باید به عقل وزرای دولت شک کرد، اگر...
۳۹۵۸۷
۱۱ دی ۱۳۹۱ - ۲۳:۳۲
۷۲۲۸
احمد توکلی بیان کرد
در اين مصوبه اختيارات ناشي از قانون اساسي که براي وزيران تعريف شده و اختياراتي که براي هيات وزيران در قوانين مختلف شناخته شده است، همه را يکجا به يک فرد مي‌دهند تا او هر کس را خواست رسمي، پيماني و يا جابه جا کند.
خبرگزاری مهر: عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس درباره مصوبه اخير دولت مبني بر دادن اختيار تام به معاون اجرايي رئيس‌جمهور براي استخدام بي قيد و شرط 1500 نفر افزود: در مقدمه اين مصوبه نوشته شده، همه معاونان رئيس‌جمهور و وزيران دسته جمعي آن را پيشنهاد کرده و همگي آن را تائيد کرده‌اند! اين امر بي‌سابقه در مقدمه آن نوشته شده است. اگر چنين چيزي باشد بايد در عقل وزرا شک کرد و درباره تعهدشان نسبت به قانون اساسي ترديد داشت.

احمد توکلي افزود: در اين مصوبه اختيارات ناشي از قانون اساسي که براي وزيران تعريف شده و اختياراتي که براي هيات وزيران در قوانين مختلف شناخته شده است، همه را يکجا به يک فرد مي‌دهند تا او هر کس را خواست رسمي، پيماني و يا جابه جا کند و 1500 نفر را به هر طريقي که صلاح ديد استخدام نمايد.

وي عجيب‌ترين قسمت اين مصوبه هيات دولت را بند 6 آن خواند و ادامه داد: در اين بند حتي براي پست‌هاي حاکميتي، کليدي و مديريتي، اين فرد که آقاي بقايي باشد مي‌تواند بدون نياز به آزمون، بدون نياز به تاييد، موافقت، تصويب و تاييد و يا ابلاغ از سوي هر وزير و مقامي‌و بدون نياز به شرايط، شخصا تصميم بگيرد و هر شخصي را در پست‌هاي کليدي، حاکميتي و حساس بگذارد. رئيس سابق مرکز پژوهش‌هاي مجلس اضافه کرد: بنده از رئيس مجلس به جد مي‌خواهم که هر چه سريعتر جلوي اين کار را که به معناي بر هم زدن همه نظامات مديريتي عالم است، بگيرد.

عضو کميسيون برنامه و بودجه گفت: شنيده ام در بخشنامه‌اي متعاقب مصوبه دادن اختيار تام به معاون اجرايي رئيس‌جمهور براي جذب 1500 نفر و تبديل وضعيت کارکنان نهاد رياست جمهوري و واحدهاي وابسته، بخشنامه‌اي صادر شده است که اختيارات مشابهي به استانداران و وزيران مي‌دهد. توکلي اضافه کرد: گويا رئيس جمهور مي‌خواهد در اين 6-5 ماه آخر دولت همه نظامات اداري کشور را بر هم بريزد و سرزمين سوخته تحويل بدهد. وي با اشاره به پيشنهاد اخير براي تغيير مبناي قيمت‌گذاري طلا و سکه گفت: يک کار عجيب و غريب ديگري که طي اين روزها انجام گرفته، تغيير مبناي قيمت‌گذاري طلا و سکه است که بنده نمي‌فهمم منطق اين کار چيست؛ جز اينکه ناامني و عدم اطمينان را در بازار تشديد مي‌کند، باعث قاچاق طلا مي‌شود وهزاران ميليارد ثروت را جابجا مي‌کند.

توکلي عنوان کرد: وقتي يک شبه تصميم گرفته مي‌شود که مبناي قيمت‌گذاري طلا تغيير يافته و حدود 30‌درصد کاهش پيدا کند معني اش اين است که هزاران ميليارد تومان ثروت از کساني که سکه دارند و اغلب آنها مردم عادي هستند جابه جا مي‌شود. با اين تصميم ثروت از مردم سلب شده و يک عده‌اي که نمي‌دانيم چه کساني هستند سکه و طلا مي‌خرند. احتمالا در آينده دوباره تصميم مي‌گيرند که قيمت سکه را آزاد کنند و اين باعث مي‌شود هزاران ميليارد تومان ثروت جابه جا شود. عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس تاکيد کرد: آدم دلش نمي‌خواهد باور کند که عده‌اي مصمم هستند کشور را به هزينه‌هاي سنگين دچار کنند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:01 - 1391/10/12
چقدر انتقاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس عمل کو؟؟؟؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:28 - 1391/10/12
اي كاش يه مصوبه ميدادي ما كارگراي پيماني و قراردادي رو بدون قيدوشرط استخدام ميكردن تا ديگه تعطيلات عيدبرامون زهرمار نشه كه ايا دوباره باهامون قرارداد ببندند ايا نبندند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج