دورخیز دنزل واشنگتن برای اسکار سوم
۴۱۸۶۰۵
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳
۲۱۵۵ 
اقتباس سینمایی دنزل واشنگتن از نمایشنامه‌ی «حصار‌ها / Fences» توانسته توجهات زیادی را جلب کند و از حالا به عنوان بخت‌های اصلی اسکار شناخته می‌شود. مسئله‌ای که با توجه به منبع اقتباس مطرحش جای تعجب چندانی ندارد.
وب‌سایت فیلم نت نیوز: اقتباس سینمایی دنزل واشنگتن از نمایشنامه‌ی «حصار‌ها / Fences» توانسته توجهات زیادی را جلب کند و از حالا به عنوان بخت‌های اصلی اسکار شناخته می‌شود. مسئله‌ای که با توجه به منبع اقتباس مطرحش جای تعجب چندانی ندارد.

نمایشنامه‌ی «حصار‌ها» نوشته‌ی آگوست ویلسون موفق به دریافت جایزه‌ی پولیتزر شده و طی دو اجرایی که در برادوی داشته، جوایز تونی متعددی را به ارمغان آورده.
 
دورخیز دنزل واشنگتن برای اسکار سوم

فیلم «حصارها» شنبه برای سینماگران به نمایش درآمد و افرادی شامل کمیته‌ی اعلام نامزدی صنف بازیگران، رأی‌دهندگان آکادمی و اصحاب مطبوعات به تماشای آن نشستند. واشنگتن در جلسه‌ی پرسش و پاسخی که بعد از نمایش فیلم با حضور دیگر بازیگران فیلم از جمله وایولا دیویس برگزار شده بود گفت: «آگوست ویلسون یک شاهکار نوشته. این یکی از بهترین نمایشنامه‌هایی است که تا به حال نوشته شده». واشنگتن خودش قبل از اینکه کارگردانی نسخه‌ی سینمایی آن را آغاز کند، در اجرای تئاتری از آن هم به ایفای نقش پرداخته بود.

با اینکه تا انتشار رسمی نقد و نظر‌ها درباره‌ی فیلم باید تا ماه دسامبر صبر کرد، ولی از حالا می‌شود حدس زد که دنزل واشنگتن از بخت‌های اصلی نامزدی اسکار به حساب بیاید. واشنگتن یک بازی به شدت چند لایه و پیچیده در فیلم ارائه داده که ممکن است بهترین نقش‌آفرینی نقش عمرش باشد.

دنزل واشنگتن تا امروز موفق به دریافت دو جایزه‌ی اسکار شده و اگر بتواند با «حصار‌ها» اسکار سومش را هم به خانه ببرد، در کنار بازیگرانی چون اینگرید برگمن، والتر برنان، دنیل دی لوییس، کاترین هیپورن، جک نیکلسون و مریل استریپ قرار خواهد گرفت.

«حصارها» پس از «مناظره‌کنندگان بزرگ» و «آنتوان فیشر» سومین تجربه‌ی پشت دوربین دنزل واشنگتن است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج