مشرف شدن 300 کاروان به عتبات در 3 روز
۴۰۰۴۴۱
۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷
۱۶۵۶
مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت گفت: از روز 16 مهر روزانه حدود 105 کاروان برای عتبات اعزام خواهیم داشت یعنی روزانه حدود 4500 زائر و در این 3 روز از بیش از 13000 زائر از مرزهای زمینی و هوایی استقبال خواهیم کرد.
خبرگزاری فارس: محمد جواد دانشیار با بیان اینکه اعزام‌های روزهای 16، 17و 18 مهرماه با افزایش 100 در صدی نسبت به روزهای عادی برنامه‌ریزی شده است، گفت: از روز 16 مهر روزانه حدود 105 کاروان برای عتبات اعزام خواهیم داشت یعنی روزانه حدود 4500 زائر و در این 3 روز از بیش از 13000 زائر از مرزهای زمینی و هوایی استقبال خواهیم کرد.

برنامه‌ریزی برای ورود 300 کاروان طی 3 روز

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: در این راستا مسئولین شرکت شمسا به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا برای بیش از 300 کاروان که طی 3 روز به عتبات عالیات وارد می‌شوند بهترین و مناسب‌ترین ساختمان‌های موجود را اجاره کنند.

اجرایی شدن تردد 10 اتوبوس به سامرا از فروردین تا خرداد  طبق نظر شورای امنیت ملی
وی همچنین با اشاره به تمایل زائرین برای سفر به سامرا گفت: با امکاناتی که شرکت شمسا فراهم کرده موضوع سفر زیارتی سامرا در دستور کار دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق قرار گرفت.

دانش یار افزود: در این راستا با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق و شورای امنیت ملی از فروردین تا نیمه خرداد، تردد 10 دستگاه اتوبوس به صورت روزانه جهت حضور در سامرا اجرایی شد.

اعزام به سامرا در برخی روزها تا 85 کاروان
 
مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: با افزایش پوشش امنیتی این تردد به 20 و بعد به 30 دستگاه اتوبوس افزایش یافت و از ایام عرفه بنا شد که هر کدام از کاروان‌ها که مشتاق باشند به سامرا اعزام شوند.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل، از ایام عرف تاکنون به هر کاروانی که تقاضای حضور در سامرا را داشته است، پاسخ مثبت داده‌ایم و برخی روزها تا 85 کاروان را به سامرا اعزام کرده‌ایم.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق در پایان گفت: به شرط وجود شرایط امنیتی مناسب، امیدواریم زائرینی که تاسوعا و عاشورا در کربلای معلی حضور داشته و تمایل به حضور در سامرا دارند به این شهر اعزام شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج