم واقع شده و یا طی مراسمی برای خدایان قربانی شده است.

۷ مرگ طی تحقیقات مرد یخی به وقوع پیوست. به همین دلیل شهرت دارد اوتزی نفرین شده است…

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

اولین مرگ سال ۱۹۹۲ سراغ رئیس پزشک قانونی دکتر راینر هنن رفت.

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

دکتر هنن وقتی برای کنفرانسی در ارتباط با اوتزی به محل اجتماعات می رفت. به علت تصادف شدید خودرویش با یک خودروی دیگر جانش را از دست داد.

دومین مرگ کوهنورد کورت فریتز را یافت! فریتز برای توریست ها تورهای ترتیب می داد تا آنها با محل مرگ اوتزی از نزدیک آشنا شوند. او زیر بهمن گرفتار شد.

سومی مردی روزنامه نگار به نام راینر هولزل بود. او درست بعد از پخش فیلمش در ارتباط با اوتزی جانش را از دست داد. راینر از ابتدا همه چیز را ثبت کرده بود. از بیرون کشیدن مرد یخی در آلپ تا زمان آزمایشات بیشمار دانشمندان به روی جسد، فیلم تهیه کرده و به نمایش گذاشت. راینر دچار نوع بدخیم تومور مغزی شده و خیلی زود فوت کرد.

هلموت سیمون یکی از افرادی بود که اوتزی را یافت. هلموت هم از نفرین او در امان نماند.

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

هلموت ادعا کرد روی اوتزی حق مالکیت دارد. چون این او بود که مرد یخی را یافته و به مقامات تحویل داد. او در دادگاه پیروز و ۷۵ هزار دلار غرامت دریافت کرد. هلموت برای جشن گرفتن پیروزیش در دادگاه به سمت مکانی که اوتزی را یافته بود رفت. هوای صاف و بدون ابر ناگهان طوفانی شد. سیمون در نزدیکی مکانی که اوتزی را کشف کرده بود. از دره سقوط کرده جانش را از دست داد.

برای یافتن سیمون گروهی تشکیل شد. اما رهبر گروه دچار سکته قلبی شده او هم فوت کرد!

پروفسور فردریک تیفر برونر برای جلوگیری از رشد باکتری و قارچ ها روشی ابداع کرد تا بدن اوتزی در امان بماند. او نیز قربانی بعدی بود. او حین عمل جراحی باز قلب فوت کرد.

کنراد اسپیندلر نفرین را چنان مسخره یافت که به آن می خندید.

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

بعد از پنج مرگ دیگر افرادی که در این رابطه درگیر بودند شروع به زمزمه هایی در ارتباط با نفرین اوتزی کردند. طی آزمایشات مشخص شد مرد یخی بعد از تحمل شکنجه های بسیار جان داده است. کنراد مسئول آزمایشات فنی و زیر  نظر پروفسور برونر بود. او می گفت: یعنی چه؟ یعنی نفر بعدی من هستم! اینها همه چرت و پرت های مطبوعات است…او سال ۲۰۰۵ همان سالی که پروفسور برونر جانش را از دست داد طی بیماری als(بیماری عصبی پیش رونده) جان به جان آفرین تسلیم کرد.

آخرین قربانی دکتر تام لوی اهل اتریش بود.

نفرین مرد یخی و ۷ مرگ مرموز

دکتر به آخرین مراحل چاپ کتابش در ارتباط با اوتزی رسیده بود که مرگ به سراغش رفت.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1395/07/06
حتما نفر بعدی ماییم که داریم میخونیم :)
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1395/07/06
هیچ ربطی نداره؛ واقعا بین باشید واین چرت ها رو ننویسید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج