توزیع مخازن بازیافت در هیات های شمال تهران
۴۰۰۵۵۴
۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۱
۱۹۵۱ 
شهرداری منطقه 3 به منظور حفظ پاکیزگی محیط شهری اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک هیات های عزاداری شمال تهران می کند.
خبرگزاری میزان: شهرداری منطقه 3 به منظور حفظ پاکیزگی محیط شهری اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک هیات های عزاداری شمال تهران می کند.
 
محمود رضا سابقی رئیس اداره ی مدیریت پسماند شهرداری منطقه 3 گفت: به منظور کاهش اثرات مخرب رهاسازی پسماندهای خشک در فضاهای شهری، مخازن و کیسه های زباله مخصوص تفکیک از مبدأ در بین هیأت های عزاداری توزیع می شود.
 
وی با بیان اینکه توزیع این کیسه زباله ها در راستای جلب مشارکت عزاداران و سوگواران حسینی در حفظ پاکیزگی شهر و جلوگیری از انتشار پسماندهای خشک تجزیه ناپذیر در سطح شهر است، افزود: توزیع این کیسه ها و مخازن در راستای جمع آوری پسماندهای خشک تجزیه ناپذیر نظیر ظروف و لیوان های یکبار مصرف ، کاغذهای بسته بندی مواد خوراکی مانند کیک و .. هستند.
 
سابقی خاطرنشان کرد: همه ساله در ایام دهه محرم و به هنگام توزیع نذورات مردمی در بین عزاداران با حجم انبوهی از پسماندهای خشک خصوصا پسماندهای خشک تجزیه ناپذیر مواجه هستیم که علاوه بر زشت نمودن منظر شهری موجب تخریب محیط زیست و آلودگی محیط شهری می شود.

وی  ابراز کرد: با وجود اینکه در ایام عزاداری شاهد افزایش 10 برابری پسماندهای خشک هستیم اما با تلاش تمامی نیروهای زحمتکش واحد های خدمات شهری، فضای سبز و پسماند چهره تمیز شهر حفظ شد.
 
سابقی با بیان اینکه عوامل اداره ی بازیافت در مساجد ،  هیئت های عزاداری حضور یافته و در خصوص تفکیک بهینه ی پسماندهای خشک و تر توضیحاتی را به عزاداران ارائه می دهند و بین آنان کیسه های مخصوص آبی رنگ توزیع می کنند افزود:  خودروهای ویژه بازیافت نیز در ساعات مقرر برای جمع آوری پسماندهای خشک در  مساجد و هیئت ها حضور پیدا می کنند .
 
وی تصریح کرد : استفاده از ظروف چند بار مصرف به جای ظروف یکبار مصرف ، استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی به جای ظروف پلاستیکی و تفکیک پسماندهای غذا از ظروف و بطری های پلاستیکی و شیشه ای از جمله نکاتی است که آموزشگران به عزاداران تشریح می کنند.
 
سابقی با اشاره به اینکه آموزش تفکیک پسماند به صورت مستمر در مساجد ،مدارس ،سراهای محله ،انجمن های خیریه ،سازمان ها و ادارات دولتی و خصوصی ،واحدهای تجاری و منازل مسکونی با استفاده از 12 آموزشگر در سطح محلات اجرا می شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1395/07/15
باور کنید عذا داری فقط به گریه و سینه زنی و پخش نذری نیست
کمک به دیگران و دست یک نیازمند را گرفتن و کمک به یک ابرو دار هم همان عزاداری هست که در اسلام بسیار تاکید شده
حداقل کار نکنیم که نیروهای خدمات شهری که کمترین حقوق را میگیرند و بیشتری زحمت شبانه روزی را می کشند را دچار مشکل که موجب این الودگی شدند کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج