قاچاق فروش‌های لوازم خانگی
۴۰۶۷۵۲
۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
۱۵۰۲
۱۰ درصد واحدهای صنفی کشور قاچاق فروش هستند.
خبرگزاری تسنیم: ۱۰ درصد واحدهای صنفی کشور قاچاق فروش هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: به جرات می گویم بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد واحدهای صنفی ما قاچاق فروش نیستند؛ ۱۰ درصدی هم که قاچاق فروش‌ هستند بیشترشان پروانه کسب ندارند.

محمد طحانپور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با موضوع برخورد اصناف با قاچاق کالا در بوته نقد افزود: هدف همه ما مبارزه با ورود و فروش کالاهای قاچاق است و قرار است ما این کار را خوب اجرایی کنیم .

وی ادامه داد: البته در بحث ورود مسئولیت با دیگران است و کالا ها از یک مبادی وارد می شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: مابه منظور حمایت از تولید داخل و چرخ تولید با کالای قاچاق برخورد جدی داریم و صف اول نیز صنف ما بود و به همین منظور برای صنف خود جلسه ای گذاشتیم و توجیهشان کردیم.

طحانپور با بیان اینکه بازرسان تعزیرات آن شناختی که ما نسبت به اصناف داریم ندارند افزود: از اول مهر طرح برخورد با کالاهای قاچاق اجرایی شد که در بازرسی ها برخی از فروشندگان فاکتور نداشتند بنابراین از ستاد مبارزه با قاچاق کالا 15 روز مهلت خواستیم تا فروشندگان فاکتور تهیه کنند.

وی ادامه داد: البته ما کالاهای موجود اصناف را تضمین می کنیم و رسید می دهیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: البته در این خصوص یک سری اطلاعات غلط به معاون اول رئیس جمهور داده بودند که ما درجلسه ای حاضر شدیم و توضیحات کافی را دادیم و خواهش کردیم که این کار را به اتاق اصناف اتحادیه ها واگذار کنند چون هیچ کس کارشناس تر از ما نیست.

وی افزود: اینکه می گویند چاقو دسته خودش را نمی برد اینگونه نیست .

طحانپور با بیان اینکه واحدهای تحت پوشش ما باید امنیت داشته باشند گفت:  اگر امنیت نداشته باشد و هر کسی به عنوان بازرس از هر نهادی هر دقیقه بخواهد آنجا برود و بازرسی کند ما کار را ول می کنیم.
وی ادامه داد: ما مسئول صنف هستیم و ما تشخیص می دهیم .

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: ما به عنوان کاشف، کالاهای قاچاق را کشف و صورت جلسه می کنیم و بعد از آن فروشنده حق فروش آن را ندارد و یک برگ از آن صورت جلسه را نیز به تعزیرات می دهیم.

طحانپور افزود: البته مرحله دوم بازرسی های ما با شب تاسوعا مواجه شد بنابراین ما کار خود از روز شنبه ( 24 مهر )  شروع کردیم و امروز که دو شنبه است بازرسان اصناف در سطح بازار حضور دارند.

وی با بیان اینکه به جرات می گویم بیش از 85 تا 90 درصد واحدهای صنفی ما قاچاق فروش نیستند و تنها 10 درصدی هستند که بیشتر آنها نیز پروانه کسب ندارند و واحدهای اجاره ای اند که در این خصوص نیز تمهیداتی اندیشیده شده است و خبر های خوبی نیز خواهید شنید.

طحانپور ادامه داد: البته کسانی که منافع آنها به واسطه این بازرسی ها به خطر افتاده شانتاژ می کنند .

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: متاسفانه اکنون هر کسی در هر استانی برای خودش دولت تشکیل داده است و کالاهایی که درایران تولید می شود اما برند اش خارجی است ، می گیرند و دلیل آن این است که ماموران آگاهی کافی ندارند و می گویند این کالاها خارجی است و این به معضلی تبدیل شده است.

وی افزود: اینکه می گویند کالا کم شده صحیح نیست و دو برند خارجی در ایران تولید می کنند که این شیوه تولید نیز مانند سابق نیست .

ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف هم در این برنامه گفت: 90 درصد کالاهای قاچاق را سایت های اینترنتی می فروشند.

او افزود: 100 درصد ما با قاچاق مخالف هستیم و باید با آن برخورد شود اما باید ریشه قاچاق را پیدا کنیم و این مورد تایید همه است.

درستی گفت: دربحث مبارزه با قاچاق و سطح عرضه بهتر است از مبادی شروع کنیم و به گلوگاه برسیم.

نایب رئیس اول اتاق اصناف درباره اینکه آیا به لحاظ قانونی اصناف می تواند به عنوان کاشف و یا ناظر بر سطح عرضه کالا عمل کند افزود: ما صددرصد می توانیم اصناف نظاره گر است و تشخیص می دهد و کاشف نیز وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت است .

درستی ادامه داد:تعزیرات حکومتی بدون حضور اصناف حق ورود (به اصناف و مغازه ها) را ندارند .

وی گفت:‌اصناف ما باید امنیت شغلی را داشته باشند  و ما بخش خصوصی هستیم و مکلفیم از بخش خصوصی دفاع کنیم.

نایب رئیس اول اتاق اصناف افزود: کدام قانون گفته که تعزیرات مستقیم ورود کند مگر در مواردی که به صورت تلفنی از طریق 124 اعلام شکایت شود که در آن شرایط مشخص است که تعزیرات می تواند وارد شود.

نایب رئیس اول اتاق اصناف افزود: وقتی می گوییم به سراغ انبار ها بروید به این دلیل است که کالاها از انبار به سطح شبکه توزیع وارد می شود.

درستی با بیان اینکه مغازه دار ما قاچاقچی نیست گفت: شما بازار را تامین کنید مسلما مغازه دار ما همان فرهنگی را دارد که می گفتیم کاسب حبیب خدا است اما متاسفانه باید بگویم «امروز هر آنچه چوب است تو سر کاسه و واحد صنفی می زنند».

وی ادامه داد: بخش خصوصی پای کار است و توانایی اش را دارد اما با هماهنگی دولت باید این کار انجام شود بویژه که در دولت تدبیر و امید در پشت درهای بسته تصمیم گیری نمی کنند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف گفت:‌ما در تهران 380 هزار واحد صنفی داریم که اگر بخواهیم با اکیپ های مشترک از آنها بازرسی کنیم روزی چند تا از این واحد ها را می توانیم بازرسی کنیم .

درستی افزود: همه دست در دست هم بدهیم با قاچاق مبارزه کنیم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج