سفر به سواحل سنگی نروژ
۴۰۹۷۵۶
۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
۹۸۰۷ 
سواحل صخره ای نروژ سه جاذبه سنگی دیدنی و جذاب دارد که هزاران کوهنورد و صخره نورد و توریست ماجراجو را هر ساله به سوی خود جذب می کند.
 برترین ها: سواحل صخره ای نروژ سه جاذبه سنگی دیدنی و جذاب دارد که هزاران کوهنورد و صخره نورد و توریست ماجراجو را هر ساله به سوی خود جذب می کند. به غیر از هیجان کوهنوردی، این مکان ها منظره ای دارند که کلمات قادر به توصیف آن نیستند.

ترولتونگا (Trolltunga):

ترولتونگا یک قطعه سنگ است که به صورت افقی بالای کوه پیش رفته و منظره ای فوق العاده ایجاد کرده است، درست مثل زبانی که از دهان بیرون آمده باشد. در زبان نروژی ترولتونگا به معنای «زبان ترول» است. این سنگ مثل یک قطره عمودی در ارتفاع 350 متری آب های زیرش است. هم یک راه پله ای و هم یک گذرگاه در 950 متر اولی که به این نقطه می رسد وجود دارد و بعد از آن جا مسیرهای کوهنوردی مشخص شده اند که بازدیدکنندگان می توانند از آن عبور کنند. قبلا واگن های برقی وجود داشت که بازدیدکنندگان می توانستند تا ارتفاع 950 متری از آن استفاده کنند اما امروزه کاربردی نیستند.
 
جاذبه های سنگی نروژ
 
جاذبه های سنگی نروژ 
 
جاذبه های سنگی نروژ 
 

 
Kjeragbolten:

Kjeragbolten یک تخته سنگ به عرض دو متر است که در شکاف کوه Kjerag قرار گرفته است. ایستادن در بالای آن نیاز به شجاعت و جرات زیادی دارد زیرا تا 984 متر زیر این سنگ هیچ چیزی نیست تا اینکه به آب های سرد Lysefjorden می رسد. در واقع این نقطه یک مقصد محبوب برای بیس جامپرها و عکاسان است.
 
جاذبه های سنگی نروژ
 
جاذبه های سنگی نروژ 
 
جاذبه های سنگی نروژ 
 

 
 پریکستولن (Preikestolen):

پریکستولن یک صخره عظیم 604 متر بالاتر از Lysefjorden است. بالای صخره حدود 25 در 25 متر مساحت دارد و تقریبا مسطح و یکی از جاذبه های مشهور توریستی نروژ است. پیاده روی تا این پریکستولن از یک مسیر کاملا شیب دار و حدود 2-3 ساعت طول می کشد.
 
سفر به هریک از این جاذبه های سنگی به تجربه کوهنوردی خوب و عدم ترس از ارتفاع نیاز دارد. اگر این موارد را در خودتان می بینید، حتما بازدید از این نقاط را در برنامه های آینده تان قرار دهید.
 
جاذبه های سنگی نروژ
 
جاذبه های سنگی نروژ
 
جاذبه های سنگی نروژ 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج