مهریه باورنکردنی پدر عروس برای خواستگار بیکار
۳۹۵۱۴۲
۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۴
۴۰۲۹ 
پدر یک عروس در موریتانی از خواستگار دخترش خواست که یک میلیون صلوات بر پیامبر را مهر دخترش قرار دهد.
پایکاه خبری شبکه العالم: خواستگار این دختر که مدرک دانشگاهی دارد، درحال حاضر بیکار است و همین مساله، موجب شده است که پدر عروس از تعیین مهریه مالی برای دخترش چشم پوشی کند. پایگاه الشروق تونس نوشت این اقدام پدر عروس، همه حاضران در مراسم خواستگاری، در نواکشوت پایتخت موریتانی، را غافلگیر کرد.

بر اساس این گزارش، پدر عروس خواهان ثبت یک میلیون صلوات بر پیامبر اسلام (ص) یه عنوان مهریه در سند عقد  شد. بسیاری معتقدند که این کار بهترین راه برای مبارزه با پدیده پیر دختری در موریتانی است.

عادت های اجتماعی در موریتانی زنان را از صحبت درباره مسائل مادی قبل از ازدواج و تعیین شرط هایی مانند مهریه و تامین خانه و نفقه منع می کند. این عادت ها همچنین زنان را از طلب حقوق مادی خود درصورت طلاق بازمی دارد.

کارشناسان و محققان براین باورند که عادت های اجتماعی موجب شده است که ازدواج آسان و طلاق سریع درجامعه صورت پذیرد و این مساله تا حدود زیادی به بنیان خانواده در جامعه موریتانی ضربه بزند.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United States
03:08 - 1395/07/06
حالا دختره گشنه اش شد، عذا نداشت بخوره، اجاره خونه عقب افتاد اشكال نداره
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1395/07/06
چ کشور بیخودیه موریتانی.دختر پیر بشه بهتره تا با پسر علاف بیکار دست از پا درازتر ازدواج کنه و بدبخت بشه.ب ما چ ک سنتها و آداب و رسوم اونا چی میگه.حالا حتما میخواین دخترای ما موریتانی رو الگوی ازدواجشون قرار بدن نه؟ :/ خب ی کشوری هم هست ک هم پسرا باید همه چی تموم باشن تا دخترا درخواست ازدواجشونو قبول کن پسرای ما هم اونارو الگو قرار بدن :)
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1395/07/06
حقوق خانوما همه جا نادیده گرفته میشه
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1395/07/06
پس بریم موریتانی زن بگیریم به صرفه تره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج