برادران کوئن درباره دنیای وب می‌نویسند
۴۰۴۷۵۲
۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶
۲۰۲۱ 
: برادران کوئن فیلمنامه یک تریلر علمی-تخیلی با عنوان «وب تاریک» (Dark Web) را می‌نویسند. نگارش نسخه اصلی فیلمنامه این پروژه برعهده دنیس لهین نویسنده امریکایی بوده و دو فیلمساز برنده اسکار برای بازنویسی سناریو قرارداد بسته‌اند.
وب‌سایت آی ‌سینما: برادران کوئن فیلمنامه یک تریلر علمی-تخیلی با عنوان «وب تاریک» (Dark Web) را می‌نویسند. نگارش نسخه اصلی فیلمنامه این پروژه برعهده دنیس لهین نویسنده امریکایی بوده و دو فیلمساز برنده اسکار برای بازنویسی سناریو قرارداد بسته‌اند. فیلم روایتگر ماجرای زندگی شخصیتی حقیقی به نام «راس ویلیام اولبریکت» است که با راه‌اندازی سایتی مشابه «آمازون» یک بازار سیاه آنلاین به راه می‌اندازد و درنهایت با دریافت حکم حبس ابد سر از زندان‌های ایالات متحده درمی‌آورد.  
 
برادران کوئن درباره دنیای وب می‌نویسند

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، جوئل و اتان کوئن قصد دارند به زودی فیلمنامه «وب تاریک» را بازنویسی کنند. سناریوی اصلی این پروژه که تلفیقی از ژانرهای علمی-تخیلی، حادثه‌ای، جاسوسی و اکشن - معروف به «تکنوتریلر» - است توسط دنیس لهین نوشته شده است؛ کسی که پیش از این فیلم‌های معروفی همچون «رودخانه میستیک» ساخته کلینت ایستوود و «شاترآیلند»ِ مارتین اسکورسیزی با اقتباس از رمان‌های او جلوی دوربین رفته‌اند.

این پروژه سینمایی روایتگر ماجرای زندگی راس ویلیام اولبریکت یکی از چهره‌های بدنام فضای وب است که زمانی یکی از گردانندگان اصلی بازار آنلاین مواد مخدر بوده است. اولبریکت 29 ساله با راه‌اندازی بازاری آنلاین مشابه «آمازون» که به «سیلک رود» معروف بود رفته‌رفته تبدیل به هیولایی جنایتکار شد. در نهایت، اولبریکت به جرم فروش مواد مخدر و پولشویی به حبس ابد محکوم شد و در حال حاضر بدون امکان فرجام‌خواهی در زندان‌های امریکا در حبس به سر می‌برد.   

ظاهرا برادران کوئن در نظر دارند در بازنویسی «وب تاریک» از ساختار معمایی و پرپیچ‌وخم فیلمی مانند «فارگو» استفاده کنند. دو فیلمساز سرشناس در سال‌های اخیر نگارش سناریوی فیلم‌های مهمی همچون «پل جاسوس‌ها» ساخته استیون اسپیلبرگ و «نشکسته» به کارگردانی آنجلینا جولی را برعهده داشته‌اند که اولی نامزدی جوایز اسکار پارسال را نیز برای‌شان به همراه داشت. هنوز مشخص نیست چه کسی کارگردانی پروژه «وب تاریک» را برعهده می‌گیرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج