ساخت نسخه الکتریکی شورولت کوروت C7
۴۰۵۲۷۴
۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
۱۲۸۸
تیمی تحت عنوان شرکت «Genovation» که در مریلند آمریکا واقع است، در اوایل سال جاری یک دستگاه شورولت کوروت C6 Z06 را تبدیل به نمونه‌ای تمام الکتریکی کردند که توانست به حداکثر سرعت 330 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و بدین ترتیب رکورد جهانی سریع‌ترین خودروی تمام الکتریکی خیابانی دنیا را بنام خود ثبت نمود.
وب سایت پدال - امیر دهقان: تیمی تحت عنوان شرکت «Genovation» که در مریلند آمریکا واقع است، در اوایل سال جاری یک دستگاه شورولت کوروت C6 Z06 را تبدیل به نمونه‌ای تمام الکتریکی کردند که توانست به حداکثر سرعت 330 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و بدین ترتیب رکورد جهانی سریع‌ترین خودروی تمام الکتریکی خیابانی دنیا را بنام خود ثبت نمود.
 
حال این شرکت کوچک با استفاده از تجربیات و شهرتی که به‌وسیلهٔ ساخت کوروت C6 الکتریکی و ثبت رکورد سریع‌ترین خودروی خیابانی تمام الکتریکی به دست آورده اعلام کرده است که قصد ساخت جانشین آن کوروت الکتریکی رکوردشکن را این بار بر اساس کوروت C7 دارد. این خودروی تمام الکتریکی جدید برخلاف نمونهٔ قبلی، خودرویی تولیدی بوده و مجوز حرکت در خیابان‌ها را نیز خواهد داشت.

 ساخت نسخهٔ الکتریکی شورولت کوروت C7

خودروی الکتریکی جدید شرکت مذکور، در زیر پوستهٔ کوروت C7 گرند اسپرت ساخته شده و Genovation GXE نام گرفته است. کوروت معمولی خودرویی سریع، جذاب و با صدای بسیار بلندی است درحالی‌که GXE هم تمامی این موارد را به‌جز صدای بلند دارد. حاصل تلاش این شرکت ساخت خودرویی با ظاهر آشنا اما ویژگی‌هایی ناآشنا است. این خودرو 660 اسب بخار قدرت و 813 نیوتن متر گشتاور دارد که به لطف استفاده از سیستم مدیریت باطری، موتورهای الکتریکی و باطری‌های قدرتمند به دست آمده است. GXE با یک‌بار شارژ کامل باطری‌ها در یک رانندگی عادی تنها قادر به پیمودن 210 کیلومتر است و این یعنی در صورت رانندگی در پیست و استفاده از نهایت توان خودرو، احتمالاً شارژ باطری‌ها بسیار سریع‌تر تخلیه شده و بُرد خودرو تا حد قابل‌توجهی کمتر از این خواهد شد؛ اما این ماشین الکتریکی با برخورداری از تقسیم وزن 50/50 و مرکز ثقل بهینه شده مطمئناٌ رانندگی لذت بخشی را ارائه کرده و موجب لذت بردن راننده حتی در مدت کوتاهی خواهد شد.

 ساخت نسخهٔ الکتریکی شورولت کوروت C7

تصاویری که از سوی سازنده ارائه شده نشان می‌دهد که این شرکت قصد ندارد تغییرات زیادی را در ظاهر کوروت ایجاد کند به‌گونه‌ای که فقط در سپر جلوی خودرو تجدیدنظر شده و با جایگزینی چهار چراغ گرد بجای چراغ‌های عقب استاندارد کوروت، سعی شده GXE از کوروت معمولی متمایز شود. البته این مورد سنت چراغ‌های گرد عقب کوروت را هم مجدداً زنده کرده است. تنها 75 دستگاه از GXE ساخته خواهد شد و هریک قیمتی برابر با 750 هزار دلار خواهند داشت. قیمتی که اصلاً ارزان نیست اما با توجه به گفته‌های شرکت Genovation، هر خودرو پس از درخواست خریدار و با توجه به تمایلات و سلیقهٔ او ساخته خواهد شد.
 
بعلاوه این تنها راهی است که می‌توان یک کوروت الکتریکی در اختیار داشت. کسانی که علاقه‌مند به خرید این خودرو هستند می‌توانند با پرداخت سپردهٔ 250 هزار دلاری یکی از 75 دستگاه را پیش‌خرید کنند اما ماشین خود را زودتر از سه‌ماههٔ چهارم سال 2019 دریافت نخواهند کرد چراکه نمونه‌های نهایی پس از یک دورهٔ 2 ساله برای طراحی و 1 سال برای تولید، آماده خواهند شد.
 
 ساخت نسخهٔ الکتریکی شورولت کوروت C7
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج