جشنواره توکیو از اسکورسیزی تقدیر می‌کند
۴۰۳۸۲۳
۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲
۱۵۰۷
برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو با اهدای جایزه «سامورایی» به پاس یک عمر دستاورد حرفه‌ای از مارتین اسکورسیزی فیلمساز سرشناس هالیوود و کیوشی کوروساوا کارگردان کهنه‌کار ژاپنی و اسطوره ژانر وحشت تقدیر می‌کنند.
وب‌سایت آی ‌سینما: برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو با اهدای جایزه «سامورایی» به پاس یک عمر دستاورد حرفه‌ای از مارتین اسکورسیزی فیلمساز سرشناس هالیوود و کیوشی کوروساوا کارگردان کهنه‌کار ژاپنی و اسطوره ژانر وحشت تقدیر می‌کنند.

به گزارش‌«هالیوود ریپورتر»، مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره فیلم توکیو در روز سوم نوامبر (13 آبان) با اهدای جایزه یک عمر دستاورد حرفه‌ای به اسکورسیزی و کوروساوا برگزار می‌شود. این سومین سال است که جایزه «سامورایی» به سینماگران برگزیده جشنواره اهدا می‌شود.
 
جشنواره توکیو از اسکورسیزی و کوروساوا تقدیر می‌کند

اسکورسیزی که فیلم اخیر خود - «سکوت» - را با اقتباس از رمانی به قلم شوساکو اندو نویسنده ژاپنی جلوی دوربین برده است، به دلیل مشغله کاری امکان حضور در این مراسم را نخواهد داشت.

کوروساوا فیلمساز 61 ساله که به اسطوره ژانر وحشت سینمای ژاپن معروف است، فیلم اخیر خود با عنوان «زن در لوح نقره‌ای» را تماما در فرانسه فیلمبرداری کرده که برای اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو امسال روی پرده رفت. به گفته برگزارکنندگان جشنواره، کوروساوا هم در مراسم اختتامیه و هم در نشستی آزاد که به بهانه مرور کارنامه فیلمسازی او برگزار می‌شود، شرکت خواهد داشت.

بیست و نهمین جشنواره فیلم توکیو از 25 اکتبر (چهارم آبان) افتتاح می‌شود و سوم نوامبر (13 آبان) به کار خود پایان می‌دهد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج