۱۵ درمان خانگی برای سرفه بچه‌ها
۴۱۷۴۵
۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
۱۷۱۵۳۸۴
سرفه بچه‌ها انواع مختلفی دارد که هرکدام هم راهکار و درمان مخصوص به خود را دارند. در این مطلب انواع سرفه‌ها و درمان‌های آن‌ها را آورده ایم.
برترین‌ها: هیچ چیز برای والدین ناراحت‌کننده‌تر از شنیدن صدای سرفه بچه‌ها هنگام شب نیست. این مشکل معمولا پدر و مادرها را نگران می‌کند؛ طوری که حاضرند هر کاری انجام دهند تا هرچه زودتر سلامت کوچولویشان را ببینند اما در واقع سرفه رفلاکس طبیعی بدن است که به دلیل تحریک مژه‌های برونش و دستگاه تنفس، تحریک و توسط اعصاب مرکزی و تحریک دیافراگم ایجاد می‌شود.
 
توسط سرفه، مقدار زیادی ترشحات خارج می‌شود تا راه هوایی باز شده و تنفس راحت‌تر انجام شود. سرفه بر اثر مکانیسم تحریک گاهی خفیف و گاهی شدید است اما علت سرفه هرچه باشد راه‌های درمانی خاصی برای آن وجود دارد که والدین باید به آن توجه کنند. از زبان دکتر اکبر کوشانفر، متخصص کودکان و استاد دانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی به تشریح علل گوناگون سرفه در کودکان و راه‌های درمان آن را می‌خوانید.

سرفه خروسکی

فرزندتان با گرفتگی بینی به خواب می‌رود اما فقط چند ساعت می‌تواند بخوابد چون ناگهان با صدای سرفه‌ای شبیه خروس از خواب بیدار می‌شود.

 علت چیست: خروسک. این سرفه‌ها معمولا به دلیل التهاب و تورم در قسمت پایین راه تنفسی، حلق، ‌نای و حنجره و معمولا بین کودکان ۶ ماه تا ۳ سال اتفاق می‌افتد زیرا این کودکان مسیرهای تنفسی باریک‌تری دارند. این مشکل معمولا دلیل ویروسی دارد. این سرفه‌ها معمولا طی روز بهتر می‌شود اما شب‌ها دوباره برمی‌گردد. در این حالت خشونت در صدای کودک به وضوح مشخص است. خروسک می‌تواند والدین را نگران کند اما در  بیشتر مواقع می‌توان علائم آن را برطرف کرد.
 
به راهکارهای شماره ۱، ۲، ۴، ۵، ۷، ۸ و ۱۳ مراجعه کنید.

سرفه خشک شبانه

کوچولوی شما در طول زمستان مدام سرفه خشک می‌کند و این مشکل شب‌ها تشدید می‌شود.

 علت چیست: آسم و سرماخوردگی. در آسم راه‌های هوایی تنگ شده و ریه ملتهب می‌شود که همین، ترشح اضافه ایجاد می‌کند. اگرچه بیشتر والدین فکر می‌کنند که خس‌خس سینه علامت اولیه آسم است اما سرفه‌های خشک شبانه اغلب بارزترین علامت کودک است. از علائم دیگر می‌توان به سرفه همراه با ورزش، آلرژی،‌ سرماخوردگی  یا هوای سرد اشاره کرد. سرفه آسمي زماني بايد مدنظر قرار گيرد که سرفه پايدار (مزمن) به وسيله سرما يا فعاليت تشديد شده يا در شب‌ها بدتر شود.

به راهکارهای شماره ۱، ۲، ۳، ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۲ مراجعه کنید.

15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها
 
سرفه همراه با خس‌خس

کودک شما چند روزی است سرما خورده و حالا سرفه‌اش صدادار است. به نظر می‌رسد سریع نفس می‌کشد و تحریک‌پذیر شده است.

 علت چیست: برونشیت. برونشیت اصطلاحی است كه به التهاب لوله‌های نایژه‌ای اطلاق می‌شود. زمانی كه این معابر تحریك می‌شوند موكوس ترشح می‌كنند كه باعث ایجاد سرفه می‌شود تا معابر هوایی پاك شود. در عفونت برونش، کودک وقتی آب دهانش را قورت می‌دهد با ترشحات همراه است و تنفس برایش سخت است. گاهی اوقات علت بیماری میکروب‌ها هستند که معمولا با تب و سرفه شدید همراه است. در کودکان کمتر از ۴ سال می‌توان انتظار گوش درد هم داشت و در افراد ۴ سال به بالا سینوزیت ایجاد می‌شود که تبدیل به سینوزیت برونشی می‌شود.

به راهکارهای شماره ۱، ۲، ۷، ۸  و ۹ مراجعه کنید.

سرفه قطاری

فرزند شما یک هفته است سرما خورده و گاهی اوقات بیش از ۲۰ ثانیه پياپي سرفه می‌کند و همین باعث ایجاد مشکل در تنفس او می‌شود.

 علت چیست: سیاه سرفه. علت این بیماری نوعی باکتری است که با حمله به راه‌های تنفسی در راه‌های هوایی ایجاد التهاب شدید می‌کند. معمولا به دنبال یک حمله شدید سرفه (که حتی می‌تواند یک دقیقه طول بکشد) کودک یک دم‌ صدادار انجام می‌دهد که به اصطلاح به آن Whoop  می‌گویند که به دلیل ورود هوا به داخل حنجره متورم ایجاد می‌شود. در این بیماری، علائم سرماخوردگی مانند تب، آبریزش بینی و درد مشاهده می‌شود.
 
به راهکارهای شماره ۱، ۳، ۷، ۸، ۱۰ و ۱۱ مراجعه کنید.

15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها
 
سرفه‌های خلط‌ دار

وقتی فرزندتان سرفه می‌کند، همراه با خلط‌ است. علاوه بر این، آبریزش بینی، گلودرد،‌ اشک ریزش و بی‌اشتهایی هم کودک را آزار می‌دهد.

 علت چیست: سرماخوردگی، سینوزیت و التهاب ریه. کودکان مبتلا به سرماخوردگی یا التهاب ریه معمولا سرفه می‌کنند که می‌تواند در بدترین شرایط یک تا ۲ هفته طول بکشد. از آنجايي که کودکان سیستم ایمنی ضعیفی دارند در اثر تماس با ویروس‌ها مدام بیمار می‌شوند و گاهی برخی خانواده‌ها می‌گویند فرزندشان در سال ۳ تا ۴ بار دچار سرماخوردگی می‌شود. از آنجا که بیشتر سرفه‌های کودکان خلط‌دار است، نباید آنها را سرکوب کرد زیرا باقی ماندن ترشحات ممکن است انسداد مجاری هوایی را در پی داشته باشد.

به راهکارهای شماره ۱، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۲ و ۱۳ مراجعه کنید.

سرفه مزمن

کوچولوی‌ شما بیشتر از ۱۰ روز است که سرماخورده اما سرفه‌هایش بهبود پیدا نمی‌کند.

 علت چیست: سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی می‌تواند یک هفته طول بکشد؛ به خصوص اگر کودک سرماخوردگی قبلی نداشته باشد. آسم، آلرژی یا عفونت‌های مزمن در سینوس‌ها یا مسیر تنفسی می‌توانند باعث سرفه‌های مزمن شوند.

به راهکارهای شماره ۱، ۲، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۲، ۱۳ و ۱۵ مراجعه کنید.

سرفه همراه با استفراغ

فرزندتان آنقدر سرفه می‌کند که درنهایت به استفراغ منجر می‌شود.

 علت چیست: سرماخوردگی یا آسم. سرفه زیاد کودکان باعث تحریک حلق می‌شود و بازتاب آن استفراغ است. خلط بیش از حد در معده باعث تحریک و حالت تهوع می‌شود که بیشتر در شب اتفاق می‌افتد و معمولا این دلیل نگران‌کننده نیست مگر اینکه استفراغ متوقف نشود.

به راهکارهای شماره ۱، ۲، ۴، ۶، ۷، ۸ و۱۳ مراجعه کنید.

15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها
 
سرفه به همراه تب

فرزندتان چند روزی است که علائم سرماخوردگی دارد اما همچنان تب دارد و سرفه می‌کند.

 علت چیست: سرماخوردگی معمولی، آنفلوآنزا. سرفه کودک به همراه تب و آبریزش بینی احتمالا سرماخوردگی معمولی است، اما سرفه به همراه تب ۳۹ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر گاهی اوقات سینه پهلو است، به ویژه هنگامی که تنفس تند و ضعیف باشد.

به راهکارهای شماره ۱، ۳، ۴، ۷، ۸، ۱۳ و ۱۴ مراجعه کنید.
 

 
راهکار شماره ۱

مراجعه به پزشک

در تمام موارد سرفه باید علت آن مشخص شود، بنابراین مراجعه به پزشک اولین و مهم‌ترین راهکار است. برخی والدین بدون هیچ اطلاع و آگاهی‌اي اقدام به خوددرمانی برای کودکان‌شان می‌کنند که این بزرگ‌ترین اشتباه است زیرا حتی مصرف استامینوفن هم نباید بدون تجویز پزشک و بدون توجه به وزن و سن کودک باشد. حتی قاشق و پیمانه‌ای که با آن به کودک دارو داده می‌شود بسیار اهمیت دارد. بنابراین قبل از هر اقدامی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

راهکار شماره ۲

استفاده از بخور گرم

در سرفه خشک باید از بخور آب گرم به مدت ۵/۱ تا ۲ ساعت در یک آپارتمان ۱۰۰ متری استفاده کرد زیرا هوای خشک ممکن است ایجاد سرفه کند. اگر بیشتر از این زمان از بخور استفاده شود باعث به وجود آمدن مایت‌ها می‌شود و خود ایجاد حساسیت می‌کند. شاید برای بخور از حوله استفاده کنید اما نباید آن را مستقیم روی پوست کودک قرار دهید. استفاده‌ از بخور فواید زیادی‌ دارد و موجب‌ رفع‌ گرفتگی‌ بینی، مرطوب‌ شدن‌ مجاری‌ تنفسی‌ و بهبود سرفه‌های‌ خشک‌ و همچنین‌ تسهیل‌ خروج‌ خلط‌ می‌‌شود. اگر دستگاه‌ بخور ندارید، می‌‌توانید یک‌ ظرف‌ آب‌ را روی‌ شعله‌ بگذارید تا به‌ جوش‌ آید.
 
15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها
راهکار شماره ۳

استامینوفن

 به نوزاد زیر ۳ ماه بدون اجازه پزشک استامینوفن ندهید. مقدار مصرف مناسب کودک بر اساس وزن او تجویز می‌شود نه سنش. مصرف استامینوفن در کودکان بالای ۲ ماه ایمن است اما مقدار مصرف باید توسط پزشک تعیین شود، زیرا اثرات زیانبخشی را به همراه دارد. در سرفه خشک و سرفه همراه با تب، معمولا با تجویز پزشک استامینوفن یا ایبوپروفن تجویز می‌شود.

راهکار شماره ۴

خوردن عسل

یکی از مواد غذایی که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد، عسل است. این ماده مفید در کودکان یک سال به بالا راهکاري خوب برای تسکین سرفه است. می‌توان یک قاشق مرباخوری عسل را در نصف لیوان شیر حل کرد و روزی ۲ بار آن را مصرف کرد. یکی دیگر از راه‌های مصرف عسل، حل کردن آن در چای و لیمو ترش است. تحقیقات متعدد نشان داده است این ماده غذایی با ارزش غذایی بالایی که دارد می‌تواند در تسکین سرفه و بازگرداندن انرژی از دست رفته کودک موثر باشد. این ماده غذایی پرارزش سبب ضدعفونی شدن راه‌های تنفسی می‌شود. پس از بهبود هم می‌توان شیرعسل را در برنامه غذایی کودک قرار داد.
 
15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها 
 
راهکار شماره ۵

حمام گرم

بهتر است كودكتان را براي ۱۵ تا ۲۰ دقيقه در حمام مرطوب نگه داريد و آب گرم را باز كنيد (دقت كنيد ممكن است هواي گرم به‌رغم رطوبت زياد، حال او را بدتر كند) يا او را به فضای بیرون از خانه ببريد. كافي است لباس گرم و كلاه به او بپوشانيد. آنچه كودك شما نياز دارد تنفس هواي سرد و مرطوب است. بهتر است او را به صورت قائم يا ايستاده نگه داريد، چون اين حالت به آسان شدن تنفس‌اش كمك مي‌كند.

راهکار شماره ۶

آلرژن‌ها را حذف کنید

مواد شیمیایی موجود در تمیز کننده‌ها و ضدعفونی‌کننده‌های خانگی و نیز در خوشبوکننده‌های هوا می‌توانند مخاط گلو را اذیت کرده، سرفه را بدتر کنند و باعث سوزش چشم‌ها، گلو و دهان شوند. اگر علت سرفه‌ها ناشی از آسم یا حساسیت باشد برای بهبود فرزندتان نباید از مواد شیمیایی پاک‌کننده با بوی تند و زننده استفاده کنید بنابراین هر چیزی که باعث آلرژی کودک می‌شود باید حذف شود. این می‌تواند شامل برخی مواد غذایی نیز باشد.

راهکار شماره ۷

استراحت کردن

اصلی‌ترین درمان برای بسیاری از موارد سرفه که ناشی از بیماری‌های گوناگون از جمله سرماخوردگی، خروسک، سیاه سرفه و... است، فقط و فقط استراحت است. معمولا یک هفته استراحت، هم باعث بهبود سریع کودک می‌شود و هم اگر عامل بیماری ویروس باشد از انتقال آن به دیگر کودکان جلوگیری می‌شود. 

راهکار شماره ۸

مصرف مایعات

همیشه برای درمان انواع سرفه بسیاری از مایعات تسکین‌دهنده هستند. از جمله این مایعات می‌توان به چای و شیر گرم اشاره کرد. علاوه بر این نباید از سوپ مرغ غافل شد. مصرف غذاهاى آبكى و گرم مانند سوپ مرغ، انواع آش‌ و سوپ‌هاى ساده همواره در طول بيمارى سرماخوردگى، سينه‌درد و سرفه ازجمله تجويزهاى پزشكان بوده است، در حال حاضر افزودن ادويه‌جات تند مانند فلفل، پودر سير يا خود سير و پودر كارى به اين غذاها نيز توصيه مي‌شود.
 
اين تركيب به واقع يك اكسپكتورانت طبيعى محسوب مى‌شود زیرا هنگام سرفه‌هاى خلط‌دار اينگونه مواد اخلاط موجود در شش‌ها را كنده و سبب خروج آنها توسط سرفه مى‌شود. استفاده از هویج و گشنیز در سوپ نیز توصیه می‌شود چون این مواد آنتی‌اکسیدان دارند، می‌توانند به بهبود سریع کودک کمک کنند.
 
15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها 
راهکار شماره ۹

مصرف آنتی‌بیوتیک

آنتی‌بیوتیک‌ها، داروی کشنده باکتری‌ها هستند که در ۹۰ درصد از عفونت‌های مجاری تنفسی از جمله آنفلوآنزا موثر بوده و عفونت‌های سینوسی را بهبود می‌بخشند. از آنجا که آنتی‌بیوتیک‌ها بر ویروس‌ها بی‌اثرند، افتراق عامل به وجود آورنده بیماری توسط پزشک نقش مهمی در استفاده مؤثر از داروها و التیام بیماری‌ها دارد.

راهکار شماره ۱۰

استفاده از داروهای استروئیدی

برای جلوگیری از تورم و التهاب حنجره در سرفه‌هایی که اغلب  هستند، پزشك برای كودك داروهای استروئیدی یا كورتونی تجویز می‌كند تا كودك بتواند به راحتی نفس بكشد.

راهکار شماره ۱۱

مراجعه به بیمارستان

در سرفه‌های ناشی از سیاه سرفه یا سرفه‌های آلرژیک که کودک به صورت مداوم سرفه a ممکن است نیاز به اکسیژن درمانی باشد که به این ترتیب کودک باید به بیمارستان برده شود. در سرفه‌های ناشی از جسم خارجی نیز باید به سرعت به بیمارستان مراجعه شود.

اصلی‌ترین درمان برای بسیاری از موارد سرفه که ناشی از بیماری‌های گوناگون از جمله سرماخوردگی، خروسک، سیاه سرفه و... است، فقط و فقط استراحت است.

راهکار شماره ۱۲

استفاده از سرم شست‌وشو

در سرفه‌های ناشی از سیاه سرفه یا سرفه‌های آلرژیک که کودک به صورت مداوم سرفه a ممکن است نیاز به اکسیژن درمانی باشد که به این ترتیب کودک باید به بیمارستان برده شود. در سرفه‌های ناشی از جسم خارجی نیز باید به سرعت به بیمارستان مراجعه شود.

راهکار شماره ۱۳

شلغم بخورید

شلغم، گیاهی با ارزش غذایی بالاست و در درمان آسم و سرفه‌های خلط‌دار موثر بوده و  میکروب‌کش و ضد باکتری قوی‌اي است. در واقع شلغم اثر مفید و مؤثری در درمان بیماری‌های تنفسی دارد. از آنجا که ممکن است بچه‌ها از مزه شلغم خوش‌شان نیاید، والدین می‌توانند این ماده غذایی را داخل سوپ رنده کنند و آن را به فرزندشان بدهند.
 
15 درمان خانگی برای سرفه بچه ها 
راهکار شماره ۱۴

واکسن آنفلوآنزا

از آنجا که کودکان ۶ ماه تا ۵ سال ایمنی ضعیفی دارند، می‌توان برای پیشگیری از آنفلوآنزا هر سال کودک را واکسینه کرد. خوشبختانه آنفلوآنزا واکسنی دارد که توسط سازمان جهانی بهداشت تایید می‌شود و با تزریق هر ساله آن می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

راهکارشماره ۱۵

ویتامین‌های گروه B

كمبود ویتامین B۱۲ هم گاهی منجر به سرفه‌های مزمن می‌شود. این ویتامین در تشكیل سلول‌های خونی و عملكرد بهینه سیستم مغز و اعصاب تاثیرگذار است. در افرادی كه مبتلا به كمبود این ویتامین هستند، سرفه‌های مزمن به دلیل ایجاد حساسیت زیاد در نایژه‌ها التهاب ایجاد می‌کند. میوه‌‌ها و سبزی‌های تازه از منابع غذایی سرشار از ویتامین‌های گروه B هستند.
انتشار یافته: 141
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1392/02/16
kheyliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mamnun az komaki ke behem kardin ishalla ke bachatun hich vaght mariz nashe
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1392/08/30
merc
پاسخ ها
مهلا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
عالی مرسی
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1392/09/02
اینجا که اینطور از لفظ "کوچولو"استفاده کردید شامل چه سن هایی میشه؟12 سال هم هس؟
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1392/09/29
سایت خییییییییییییییییییییییییییییلی خوبی دارید ممنون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
خیلی خوب بود عالی
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1392/10/06
ممنون از اطلاعات طبقه بندی شده و مفیدتون موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1392/10/07
سلام بسرم4سالشه الان 3ماه سرفه مي كنه يه دوره اموكسي كلاو ويه دوره زايمكس خورده ولي تاثير نداشته عكس هم كرفته فقط يه مقدار خلط نشون داده كه دكتر كفت ويروسي است بهش الان فقط رو غن ماهي وزينك بلاس وشربت عسل دادن بهتر شده ولي قطع نشده در ضمن جون بسرم سال كذشته نزديك يه مسلول بوده براي همين خيلي نكرانم البته تست وعكسش جيزي نشون نداده لطفكنيد راهنمايي كنيد من و ممنون ميشم خيلي نكرانم درضمن زاديتن هم خورده ولي تاثير نداشت
پاسخ ها
سودا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
سلام دوست عزیز پسر منم همین مشکل رو داشت شاید تو راه گلوش چیزی گیر کرده باشه.بهتره ببرید پیش تول گیر یا قاریقچی .
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1392/11/04
خوبه. ممنونم از راهكارهاي مفيدتون
اما ايكاش در موردسينوسها هم اشاره اي داشتين!
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1392/11/15
عالي بود من كه كودك سه سأله اي دارم و تجربه يك دوره سخت سرفه اسمي ،مطالبتون برايم خيلي مفيد بود از شما بابت اين سايت پر محتواتون ممنونم
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1392/12/01
بسیار متشکرم عالی بود ولی من یه پسر 6 ساله دارم که از روزی که از شیراز اسباب کشی کردم وبه شهرستان سیرجان کرمان رفتیم با کوچکترین سرما خوردگی بشدت سرفه میکنه درحدی که به استفراغ میفته به دکترای زیادی مراجعه کردم که همگی گفتن حساسیت داره به اب وهوای اینجا با توجه به اینکه مادرم اسم داره من خیلی نگران این قضیه هستم درضمن هیچ اختلال تنفسی موقع سرفه یا راه رفتن ودویدن نداره لطفآ راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1392/12/04
مطالبتون عالیه.خسته نباشبد
Afghanistan
14:19 - 1393/05/21
سلام داکتر صاحب: طفل 4 ماهه دارم که مدت 1 ماه و 20 روز میشود سرفه میکند و سرفه اش از شب بیشتر است، به داکتران زیاد مراجعه نمودم ولی هیچ فایدۀ نداشت. من خیلی نگران او هستم که خدای ناخواسته این سرفه باعث ایجاد مرض دیگر در طفلم نگردد. پس به مشوره شما ضرورت دارم که چه کاری باید انجام دهم تا طفلم صحت یاب گردد. تشگر
Australia
21:26 - 1393/08/10
استفاده,های,زیادی,بردم,,عالی,بود
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1393/08/24
سلام مرسی بابت مطالب ارزندتون
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1393/08/25
باسلام 0پسرم 6سالشه ازپارسال که مهدکودک میرفت مدام سرمامیخوردامسال ازاول مهرتابحال 7بارمریض شده بردم دکتروانتی بیوتیک مصرف کرده اماهنوزسرفه داره دکترش میگه الرژی شدیدداره چکارکنم بهتربشه کسی میتونه کمک کنه
Canada
03:57 - 1393/09/26
بسيار ممنونم وسپاسگزارم همه چيز مفيد و جالب هست هميشه از مطالب شما استفاده كرده ام و نتيجه گرفته ام
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1393/10/26
باسلام کودک من2سالو5ماه دارد ومدت4ماهی هست که توخواب سرفه زیادی داره خلط وتب وبیماری دیگری نداره پزشک تشخیص برونشیت داد شربت داد وتا اخرش بهش دادم اما بعداز تمام شدن شربت باز درخواب سرفه دارد لطفا از طریق ایمیل جوابم را بدهید وراهنمایی ام کنید با تشکر
پاسخ ها
نسرین جان سلام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
عزیرم دکتر طب سنتی سراغ دارم که مشکلت را حل حل می کنه
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1393/11/09
ممنون از اطلاعات؛ولی چیزی درمورد زنجفیل نگفتید
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1393/12/20
باسلام و خسته نباشید بابت مطالب خوبتون .
فقط یه سوال داشتم من بچم توی پنج ماهه...دکترش برونشیتتشخیص داد وگفت باید بستری بشه یا دارو تو خونه...دوتا اسپری ودوتاشربت داد ک دارم سر وقت بهش میدم ولی اون راهکاری ک شماره ۹گفتین رو نمیتونم انجام بدم چون دادن سوپ و هویجو...چون هنوز شش ماهش نشده.خیلی خیلی نگرانم ک این سرفه ها تو جونش بمونه.تو رو خدا راهنماییم کنید.میترسم ک بستریش نکردم مشکل ساز بشه براش........چکار کنم؟جوابو برام ارسال کنین لطفا در اولین فرصت...سپاس
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1394/01/03
سلام
ممنون از سایت خوبتون
پسرم 2 سال و 11 ماهشه الان نزدیک به 4 هفته است سرما خورده دوبار هم بردمش دکتر یه دوره آزیترومایسین 200یه دوره هم سفیکسیم 100 مصرف کرده ولی بهتر نشده همش سرفه داره همراه با خلط مخصوصاً در شب بیشتر هم میشه خواهش میکنم راهنماییم کنین اگر امکانش هست جوابش بفرستین
در ضمن پدرش هم در دوره نوجوانی دچار الرژی بوده به حالتی که صرفه زیاد داشته طوری که به استفراغ میرسید
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1394/02/06
بسیارعالی بود لطفا درمورد دستگاه بخورسرد وهواساز توضیح دهد برای کودکان خوب یانه باتشکر
United Kingdom
22:58 - 1394/03/16
پسرمن تازه سه ماه دارد ولي خروسك شديد گرفته نزد دكتر بردم چون كوچك است بهش دوا ندادن نميدونم چي كار كنم
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1394/05/19
به نظرمن که خىلى عالى بود.ممنون ازمطالب مفىدتون
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1394/05/21
با سلام کودکی بیست ماهه دارم که آلان حدودیک ساله سرفه واستفراغ شبانه داره در روز هم اتفاق می‌افتد وزن گیری نداشت وضعیف شده بود به دکترهای زیادی مراجعه شد،متخصص اطفال ،آلرژی،قلب،گوارش،و...که خوشبختانه متوجه بیماری فرزندم شدیم بیماری اشالازی ،تنگی دریچه ورودی به معده،دومرتبه آندوسکوپی وبالن زدن انجام شد که از نتیجه خیلی راضی بودیم دیگه از سرفه استفراغ خوشبختانه خبری نیست و شروع به غذاخوردن کرده و این تجربه ای بود که دوست داشتم دراختیارپدرومادرهای عزیزبگذارم
ممنون ازسایت خوبتون
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1394/06/23
دختری 15 ماهه دارم چند وقت است که سرفه ی قطاری دارد بطوریکه وقتی سرفه میکند حالت استفراغ خفگی دارد بخصوص شب ها این حالت به او دست میدهد.نزد دکتر بردمش وداروهای مختلفی به او دادم ولی خوب نشد.نمیدانم چکار کنم لطفا کمکم کنید .خیلی خیلی ممنونم....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
باسلام واحترام همگی خسته نباشید ممنون از زحماتتون
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1394/06/24
دخترمن ۲ماهشه.درمان.سرفه.چی
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
سلام گل ختمی
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1394/06/26
با سلام پسر من مشکل داشت وقتی سرما میخورد می بایست چند باز ببرمش دکتر که خوب بشه . بار آخر بردمش پیش یک دکتر حاذق گفت این یک نو حساسیت (آلرژی ) است که فقط یک شربت خارج بنام کتو(ایرانیش بی فایده است) براش نوشت الان خوبه
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1394/08/02
با سلام و تشکر دختر 8 ساله من حدود یه ماه است.سرفه های شدید و خشک میکنه .چکار کنم.اصلا قطع نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1394/08/10
دخترم پنج ماهو ده روزشه سرماخورده وسرف های خلط دارمیکنه دکتربهش ازیترومایسین باشربت گیاهی پروسبان داده باکتوتیفن داده به نظرشما خوب میشه سوپ شلغمم نمیتونن بدم
پاسخ ها
محسنی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
سلام
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1394/08/10
بسیار مفید بود ممنون
فقط مادر و پدر ها کوچکترین و ریزترین نکات را برای سلامتی و جلوگیری از بیمار شدن کودکان جدی بگیرید.
حتما و حتما جدی بگیرید
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1394/08/11
ممنون از سایت خوبتون.
فقط میخام یه داروی گیاهی که برای خروسک خیلی خوبه رو به همه مادر و پدر های نگران سلفه کودکان خود هستند معرفی کنم .
چند روزی میشه که دانیال جونم سرما خورده ولی پس از خوب شدن سرماخوردگیش یه دفعه شروع به سلفه کردن های محکم و خشک کرد و گلوش شروع به ورم کرد که دکتر گفت خروسک گرفته و من هم با مشورت دکتر یه گیاهی به نام گل خروسک که بیشتر در گلستان و خراسان یافت میشه دانه های سیاه رنگ بسیار شفاف داره که پس از جوشاندن اون بصورت مایه ای شبیه چایی در اومد و الان باید بگم این دارو اثر گذاری بسیار سریع که اینجانب و به تعجب برانگیخت.
لازمه بگم که من خیلی با داروهای گیاهی مخالف بودم ولی با وجود این اثر سریع نظرم به کلی برگشت حتی روزی که خانمم این و به هم نشان داد و گفت این برای سلفه و خروسک خوبه به شدت باهاش برخورد کردم ولی الان ازشون معذرت میخام .
پاسخ ها
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
سلفه؟
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1394/08/13
عالی بود
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1394/08/17
من هم برام اين تجربه سخت پيش امده از سايتتون ممنونم
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1394/08/24
کودکی پنج ماهه دارم که یک مدت سرفه های خشک میکرد دکتر بردم دارو داد مصرف کرد خوب شد ولی بعد از یک هفته دوباره شروع به سرفه کرد اما سرفه هایش شدید نیست و وقتی که از خواب بلند میشه سرفه میکند همچنین کودکی شش ساله دارم که به مهد میرود و چند باری سرماخوردگی گرفته هست و ایشان هم سرفه میکنند لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم
United States
01:44 - 1394/09/02
پسرم ۲ ماهه که سرفه میکنه چند بار دکتر بردم فایده نکرده اون الان۶ سالشه و از ۲ ماهگی ام سرفه های طولانی داشته چیکار کنم خیلی نگرانشم
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1394/09/10
سلام
دوستان عزیز
من هم یک پسر ده ساله دارم که دچار الرژی هست و خیلی تند تند دچار سرماخوردگی و گلو درد میشه
در طی این مدت من به نتایجی رسیدم اینکه مدام دستهایش را بشورد
استفاده از دستگاه بخور
و سوپ مرغ که با جو وبلغور گندمو وهویج و جعفری اماده میکنم و با مقداری ابلیمو یا لیمو تازه میخوره
و نكککککککککککککته محمی که کسی از دوستان اشاره نکرد این است که هنگام بیماری ها هرگز و هرگز هنگام طبخ غذا (((((((بوی)))))))))پیاز داغ و سیر داغ و سرخ کردنی ها به بیمار اثابت نکند چرا که بسیار بیمار را تحریک و بیماری را تشدید میکند ....اگر این نکات را مراعات کنید و داروها مخصوصااا دم نوش گل ختمیو. شربت خانگی عسل و ابلیمو و استفاده از اب مرکبات و ابمیوه و نیوه و اب ترجیحاا با دمای معمولی و عدم استفاده از اب سرد و نوشیدنی تگری و بستنی هاااا هرگز......و یک شربت گیاهی فوق العاده که برای بیماری برونشتی است شربت.... ایورا....طبق دستور داخل بروشور ....حتمااااا کمک زیادی میکند..با تشکر از سایت عالی
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1394/09/14
ماهگی عفونت ریه گرفت و در بیمارستان بستری شد،به تشخیص دکتر آسم و آلرژی حساسیت ریه داره،و تا الان یکساله که از دارو کتوتیفن واسپری اینهالر125 هر شب یک پاف استفاده میکنه،تست پوستی انجام داده به هیچ ماده غذایی حساسیت نداره،دو بار اسپری هاشو قطع کردن دکترشون هر دوبارم سرفه های شدید دوباره شروع شد و فقط با مصرف قرص پردنیزولون درست شد ،والان هم همینطور اسپری استفاده میکنه،میخواستم بدونم که درمان دیگه ای حساسیت ریه نداره که اسپری استفاده نشه چون شنیدم پوکی استخوان میاره؟باتشکر
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1394/09/14
با تشکر از مطالبتون،عالی بود،میخواستم بدونم استفاده از دستگاه بخور سرد در درمان حساسیت ریه تاثیری داره؟
پاسخ ها
محمدصالح
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
باسلام پسرم۷سالشه سرفه هاش همراه باخلط زیادهست کتیتوفن بهش دادم اماخوب نشده میشه راهنماییم کنیدچه شربتی بگیرم
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1394/09/14
با سلام و خسته نباشید پسر 18ماهه دارم که در6ماهگی عفونت ریه گرفت و در بیمارستان بستری شد،به تشخیص دکتر آسم و آلرژی حساسیت ریه داره،و تا الان یکساله که از دارو کتوتیفن واسپری اینهالر125 هر شب یک پاف استفاده میکنه،تست پوستی انجام داده به هیچ ماده غذایی حساسیت نداره،دو بار اسپری هاشو قطع کردن دکترشون هر دوبارم سرفه های شدید دوباره شروع شد و فقط با مصرف قرص پردنیزولون درست شد ،والان هم همینطور اسپری استفاده میکنه،میخواستم بدونم که درمان دیگه ای حساسیت ریه نداره که اسپری استفاده نشه چون شنیدم پوکی استخوان میاره؟باتشکر
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1394/09/20
با سلام واسه سرفه های خلطی و دوران سرماخوردگی... چای + اب لیمو تازه + عسل ..... چای + آب نارنج + عسل .... آ ب ولرم + عسل + آ ب لیمو تازه .... آ ب ولرم + عسل +آ ب نارنج .... سوپ مرغ و هویج و شلغم و جعفری و کدو تنبل با فلفل سیاه و نمک .. آ ب روزی چند بار ... روتارین با آب جوش قاطی کرده و صبح و شب بدهید روتارین عالیه خلطها رو جمع میکنه از عطاری یا داروخانه تهیه کنید . شیر گرم و عسل هم خوبه سپستان و عناب را هسته در آ ورده و بجوشانید بزارید دم بیاد بعد در ظرفی تدری از عطاری بگیرید ریخته و با شعله کم تفت دهید همینکه صدای جلز و ولزش آ مد اب دم کرده سپستان و عناب را بریزید کمی که قل خورد در لیوان ریخته بخورید ولرم بخورید .
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1394/09/22
با سلام و عرض ادب و با تشکر از سایت مفید و خوبتون من دخترم ۷ سالشه کلاس اول از اول سال یکسره ویروسای مختلف میگیره یا استفراغ واسهال یا سینش خراب میشه و سرفه های شدید و حالت الرژی شده سرفه کردنش دکتر میگه الرژی داره ولی مک میارسم چون هر دفه ویروس سرماخوردگی میگیره ریه هاش بدتر میشه الان تب داره و سرفه هاش مث قطار پشت سر هم میکنه که اخرش اق میزنه ومیخواد استفراغ کنه از شدت سرف و خیلی خشکه سرفه هاش میخواستم ببینم واسه الان و کلا الرژی ریوی چه داروهایی خانگی میشه استفاده کرد چون ریش مدام ملتهب میشه تا میاد بهتر شه باز مریض میشه دوباره از اول شروع میشه خیلی ناراحتم ممنون میشم کمکم کنید
Afghanistan
16:38 - 1394/10/20
تشکر خیلی مفید بود
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1394/10/26
خدا حفظتون کنه،دست مریزاد
United States
09:47 - 1394/11/16
ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون میگذارید
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1394/11/21
سلام من بچم 1ماهشه سرفه های خلط دار داره
دماغشو حلقش پر خلط
چ
کار کنم؟؟؟آخه وااسه بچه یہ ماهہ چ میسشه کرد فاویسمم داره
پاسخ ها
Parisa
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۱
حتما ببرینش به یه دکتر هومیوپاتی
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1394/11/22
من دختری هفت سال ونیم دارم یک هفته هست که سرماخردگی گرفته همیشه سرفه میکند چی کار کنم تا خوب شود
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1394/12/06
ممنونم با راهنمایتان ,,
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1394/12/08
با سلام پسرم 14ماهشه سرفه شدید آآبریزش بینی شدید داره چی بدمش خوب شه لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1395/01/18
سلام خدمت شما وممنونم ازسایت خوبتون
دخترم 20ماهشه سرفه وخس خس سینه داره شبا توخواب بیشترمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم .
باتشکر
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1395/01/30
سلام به همگی .
سرما خوردن زیاد بچها یکی از دلایلش لوزه میباشد حتما از داشتن یا نداشتن لوزه مطمئن شوید .ممنون
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1395/02/01
سلام دختری 12 ماهه دارم ازبچگی سرفه های صدادار می کرد 6 ماهگی سرماخورد طوری که تنفسش بامشکل روبه رو شد بردم بیمارستان چندروزی خوابوندن به تشخیص دکترا خروسک بود ازاون به بعدهروقت سرما می خوره سرفه زیاد می کنه چه کار کنم توراخدا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1395/02/15
سلام پسر من دو سال و نیمش و دو ماه سرفه خلط دار دار گاهی شدید هر چه دکتر بردم خوب نشد دکتر اسپری داده ولی استفاده نکردم چون پسرم تو سه ماهگی کورتون زدم تو مچ دستم ودکتر متاسفانه گفت شیر بده اشکالی ندارد الان تمام دندانهایش خراب است در این سن کم وقتی از اطلاعات دارویی پرسیدم گفت تا دوازده ساعت نباید شیر می دادی حالا خیلی نگران هستم هر چه می کنم سرفه اش قطع نمی شود سوپ هم دادم عسل هم دادم فایده نداشت چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
04:07 - 1395/05/26
سلا م پسر چهاره ماه ش سینش خشخش میکنه چه کارکنم برودمه دکتر خوب نشود
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1395/06/13
سلام من پسرم شش ماه هست و جدید هر چند ساعت یک سرفه های که به زور انجام میده. بردم متخصص دارو و تنفس مصنوعی داد بهش خیلی نگران هستم.
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1395/07/11
اگه همه این ۱۵تا درمانو انجام بدیم خوبه یا نه
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1395/07/17
سلام.پسر من یکماهشه بعد از یکهفته سرماخوردگی الان دچار سرفه های خشک مداوم شده ،باید چیکار کنم،مرسی
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1395/07/18
دخترم شش ماهشه سرفه های خشک کمی خلط دار داره دکتر در یک ماه سه بار ازیترومایسن بهش داده اسپری مصرف میکنه وکتوتفین هم میخوره ولی خوب نشده چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1395/08/11
من یک پسر دارم پنج ماه شش روزه از همون روزه اول که به دنیا امد اتسه می کرد کم کم به سرفه و تب کشیده شد .بردم پیشه متخصص کودکان 9 روز بستری شد ولی بازم خوب نشد به زور ترخیس کردیم بردیم اورومیه به هش دوتا شربته سیتریسزن و کوتوتیفن یه همچین چیزی بود ...ویه قطره بینی . تقریبا یه ماه سرفه ها و خس خس سینه اش خوب شد الان دوباره سرفه می کنه دو روزه از بینیشم اب میاد خیلی نگرانم خدای نکرده به اسم و الرژی .....تبدیل نشه لطفا کمکم کنید بعد از خدا به شما پناه اوردم
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1395/08/12
سلام. خیلی عالی بود ممنون از شما.
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1395/09/01
سلام خدمت آقای دکتر .پسره 5 ساله ای دارم که زیاد سرما میخوره و همیشه وقتی که سرما میخوره سرفهای خروسکی دارد وخشک است .دکتر که میبرمش بهش سوزن دگزا یا بتامتازون تجویز میکنند و به خاطره عوارضش میترسم بهش تزریق کنند .متخصص که بردمش میگن تا 7 سالگی چنین سرفه هایی اشکال نداره .لطفا راهنماییم کنید که وقتی چنین حالتی میشود چه کنم ؟
Iran, Islamic Republic of
03:47 - 1395/09/03
زدن آمپول آنفولانزا بدن کودک را در مقابل شناخت بسیاری از بیماریهای دیگر ومقابله با آنها ضعیف میکند این آمپول برای افراد مسن که بدن آنها در طول عمر به بسیاری بیماریها شناخت پیدا کرده وپادتن تولید کرده ومقاوم است ساخته شده وچون بدن یک کودک هنوز در مقابل بسیاری بیماریها شناخت پیدا نکرده نباید تجویز وتزریق شود ولی متاسفانه در ایران هنوووز این آمپولها برای کودکان تجویز وتزریق میشود
خواهش میکنم این روش را از روش های بهبود دیگر علاوه بر اینکه حذف کرده بلکه تذکری برای استفاده کردن از آن وخطرات احتمالی آن بدهید
Iran, Islamic Republic of
04:02 - 1395/09/06
سلام پسرمن 4روزدیگه میشه 4ماه خیلی سرفه میکنه لطفابگیدچیکارکنم ممنون
پاسخ ها
بابک
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سلام یه پسر هشت ماهه وترم زودبه زود سرم ا میخوره چیکتر کنم سنگ کلیه هم داره
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1395/09/16
سلام تشکرازسایت خوبتون ولی عسل برای بچه ی 5 ماهه نمیشه لطفابیشترتوضیح ددهید
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1395/09/17
سلام ، پسر من ۵سالشه و بعد از یک دوره آنفولانزا سخت دچار سرفه های مکرر شد ، یک آموزه عجیب باعث شد سرفه هاش به کلی برطرف بشه.
یک آمار کاملا سالم (بدون ترک ) را روی شعله پخش کن گذاشته و با شعله ملایم ۲۰دقیقه بگذارید تا درونش پخته شود ،سپس تمام محتوای انار را بعد از سرد شدن به کودکان بخوانید اگه طفل شما زیر دوسال دارد ، می توانید انار را آبگیری کنید.
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1395/09/27
سلام من 6روز است که مریضم 13ساله هستم میخوام تایک روز درست شم چیکارکنم؟؟؟؟؟
Afghanistan
12:13 - 1395/10/08
مطالبتون خوب بود اگه تاثیر کنه
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1395/10/15
به نظر من اگردراینجا به سیر هم اشاره می شد برای کمک به کودکان سرما خورده خوب بود ،با تشکرازشما
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1395/10/17
تو رو خدا ج سوالم بدید
Iran, Islamic Republic of
03:27 - 1395/11/07
دخترم ۲ماه است راه درمان می خواستم برای سرفه زدنش
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1395/11/07
پسرم از مهرماه تا الان که بهمن ماه هست مرتب سرماخورده
والان نزدیک ۲هفته میشه سرماخوردگیش خوب نمیشه
و ۲شب شبها شدیدا سرفه میکنه
چکار کنم،؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1395/11/22
پسرم 3سال ونیم .حدودو5ماهه سرفه ی الرزیک داره. سینه ش پره .ولی اغلب تب ابریزش بینی نداره.سیتریزین میدم خوب نمیشه.پدی کاف و پلاژپلاژین خورده.صبح ازخواب پا میشه و اخرشب سرفه زیاد که انگار تو سینه ش خلط هداره.راهنمایی لطفا
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1395/12/06
ممنونم‌از راهنمایی تان
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1395/12/18
سلام بابت راهنمایی تان خیلی ممنونم
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1396/01/01
خیلی غمگین بودم ولی برنامه تون رو دیدم آگاهیم بیشتر شد ،ممنونم
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1396/01/07
باسلام من مدتیست به سرفه های خشک مبطلاع هستم وتمام موارد را نیز انجام دادم ولی بی نتیجه لطفا بیشتر راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
06:02 - 1396/02/05
سلام ممنوت ازبرنامه خوبتون واقعاعالی بودسوال موردنظرم پاسخ داده شد
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1396/02/16
سلام دخترم خیلی سرفه های شدید وقتی میخوابه
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1396/02/17
سلام من پسر دوسال و نیم دارم که تز وقتی بدنیا اومد صدای خروسکی داشت و از اونموقع مدام سرما میخوره و تب میکنه و همراه سرفه های خشک و خروسکی نمیدونم چکار کنم خیلی نگرانم والبته اسپری سالبوتامول هم استفاده میکنه اما باز بچه من خیلی اذیت میشه لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1396/02/25
باسلام احترامادرخواست دارم این مادرنگران را راهنمایی کنیدپسر5 ساله ایی دارم که هر بار بعد از سرماخوردگی سرفه های خشک ومکرر داردبه خصوص شب وهنگام خواب البته دکترها میگویند ریه های حساسی دارد خواستم بدانم چه باید بکنم چه چیزهاییربه پسرم بدهم که خوب شود وچه چیزهایی راحذف کنم با تشکر
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1396/02/30
سلام..من بچه 27 روزه دارم 3 روزه سرفه شدید گاهی تک سرفه میکنه. گاهی پشت سرهم 3دقیقه هم شده سرفه میکنه...دکتر هم بردم. گفته سینش سالمه خز خز اصلا نداره.بخور بدین خوب میشه و قطره نعنایی داده بپاشم رو توشکش که نفسش راحت تر بشه....ولی خودم تاثیر ندیدم داشته باشه چکار کنم...هر مطلبی هم میخونم برایه کودکان 3ماه به بالاست
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1396/06/14
من دخترم2سالشه شب ک میشه خیلی سرفه میکنه ک نمتونه بخوابه.چی بهش بدم
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1396/08/15
دختر من شش ماهشه یک هفته اس سرماخورده اولش ابریز ش بینی عطسه داشت دوبار بردم دکتر دارو داد خوب نشد دویاره بردم پیش متخصص دارو خارجی داده سرفه هاشم خلط دار دکتر گفت خلط سینه اش زیاده تورو خدا راهنماییم کنین چیکار کنم خوب بسه
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1396/09/08
تو رو خدا واکسن آنفولانزا نزنید. گلهای زندگیتون جلوی چشاتون پرپر میشن.
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1396/09/09
سلام من پسرم۵سالشه اینقدرسرفش زیاده که داره ...نمیدونم چیکار کنم انواع اسپری و داروهایی که دکتررداده رواستفاده کردم هیچکس توی تهران یه دکترخیلی خوب سراغ نداره ممنون میشم راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1396/09/11
دختر من هفت سالشه هر موقعه سرما میخوره به سرفه میوفته من دم کرده اویشن یا عسل بهش میدم و حوله گرم رو سینش میزارم خیلی خوبه و زود اثر میکنه در ضمن عسلی که استفاده میکنید باید اصل باشه
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1396/09/18
سلام کودک هفت و ماه و نیمه دارم حدود دو هفته هستش که سرما خورده آب ریزش بینی داره همراه سرفه های خلط دار در روز سرفه هاش بیشتره لطفا بگید چیکار کنم در ضمن دکتر اطفال که بردم چرک خشک کن نداده
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1396/10/16
سلام پسرم همش تب میکنه تبش پایین نمیادسرما هم خورده سه ماه شده امپور پیلیسیلین هم زده اما زود سرما میخوره چی کار کنم
France
22:07 - 1396/10/18
سلام من دخترم 5 ماهش چندروزه سرفه ی شدید داره بیشتر شب ها اما هنوز به پزشک مرا جعه نکرده ام لطفا میشه به بگید چه دارو ی برایش خوبه
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1396/11/05
ببخشید دخترمن یه هفته اس انفولانزای شدیدی گرفته وتب خیلی میکنه چیکار باید بکنم
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1396/12/06
آقای دکتر به دادم برسید.. بچم.. لطفا کمک کنین بچم از دست رفت
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1396/12/27
دخترم ۲۰ روزشه سرفه خلط دار داره چ کنم
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1396/12/27
دخترم ۲۰ روزشه سرفه خلط دار داره چ کنم
Afghanistan
13:41 - 1397/02/04
معلومات مفید بودسپاس ازشما
Germany
22:30 - 1397/02/05
بسیار متشکرم از راهنمایی شما
من در المان زندگی می‌کنم و دخترم یکساله شدیدا مبتلا به سرفه شد که دلیلش باکتری بود
دکتر جدای از دارو پیشنهاد داد پیاز را با شکر مخلوط کنیم و بهش بدیم
آیا این مخلوط کمک کننده هست؟
چون من تا کنون نشنیده بودم
و همچنین راجب عسل گفتند در این سن بهتر است استفاده نشود چرا؟
ممنون از شما
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1397/02/12
بچه سرفه خشک وعطسه میزنه چی کارکنم
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1397/02/12
بچه سرفه خشک وعطسه میزنه چی کارکنم
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/03/16
سلام دخترم جند هفته هست که سرفه های صدادار میکنه دکتر بردمش اسپره ی سالبوتامول واموکسی کولاو .زادیتن.و ایروکاست خورده خوب که نشده بدتر شده چیکار کنم خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنین
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1397/06/23
سلام خسته نباشید..ممنون از توضیحات شما...من برای سرفه دخترم از شربت کتوتیفن استفاده میکنم می خوام بدونم ضرر که نداره..ممنون
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1397/07/15
باسلام وخسته نباشید ممنون از زحماتتون همکاران عزیز
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1397/08/08
سلام، من دخترم خیلی حساسه و از وقتی هم که پیش دبستانی میره مدام سرما خوردگی داره و سرفه میکنه، تو رو خدا یه راهکار بدین که تا آخر سال اینطوری نباشه و من مدام بهش دارو بدم، الان شش سالشه، هنوز از سال تحصیلی یک ماه گذشته، خدا بخیر کنه. ممنونم.
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1397/08/08
سلام دختر من یک ماه سرفه خلطی داره ,تواین مدت پنج شیش بار دکتر رفته و هرکی یه دارو داده ولی هنوز شبا سرفه خلطی داره و بر اتر خلط از خواب بیدار میشه,خواهش میکنم راهنماییم کنین خیلی نگرانم ریه هاش,مشگلدار نشه
United Arab Emirates
11:20 - 1397/08/10
سلام وخسته نباشی به شما من دخترم 3سالشه وتا امروز 1ماه سرفه خلطدار میکنه هر دکتری که بگین بردم ولی هیچ فرقی نکرد شب وصبح ها بیشتر میشود البته که سرماخوردگی داشت وخوب شد ولی سرفه ش خوب نشوده ممنون اگه یه راه حله خوبی بهم پیشنهاد بدین
من راه کارهای سما خواندم وخیلی خوب بود ممنونم کمکم کنید.
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1397/08/13
دکترمحسنی متخصص اطفال دروارمین بهترینه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1397/09/09
واقعا واکسن آنفلوآنزا خوبه ضرر نداره ؟
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/10/18
دختر سه ساله دارم شب ها زمان خواب سرفه خلط دار پشت سر هم میزنه چیکار کنم خواهشا راهنمایی کنین
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/11/01
سلام یه پسر دو ماه ونیم دارم الان ی هفتس سرفه های شدید داره اون قدر که نفسش میره کبود میشه البته سرما خوردگیش نزدیکه ۱۵ روزه از اسپری هم استفاده کردم فایده نداشت تو رو خدا کمکم کنید میترسم به ی بیماری خطر ناک تبدیل بشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/11/21
سلام ...ممنون از مطالب مفیدتون
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1397/11/29
سلام دخترم دو ماهه سرفه میکنه سه دوره هم دارو مصرف کرده ولی فایده نداشته سرفه اش با بی اشتها یی وبی حالی ه شبها بیشتر سرفه میکنه اولش سرفه هاش خشک بودالان خلط دار شده ممنون میشم اگه راه نمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1397/12/10
سلام من بسرم 3سالشه هرماه سرفه داره قبلشم تب ميكنه تبشوخوب ميكنم ولي سرفش خوب نميشه انواع دكترابردم با انواع داروهاروخورده لطفا اقاي دكترراهنمايي كنيدجي كنم سرفشم خلط داره
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1398/04/16
سلام دختر یک سال و دو ماه دارم ک بمدت یک هفته است سرغه خلط دار.دارد. ب طوری ک شب ها سرفع ب مدت چن سانیه تکرار میشود همراه با استفراغ دکتر گفت خلطش زیاده انتی بیوتیک میدم تاثیر نداره ب اضافه شربت سرفه کلارژن
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1398/07/05
با سلام پسر ۴ ساله دارم بیش از چند ماهه که سرفه خروسکی میکنه دکتر هم خیلی بردم هر کدام هم هرجور شربتی داده لطفا راهنمایی کنید asrenovin.mohamadi@gmail.com
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/08/13
سلام من سه روز سرفهذمکنم چی بخورم
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/10/19
سلام دختری ۵ماهه دارم که چند روز است سرفه خلطی میزنه و تب هم داره شب ها بیقراری میکنه لطفا راهنمای کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج