قضاوت داور دربی خوب بود یا بد؟
۴۱۶۳۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۸
۵۳۲۱ 
محسن قهرمانی برای اولین بار داوری دربی تهران را تجربه کرد. داوری دیداری که دو صحنه مشکوک به پنالتی داشت و به گفته برخی از کارشناسان داوری قهرمانی در یکی از آنها باید برای پرسپولیس پنالتی اعلام می کرد.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: محسن قهرمانی برای اولین بار داوری دربی تهران را تجربه کرد. داوری دیداری که دو صحنه مشکوک به پنالتی داشت و به گفته برخی از کارشناسان داوری قهرمانی در یکی از آنها باید برای پرسپولیس پنالتی اعلام می کرد. جلال و مسعود مرادی و هوشنگ نصیرزاده در پنالتی نبودن صحنه ای که در محوطه جریمه روی حقیقی اتفاق افتاد با قهرمانی هم عقیده بودنداما جز این دو صحنه، قهرمانی اشتباهات دیگری هم داشت.

قهرمانی با جسارت بیشتری نسبت به دیگر داوران ایرانی که دربی را قضاوت کرده بودند داوی کرد. سعی می کرد کمتر سوت بزند و به اصطلاح بازی را نکشد. کاری که ممکن بود در چنین دیدار حساسی بازی را از دست او خارج کند. او حتی برخلاف داوران قبلی دربی از آوانتاژهای زیادی در طول بازی استفاده کرداما در هر حال عملکرد قهرمانی در تشخیص خطاها ضعیف و پراشتباه بود. برخوردهای زیادی بین بازیکنان دو تیم پیش آمد که در تعدادیاز آنها قهرمانی به راحتی از خطاهای اتفاق افتاده می گذشت.

البته او برخلاف همیشه توانست بدون استفاده از کارت های زیاد، بازی را کنترل کند. برخلاف داوری های معمولش عصبانی نشد و فقط یک کارت زرد داد و آن هم به حقیقی و در همان صحنه مشکوک به پنالتی بود که تمارض تشخیص داد.

داوری قهرمانی با داوری های دیگر داوران ایرانی دربی در طی این چند سال متفاوت بود و بیشتر از آنها سعی کرد که در بازی کم تاثیر باشد اما به نظر یکی از قضاوت های ضعیف بود و اگر بازیکنان و مربیان آنگونه که در بازی بودند با او همکاری نمی کردند، مشخص نبود که از پس این بازی برآید.

مسعود مرادی: هیچ کدام پنالتی نبود

داور سابق فوتبال ایران که به تازگی از داوری خداحافظی کرده، از قهرمانی تمجید کرد و تصمیماتش را درست دانست. مرادی که در استودیوی برنامه فوتبال برتر حضور داشت گفت همه تصمیمات قهرمانی درست بوده است: «فقط من با دادن کارت زرد به حقیقی موافق نیستم. به نظرم برخورد انجام شد و داور نباید کارت می داد.»

عسگری: تصمیمات قهرمانی درست بود

حسین عسگری در گفت و گو با تسنیم از عملکرد قهرمانی داور دربی دفاع کرد: «تصمیم قهرمانی در مورددو صحنه مشکوک که اعلام پنالتی نشد درست بوده است.» عسگری برای دفاع از قهرمانی به صحبت های گل محمدی هم واکنش نشان داد. او گفته بود که داوران در چند بازی پنالتی های پرسپولیس را نگرفته اند.

عسگری گفت: «چرا وقتی اشتباهات داوری به نفعشان است حرفی نمی زنند؟ این موارد بحث های حاشیه ای است! هیچ تیمی نمی تواند ادعا کند که تمامی اشتباهات داوری به ضررش بوده.»

رودنیل: هر دو صحنه مشکوک به پنالتی بود


نوذر رودنیل کارشناس داوری کشورمان، هر دو صحنه مشکوک داخل محوطه پرسپولیس را پنالتی می داند. رودنیل به ایسنا می گوید داور خطاهای مشابه این صحنه ها را خطا می گرفت: «پنج خطای مشابه دو خطایی که در محوطه جریمه استقلال صورت گرفت، در نیمه اول در بیرون از محوطه روی داد که دارو آنها را خطا گرفت اما دو باری که در محوطه رخ داد، خطا نگرفت. معتقدم هر دو صحنه مشکوک در دقیقه 41 و 46 پنالتی بود.»

سیار: داور یک پنالتی برای پرسپولیس نگرفت

پرویز سیار کارشناس داوری ایران، داوری قهرمانی را کم نظیر دانست: «قهرمانی قضاوت درخشان و کم نظیری داشت. او به خوبی بازی را اداره کرد و به موقع آوانتاژ می داد. فقط متاسفانه یک اشتباه داشت که آن هم اشتباه تاثیرگذار بود. بازیکن استقلال با دست حقیقی را زد و نمی دانم چرا داور پنالتی نگرفت. در صحنه محمد نوری حق با داور بود. دو بازیکن همزمان به سمت توپ حرکت کردند اما نوری زرنگی کرد. داور می توانست به او کارت زرد هم بدهد.

غیاثی: خطا روی حقیقی پنالتی بود

از دید غیاثی، داور باید یک پنالتی در نیمه اول برای پرسپولیس می گرفت: «قهرمانی قضاوت بدی نداشت. به جز دو صحنه داخل محوطه استقلال، بازی صحنه خاصی نداشت. صحنه اول و برخورد محمد نوری با بازیکن استقلال پنالتی نبود اما در صحنه دوم بازیکن استقلال روی رضا حقیقی مرتکب خطای پنالتی شد. قهرمانی در دادن آوانتاژ هم مشکل دارد. آوانتاژ زمانی داده می شود که بازیکن صاحب توپ بتواند از آن استفاده کند.»
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:24 - 1391/11/07
قضاوت داور خوب یا بد؟؟؟
سوال کردن داره؟
-
11:32 - 1391/11/07
هیچکدام پنالتی نبود زرشک
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:41 - 1391/11/07
سیار: بازیکن استقلال با دست حقیقی را زد و نمی دانم چرا داور پنالتی نگرفت.

فکر کنم سیار یه بازی دیگه رو میدیده!اون دست حقیقیه که تو صورت نکونام خورده کااااااارشنااااااس!!!
پاسخ ها
Adi
UNITED KINGDOM
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
احتمالاً داشته شبکه ورزش رو نگاه می کرده...
looooooooooooooool
سینا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
دوست من «کاربر عزیز»فکر کنم شما داشتی پلی استیشن بازی میکردی.تازه سایت نظر همیراد و ریاحی رو در مورد پنالتی ها کار نکرده.اونها هم گفتن جفتش پنالتی بود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:29 - 1391/11/07
داور افتضاح بود يه پنالتي 100% رو واسه پرسپوليس نگرفت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:12 - 1391/11/07
پنالتی نبووووووووووووووووووووووووود
پاسخ ها
نادر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
در مورد اینکه نوع کاربریت رو عوض کنی بری تو کار کشک سابیدن نظرت چیه؟کلا نظراتت رکوردار منفیه؟
UNITED STATES
13:26 - 1391/11/07
به نظر من که هر دو صحنه پنالتی بود...
ما تو خونه با فامیل داشتیم بازی رو میدیدم به خدا باجناق خودم که استقلایه دو آتیشس کاملاً قانع شد که هر دو صحنه پنالتی بوده
یا حتی خانمهامون که علاقه زیادی به فوتبال ندارن هم فهمیدن پنالتی بوده حالا آقا مرای یا عسگری میگن نبوده!؟ خوب اینم دلیل داره مرادی چون از دوستان آقای قهرمانیه و عسگری هم چون رئیس کمیته داروانه و نمیخواد داوری که واسه بازی انتخاب کرده رو خراب کنه...
اینارو گفتم که بگم حتی یه آدم عادی هم اگه بدون پیش داوری و بدون تعصب صحنه ها رو نگاه کنه حتماً میگه پنالتی بوده...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:37 - 1391/11/07
داور افتضاح بود يه پنالتي 100% رو واسه پرسپوليس نگرفت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:40 - 1391/11/08
سینا جان!نگرفتی چی میگم!بحث کارشناسا سر پاهاس، این یکی تو فاز دست هاس!!!ببین طرف چقدر پرته!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:42 - 1391/11/08
مطئن باشید اگر داور این صحنه ها راپنالتی اعلام میکرد .آقایان عسگری ومرادی باهمین حرارت تصمیم داور روتأیید می کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج