زبان‌های مختلف دنیا چگونه تکامل یافتند؟
۴۰۳۱۱۷
۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۳
۴۰۳۵
حتما بارها شنیده‌اید که زبان فارسی از زیرشاخه‌های خانواده‌ی زبان‌های هندو اروپایی است. خانواده‌ای متشکل از چند صد زبان و گویش که بیشتر ساکنان قاره‌ی اروپا، فلات ایران، آسیای میانه و شبه قاره‌ی هند و در کل جمعیتی در حدود ۳ میلیارد نفر به آن صحبت می‌کنند.
مجله دیجی کالا: حتما بارها شنیده‌اید که زبان فارسی از زیرشاخه‌های خانواده‌ی زبان‌های هندو اروپایی است. خانواده‌ای متشکل از چند صد زبان و گویش که بیشتر ساکنان قاره‌ی اروپا، فلات ایران، آسیای میانه و شبه قاره‌ی هند و در کل جمعیتی در حدود ۳ میلیارد نفر به آن صحبت می‌کنند.
 
در عین حال که این زبان‌ها همه عضو یک خانواده هستند، ولی بیشتر اوقات برای درک شباهت بین آن‌ها کار جدی پژوهشی لازم است. زبان‌شناسان تا به حال خانواده‌های زبانی مختلفی را شناسایی کرده‌اند. مثل خانواده‌ی زبان‌های اورال آلتایی، آفرو آسیایی، آسترونزیایی، چینی تبتی و ترکی.
 
هرکدام از این خانواده‌ها دارای شاخه‌های متعدد شامل ده‌ها و صدها زبان و لهجه هستند. این شاخه‌ها عموما به دلیل مهاجرت جمعیت‌ها و دور افتادن آن‌ها از یکدیگر بوجود آمده‌اند.
 
جابجایی انسان‌ها روی کره‌ی خاکی و شاخه شاخه شدن جمعیت‌ها، باعث شاخه شاخه شدن خانواده‌های زبانی شد. زبان به عنوان ابزار ارتباطی انسان، درست مثل گونه‌های جانداران دچار تکامل می‌شود و انواع مختلفی پیدا می‌کند.
 
برای اینکه دقیقا بفهمید که زبان‌های مختلف دنیا چگونه تکامل پیدا می‌کنند، حتما ویدیوی زیر را ببینید.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
زبان‌های مختلف دنیا چگونه تکامل یافتند؟ 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج